02.09.15, 12:44fot. Facebook

Nowacka wie, co zrobiłby papież Franciszek

Logika lewicowa jest zaskakująca. Za głodne i niedożywione dzieci ponosi winę nie państwo, które nie potrafi się zatroszczyć o najsłabszych i potrzebujących, a Kościół i religia w szkole. - Są na przykład dzieci, które przychodzą do szkoły głodne. I wstydem jest to, że wychodzą też głodne. A my miliard złotych wydajemy na lekcje religii. Bezpłatne posiłki w szkołach i gabinety dentystyczne są ważniejsze – przekonywała Nowacka w Radiu Zet.

Jej zdaniem nawet papież Franciszek byłby za tym, żeby religii nauczać w salkach przy kościołach. Prowadząca program Monika Olejnik wyraziła wątpliwość, czy Leszek Miller - startujący z list Zjednoczonej Lewicy - będzie chętnie dążył do konfliktu z Kościołem.

- Czasy się zmieniły i społeczeństwo też się zmieniło. Jest inaczej, niż w czasach rządów SLD. Jestem przekonana, że Leszek Miller będzie chciał realizować nasz program - zakończyła Nowacka.

 

MT/Radio Zet

Komentarze

anonim2015.09.2 13:14
"To właśnie przez 20 lat wpływów Kościoła na Polskę mamy taką biedę! 65 procent Polaków pobiera wynagrodzenie poniżej średniej!" Towarzyszka Nowacka jak widać czerpie ze swojego mentora pełnymi garściami. https://www.youtube.com/watch?v=V_hlkcPv18E
anonim2015.09.2 16:02
Są na przykład dzieci, które przychodzą do szkoły głodne. I wstydem jest to, że wychodzą też głodne. A my miliard złotych wydajemy na stadiony, Centra Sztuki Współczesnej, które promują bezguście i bezbożnictwo dla nielicznych, zazwyczaj spędzanych tam dzieci szkolnych.
anonim2015.09.2 17:24
"A my miliard złotych wydajemy na lekcje religii. Bezpłatne posiłki w szkołach i gabinety dentystyczne są ważniejsze" - trudno się chyba nie zgodzić. @enrque111 Wymieniłeś raczej inwestycje a nie coroczne wydatki.
anonim2015.09.2 18:07
przecinak Na ekcje przyrody również wydajemy miliardy, tak samo chemii, plastyki i niemieckiego..Trudno się nie zgodzić, że ważniejsze są obiady i dentysta. Myśle że obiady są ważniejsze nawet niz lekcje polskiego, matematyki i wuefu.. Bo że ortografia głodnemu dziecku nie da jeść to chyba oczywiste? ''Wymieniłeś raczej inwestycje a nie coroczne wydatki.'' Na samych wyłudzeniach podatku VAT corocznie tracimy kilkadziesiąt miliardów, więc co tu sobie jeszcze głowę zawracać paroma miliardami na szkolnictwo. Nie ma sensu.. Sens jest wtedy, gdy chodzi o wojnę z Kościołem i katolicką częścią Polski.. Ale pani komunistka tego nie powie...Kłamstwo to też forma walki