22.01.21, 13:45Screenshot Youtube - PiS

Nowy RPO. Co jeśli Senat odrzuci kandydaturę Wawrzyka? Gowin ujawnia

Wczoraj Sejm przyjął kandydaturę Piotra Wawrzyka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Na tym jednak nie koniec, teraz zgodę wyrazić musi także Senat, a z tym może nie być tak łatwo.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda zaproponował też kandydaturę Jana Marii Rokity. Choć Sejm przegłosował wczoraj kandydaturę Wawrzyka, lider Porozumienia wciąż wiąże nadzieje z Rokitą.

Kandydaturze Wawrzyka zdecydowanie przeciwni są politycy Koalicji Obywatelskiej. Tomasz Siemoniak powiedział wprost, że nie otrzyma on poparcia senatorów KO.

Tymczasem w rozmowie w telewizji WP wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin stwierdził, że jeśli kandydatura Wawrzyka w Senacie upadnie, Zjednoczona Prawica rozważać będzie inne możliwości. Jedną z nich jest wystawienie właśnie Jana Marii Rokity.

dam/Wirtualna Polska,Fronda.pl

Komentarze

Anonim2021.01.22 22:42
Czegoś tu, w tej wojnie politycznej nie rozumie . Tej zachłanności w apetycie na stanowiska . Doszukuję się demokracji , wolności . równouprawnienia i tych innych zasad demokracji .Zasad które powinny cechować wybranych przez nas przedstawicieli władzy . A tu masz nasi przedstawiciele twierdzą ,że prawdziwą demokrację to tylko ich partia zagwarantuje Bo wybrany z innej partii władca będzie miał w symbolicznym miejscu prawo . Tylko interes partii będzie się liczył . Skąd to przekonanie ? I żra się jak psy w marnym azylu o władzę . O władzę swoją nad nami . Co to jest ta demokracja ? Po co nam prawo . skoro o jego przestrzeganiu nie będą decydować jego , tego prawa , nakazy , tylko wola partii urzędnika do której należy .Obecny , rzadzący ponad normę , Rzecznik Praw , jest tego doskonałym przykładem . Jest Rzecznikiem Praw , nie O , ale PObywatelskich.
nol2021.01.22 15:40
Ile tego szujostwa jest w Krakowie?
Jenny2021.01.22 14:26
Wam juz sie w glowach poprzewracalo nienazarte hieny?Chcielibyscie wszystkie stanowiska Pisuarem obsadzic?
nol2021.01.22 15:41
Dziwne, skoro reszta jest w "totalnej opozycji"?
Figo Fago2021.01.23 9:36
Masz rację " Jenny " . W głowie im się od tej władzy" kopyrtło" . Niechby już był tym Premierem Pisowiec . przecie wybory trzy razy wygrali ,Ale żeby z resztą posad nie podzielić się z innymi ? To już skandal. Przecież lepszego faceta na RPO jak Nitras nie znajdziesz . Jahira na Ministrzynią Kultury , dr . Środa na Ministrzynia Wyznań . Biedroń Ministrem Inności Seksualnej , Nowak ( jak go wypuszczą ) Ministrem Uczciwości . Nooo i w kraju spokój . Wilk syty i owca cała .A my ? Na saksy do roboty u jakiego bauera albo ślimakojada , tyrać na zasiłki dla wpuszczonych " uchodzców " , bo oni do roboty jakoś się nie palą . No i co "Jenny " ? Przestał byś wtedy fluchcić na PiS ?