23.07.19, 10:45

O. James Martin SJ: Kobiety powinny głosić kazania

Jezuita o. James Martin SJ jest oburzony, że każdego dnia wstaje słońce. Jak ogłosił kapłan, jest "zdumiony" faktem, że w kościołach podczas Mszy świętej kazań nie mogą głosić kobiety. Taki stan rzeczy ma wprawdzie dwa tysiące lat historii, a kazań nie mogą głosić zresztą nie tylko kobiety, ale i świeccy mężczyźni, ale... jezuita i tak jest "zdumiony". Ciekawe: czyżby chrzest przyjął wczoraj i dopiero uczył się tego, czym jest katolicyzm?

O. James Martin SJ to znany amerykański zwolennik rewolucjonizowania Kościoła katolickiego. Jest zaangażowany głównie na rzecz homoseksualizmu, chcąc przeforsować jego nową ocenę. To zarazem urzędnik Kurii Rzymskiej; podczas Światowych Dni Młodzieży w Dublinie został występował oficjalnie nieomal u boku papieża.

Jezuita podlinkował w sieci artykuł autorstwa Jean Molesky-Poz, która wykłada na Uniwersytecie Sancta Clara w Kaliforni. Kobieta ubolewa, że w jej parafii zniesiono możliwość głoszenia pseudo-kazań przez kobiety podczas niedzielnej Eucharystii.

"To dla mnie zdumiewające, że kobiety nie mogą wygłaszać na Mszy kazań. Wierni podczas Mszy, tak samo jak przewodniczący [czyli księża? - red.], tęsknią za mądrością, doświadczeniem i natchnioną refleksją połowy swoich członków. Św. Mario Magdaleno, módl się za nami" - napisał jezuita.

I dodał później:

"Tylko pomyślcie. Kobiety z doktoratem w teologii. Siostry zakonne mające całe dziesięciolecia doświadczenia. Kobiety będące kierownikami duchowymi. Autorki. Matki. Lekarki. Prawniczki. Nauczycielki. Babcie. Kobiety, które pracują z biednymi i marginalizowanymi. I tak dalej i tak dalej. Kościół potrzebuje ich głosu na Mszy".

Wygląda na to, że to skoordynowana akcja. Jednocześnie przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Reinhard Marx powiedział publicznie, że jego zdaniem świeccy powinni móc głosić kazania. Nie odniósł się do płci, ale w Niemczech to sprawa oczywista - musi chodzić zarówno o kobiety, jak i o mężczyzn.

A wszystko to w przededniu Synodu Amazońskiego, który ma zrewolucjonizować Kościół katolicki. Już widać, jak.

bsw/lifesitenews, twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2019.07.24 0:22
Pan - Szatan rozwija swoje działanie nie mając zbytniego oporu z waszej strony. Od wielu dziesięcioleci, wykorzystując do tego celu masonerię i iluminatów, dobrał się do struktur Kościoła Świętego i zaczął niszczyć Go od środka. Kościół Święty obecnie traci coraz bardziej Bożą moc swojego oddziaływania, bo kapłani i hierarchia przystępują coraz otwarciej do obozu wroga, do szatana. + "Na zachodzie 99% kapłanów praktycznie przyłączyło się do obozu wroga pełniąc, wcielając w praktyce mistrzowski, masoński plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Szatan przejął rządy większości krajów na ziemi, przez ludzi masonerii. Oni to dyktują wszelkie zmiany i szykują oddanie świata synowi zatracenia, Antychrystowi. Kończy się w wielu krajach oznaczanie biblijnym znamieniem Bestii, w tym zaczęto to robić po cichu także w Polsce. Kto podda się temu oznakowaniu, nigdy nie będzie mógł być zbawiony. Nie obawiajcie się nadchodzących wydarzeń, lecz starajcie się do nich odpowiednio przygotować, zarówno materialnie, jak i duchowo. Kto może i zdoła, niechaj się modli, niech pokutuje, w każdy dostępny sposób. Wspomagajcie duchowo waszych kapłanów, bo na dzień dzisiejszy na 1000 kapłanów na świecie, 980 grozi wieczne potępienie. W Polsce jest trochę lepiej, bo na 1000 kapłanów piekło zagraża 674. Przedstawione cyfry mówią o stanie na dzień dzisiejszy.
Robert2019.07.23 15:49
śmierdzący leń
akaser2019.07.23 15:09
Też mi nowość. Moja żona codziennie prawi mi kazanie. I to nie jedno.
Michał Pasierb 2019.07.23 14:58
Pytanie,czy my jako Kościół potrzebujemy takich duchownych jak powyższy jezuita??
Palindrom2019.07.23 14:00
Najwyraźniej bliski partner łóżkowy biskupa, skoro ten jeszcze nie pozbył się tego heretyka. No i Jezuita — czy Jezuici nadal, bezpośrednio, podlegają… Papieżowi?
Palindrom2019.07.23 13:48
Wystarczy, że kobiety głoszą kazania w parlamentach i w mediach.
taro2019.07.23 13:42
po co kobiety maja jakies kazania glosic, jeszcze sie wariatki z idiotkami feministkami pokloca, dlaczego nie zlecic kazan od razu tym ostatnim.
Cogito ergo sum2019.07.23 13:23
Robić się nie chce
AgitaNasiuna2019.07.23 13:22
Tak jest! Pawłowicz na papieża!
Historyk2019.07.23 12:42
Zawsze pasjonowała mnie mediewistyka. Teraz czuję się fenomenalnie, nie muszę szperać po bibliotekach, muzeach. Jestem w domu, w Polsce. Słuchajcie: podróże w czasie są możliwe, hej !
Palindrom2019.07.23 13:51
Widzę, że masz dobrze ugruntowaną "wiedzę" o Średniowieczu…
Historyk2019.07.23 14:26
Masz rację, jako historyk g.... wiem. Oświeć mnie miszczu.
nieRobot2019.07.23 12:38
Generalnie treść artykułu koloryzowana. Zupełnie niepotrzebnie. Same cytaty by wystarczyły. A tu obok literówek, pojawia się przekłamanie: "podczas Światowych Dni Młodzieży w Dublinie". Co to za ŚDM?
MJ2019.07.23 12:08
Jak już pisałem dopuszczenie kobiet do głosu przyniosło ludziom same nieszczęścia. Prawo wyborcze dla kobiet doprowadziło już do dwóch wojen światowych i idzie mi o to na kogo to kobiety głosowały. Jako władczynie, nie można podać przykładu pozytywnego władania kobiety. Np Angielki, Elka 1, to krwawy demon mordujący swoich przeciwników, Wiktoria, I WŚ to właściwie kłótnia w rodzinie potomków Wiktorii. Cesarzowa Bizancjum Irena też słynęła ze skrytobójstwa. Obecne panie, jako szefowe rządów, też nic trwałego pozytywnego nie zrobiły. Merkel osłabiła Niemcy na lata. Thatcher pozwoliła czarnym wymordować białych w Rodezji. Peron umiała tylko pozbywać się przeciwników politycznych. Golda Mejer potrafiła przed prawem postawić zemstę i zabójstwo. I tak można mnożyć. A przecież jeszcze była i caryca Katarzyna. Tak, że drogi ojczulku już dawno sługo diabła zauważono, że gdzie diabeł nie może tam babę pośle. I chyba o to ci chodzi ojczulku, skoro zapisałeś się na służbę u księcia ciemności. A teraz obrońcy kobiet na czele z p Cedziło do dzieła. Ach, z babą źle, bez baby jeszcze gorzej. A baby mi mówią, że jestem głupek. No i OK, bo to mówią istoty z długimi włosami a krótkim rozumkiem, więc czemu ma się obrażać. Zwłaszcza, że baba jedno mówi a drugie myśli.
Tomek2019.07.23 12:22
Bo z kobietami jest tak, że jako słabsze jak się już do władzy dorwą to im odwala na maksa. Porównując do zwierząt - mały pies najbardziej ujada, bo się boi. Wielki pies niemal się nie odzywa, bo nie musi nadrabiać ujadaniem braków. Kobiety są próżne i chcą dominować nad mężczyznami dlatego Pan Bóg uczynił je slabszymi dla równowagi w przyrodzie.
Stanisław2019.07.23 14:15
"dopuszczenie kobiet do głosu przyniosło ludziom same nieszczęścia." - Myślisz pewnie o tym nieszczęściu, gdy pewna kobieta Cię urodziła? No, nie wygłupiaj się. Przeproś ją!
Zerr02019.07.23 15:14
Ale to prawda, że "dopuszczenie kobiet do głosu przyniosło ludziom same nieszczęścia" Ogólnie - dopuszczenie ludzi do głosu (demokracja) przyniosło ludziom same nieszczęścia.
Tomek2019.07.23 15:34
Niestety to prawda. Czy w społeczeństwie są sami genisze i mądrzy czy raczej ręce nad większością można załamać? No i ta większość, często o rozumie przeciętnego kota decyduje o prawach. I mamy co mamy.
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 12:00
Dzisiaj normalność nazywa się kontrowersją, wszelkie normy/prawdy straciły ważność, bezdyskusyjność, a wynika to z tzw.zwrotu lingwistycznego, który przeniósł się do nauk społecznych, a który wyw. się z filozofii analitycznej. Wykwitem zwrotu lingwistycznego jest m.in. teoria gender. SPIS TREŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit ANTROPOLOGIA ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ant ANTROPOLOGIA KONSTRUKCJONISTYCZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#kon ANTROPOLOGIA MAGICZNA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki com pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane Więcej też na kanale P. Karonia: youtube com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna pl
zatroskany2019.07.23 11:25
Widać po twarzy że nie bardzo rozgarnięty żeby nie powiedzieć że.... Na naszych oczach grupa "postępowych" niszczy Kościół, wspólnie z politykami i całą masą "użytecznych durniów"
taro2019.07.23 13:49
bo ci postepowi mysla ideologiczno- ekonomicznie i doszli do wnioski, ze taniej im wyjdzie zmienic katolicyzm na protestantyzm,jak stworzyc ,,protestantyzm 2,, i od zera zaczac budowac zborownie, koscioly. Dlatego sa tak aktywni w wymyslaniu zmian w naszych swiatyniach.
Jahu2019.07.23 11:00
jak przyjdzie Jezus Chrystus dopiero się zdziwi.. Armagedon coraz bliżej..
JONASIK2019.07.23 10:56
To straszne.... Kobieta w kościele.... Nawet tradycyjne znaczenie słowa "kobieta" jest okropnym wulgaryzmem ( Kob – chlew, koba – kobyła, natomiast -ieta to końcówką XVI w. imion. Stąd się własnie wzięła nazwa “kobieta”. Tradycyjnie to okropne słowo na znaczenie obelżywe). Brońmy tradycji i trzymajmy chlew z dala od świetego kościoła!!!
zatroskany2019.07.23 11:29
Ach jak ty się podniecasz, jak łatwo cię podpuścić... i płyniesz zaślepiony
JONASIK2019.07.23 12:29
Hmm, nie bardzo rozumiem, kto i czym mnie podpuścił, ale z drugiej strono to lubię się podniecać. Buziaki xxx
Jana2019.07.23 15:43
My i bez tego pozwolenia dzień w dzień głosimy kazania naszym dzieciom i to są przyszli wyborcy i poważni ludzie na poważnych stanowiskach.
Tomek2019.07.23 10:55
Kroczek po kroczku antykościół zmienia nasz Kościół. Czas nam się obudzić i oczyścić z tych masońskich pomysłów. Bo inaczej obudzimy się z ręką w nocniku albo gorzej. Gdyby Jezus Chrystus chciał aby kobiety były kapłankami to by je powołał również na swoje uczennice. Z wielu praktycznych względów oraz różnic między płciami byłoby to oczywiście błędne. Chłop jak widzi babę to po pierwsze jej nie słucha tylko ogląda i z kazania nici. To jeden z powodów.
Stanislaw2019.07.23 14:11
Temu jezuicie na pewno zależy na zachowaniu tzw. parytetu płci w Kościele. Skoro komisje UE silą się, by przestrzegano parytetu, to dlaczego Bóg miałby się temu prawu nie podporządkować? :D
Jakób2019.07.25 17:16
Niestety Tomku uważam że nasz kościół został już tak powykręcany przez masonerie ,że na pobudkę czas minął ,to już zupełnie nowy kościół i nowa wiara prowadząca wprost ku apostazji ,a spadek powołań i wiernych zdaje się to potwierdzać.Depozyt wiary świętego kościoła katolickiego znajduje się u lefebrystów.