28.01.19, 20:04Zdj. Adam Walanus, CC BY SA 4.0, Wikimedia Commons

O. Ludwik Wiśniewski: Kaczyński uważa się za mesjasza, Radio Maryja sieje nienawiść

Ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, który wygłosił podniosłe przemówienie na pogrzebie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza udzielił wywiadu tygodnikowi "Newsweek". Jak podkreślił, jego słowa o nienawiści były skierowane do wszystkich. Zakonnik ocenił, że to raczej politycy PiS, a nie PO powinni oklaskiwać jego przemówienie. 

"(...) chodziło mi głównie o to, żeby – gdy już stracą władzę – następcy potraktowali ich po ludzku, żeby nie było odwetu, wybuchu nowej nienawiści"- stwierdził duchowny. Rozmówca "Newsweeka" mówił między innymi o swojej znajomości ze śp. Pawłem Adamowiczem. Dominikanin poinformował, że polityk rozmawiał z nim przed kampanią samorządową, chcąc utwierdzić się w przekonaniu, że decyzja o kandydowaniu jest dobra. 

"Poprosiłem, żeby dokładnie wyjaśnili zarzuty o ukrywanie majątku. A on mi na to: „Kochany, czy ty myślisz, że ja jestem taki głupi, żebym świadomie to ukrył? Przecież te rzeczy są dostępne jak na patelni, można wszystko sprawdzić. Zrobić takiego to jest idiotyzm”. Zrozumiałem wtedy, że to jest jakaś pomyłkowa historia. Ale nie dopytywałem. Mówił, że ma poczucie, że jest potrzebny Gdańskowi"- wspominał duchowny. 

Rozmówca "Newsweeka" przekonywał, że prezydent Gdańska był "ciepłym i wybitnym człowiekiem", dla którego prawda i wiara stały zawsze na pierwszym miejscu w życiu. Mówiąc o tym, zakonnik poczynił dość zaskakującą refleksję. Zasugerował bowiem, że to z tego powodu Adamowicz tak walczył z PiS. W ocenie duchownego, samorządowca musiały „męczyć kłamstwa PiS”.

"Ogarniał go wstyd, tak jak mnie, że Europa potrafi wyciągnąć rękę do uchodźców, a chrześcijańska Polska nie"- przekonywał. 

Ojciec Wiśniewski zastanawiał się- kolejny raz- czy nie poprosić o audiencję u prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Co powiedziałby politykowi?

"Niech skończy z posługiwaniem się Kościołem i Radiem Maryja, które od lat sieje w Polsce nienawiść. (…) Kaczyński uważa siebie za mesjasza, który ma zbawić Polskę. Ma wizję przebudowy kraju i tylko jego wizja się liczy"- stwierdził. 

yenn/Newsweek, Fronda.pl

Komentarze

Jerzy2019.02.5 12:55
Czy Dominikanie w Gdańsku tak lekceważą zdrowie braci, że nikt nie chce pomóc Wiśniewskiemu i sprowadzić do niego psychiatry?
Julian2019.02.5 9:12
Anty Kościół w wykonaniu O. Ludwika Wiśniewskiego. Lewackie wynurzenia tego zakonnika świadczą, że czuć swąd szatana w Kościele.
tyle2019.01.29 11:32
Koscielna tubo PO w tym temacie jest jasne jak słońce papiery na stół i nie ma niedomówień podejrzeń tak samo jest u Owsika
Czech2019.01.29 11:30
Lewicujący Dominikanin, zawsze się znajdzie jakaś czarna owca krążąca między antykatolickimi mediami. Ciekawe czy bezinteresownie.
An2019.01.29 11:17
Szanowny Ojcze Ludwiku, proszę wziąć do ręki różaniec i razem z Rodziną Radia Maryja pomodlić się w intencjach dzieł ojca Tadeusz Rydzyka - założyciela Radia Maryja, TV Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej - o pomyślność dla naszej ukochanej Ojczyzny.
Batko2019.01.29 9:56
To jest Kapłan-Zakonnik????????????? Toż to Tuba propagandowa Lewicy. więcej takich ,a po Kościołach myszy będą Harcować.
Vincenty2019.01.29 8:58
Taka jest instytucja kościoła ,kiedy swoje poglądy głosił Jacek Międlar natychmiast sprowadzono go do parteru Czy w kościele obowiązuje zasada "co wolno wojewodzie........?
Zofia2019.01.29 8:48
A to numer,proszę aby Ojciec wskazał audycję w Radiu Maryja (data,godzina), w której Ojciec Rydzyk przemawiał z nienawiścią..(.trzeba mieć dowody,jeżeli się kogoś oskarża..) I oczywiście na jakiej podstawie p.Kaczyńskiego nazywa mesjaszem. Bo dla każdego katolika jasne jest Kto jest jedynym Mesjaszem...
Wiesława2019.01.29 8:26
Upadek zakonu Dominikanów najlepiej widać na przykładzie o. Wiśniewskiego!
anonim2019.01.29 8:15
wisniewski nie każdy musi myśleć jak ty jako duchowny szczególnie o tym powinieneś pamiętać
STEFAN ZYGZAK2019.01.29 7:23
Niech facet się zdecyduje kim chce być: zakonnikiem czy politykiem!!! I niech wybierze jeden wariant a z drugiego niech zrezygnuje!!!
Urszula2019.01.29 11:27
To samo możesz powiedzieć do różnych hierarchów Kk, a najbardziej do Rydzyka.
Anna2019.01.29 7:08
Z o. Wiśniewski sieje w Newsweeku miłość, podobnie jak to pismo co tydzień. Wracaj, ojcze do klasztoru i modlitwy, zamiast opluwać i mącić. W dodatku w ostro antyreligijnym i antyklerykalnym piśmie. Piekło ma wielką radość z takich zakonników.
małgosia2019.01.29 6:58
Proszę pana, a co z pieniędzmi z Amber Gold?
Nowak ze WSI2019.01.29 6:46
Zgodnie z ewangelią wybaczam ci te słowa, ale chłopie opamiętaj się. Jesteś pyłkiem marnym przy Kaczyńskim. Nie wiem , może jakaś pokuta, pielgrzymka , albo jak Jezus 40 dni na pustyni ( bez środowiska politycznego POKO, KOD) w izolatce przywróci ci wiarę i rozum. A może jak Stefan w. trzeba brać leki.......
JR2019.01.29 6:24
Jak widać czarna owca i wśród białych ojców się znajdzie.
mila2019.01.29 5:38
tan Pan to taka hybryda- nosi szaty , że niby duchowny, kościelny, że niby głosi o Bogu, a jednocześnie jak dobrze się wsłuchasz w jego przekaz, jego mowy to zdaje się że daleko jest od Boga, jakby przemycał w słowach:" Bóg oczekuje od nas innych rzeczy niż do tej pory Was uczono i ja o tym wiem"- chyba powinien pójść na jakieś solidne rekolekcje, nawrócenie bo tylko została mu ta biała szata
Krzysztof2019.01.29 6:52
No właśnie.A w jego przemowach i przemówkach ciężko znaleźć słowa :Bóg Chrystus i odwołanie do nich.Nie ma mowy o prawdzie objawionej tylko klasyczny hejt w stylu że ludzie kłamią a on Wiśniewski jest swoją pychą jest od tego żeby to powstrzymać.
anonim2019.01.29 5:30
Kaczyński własnie marnuje swoje szanse , oszukał swoich wyborców i za to zapłaci w wyborach. Ale O.Wiśniewski to pacynka szatana , wygaduje takie głupoty i japa mu się nie zamyka to dopiero proroczek ... zła. Ludwig opamiętaj się , ogarnij się bo cię całkiem POkręciło ... chyba , że na ciebie mają też teczki więc musisz wygadywać te swoje bzdury lewackie.
anonim2019.01.29 5:15
Jak dotąd, to zabijanie obiecywała tylko strona TO / PO. Kto tu w końcu ma fioła?
Jacek2019.01.29 0:30
Podczas gdy prawdziwym mesjaszem jest obywatel Wisniewski.
Tomasz z Akwinu2019.01.28 23:08
Może znajdzie się jakaś życzliwa mu osoba, która podpowie, by przestał rozmawiać z dziennikarzami. Trochę wstyd patrzeć jak z każdym słowem, kapłan się kompromituje.
Olej2019.01.28 22:02
Za kogo uważa się Pan prezes Kaczyński już nam ojciec wielebny objaśnił. Bębnią o tym wszystkie siejące miłość organy, min. i ten w którym ojciec raczył wskazać swą ocenę człowieka. Natomiast brakuje odpowiedzi za kogo uważa się ojciec ? ....Wszak sam Mistrz powiedział; nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni... Jak w/w słowa mają się do ,,zacnej krytyki’’ waszej przewielebności ? Jak wogóle ma się postawa wielu kapłanów do prawdy ?
anonim2019.01.29 11:25
A jak ty się stosujesz do zalecenia Jezusa: Nie sądź abyś nie był sadzony?
krzysztof andrzej2019.01.28 22:01
Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym;  czynnym lecz nie narzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości,  jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym  zachować do końca paru przyjaciół. Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia  w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot  przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i  cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania  ich staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o  cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość  wysłuchania ich. Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę  Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność,  gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia,  że czasami mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi,  choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy;  to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.
An2019.01.29 9:43
Wspaniała modlitwa, która wyczerpująco odpowiada na powątpiewania i żale do Pana Boga wielu komentatorów. Módlmy się jej słowami i oby została wysłuchana.
jdok2019.01.28 21:56
Id lepiej <Ludwiku do rondla
Rafalala2019.01.28 21:55
Ten dziad ma coś z głową Owsiak powinien mu dać z Ba ski w łeb może by nu pomogło
wikary2019.01.28 21:49
A czy Bóg jeśli istnieje, nie mógł po prostu pokazać jasno gdzie jest dobro, gdzie zło i być jawnym gospodarzem świata ? Po co ta cała walka z szatanem, którego Bóg sam stworzył i sam może unicestwić ? Dlaczego jesteśmy zakładnikami Boga i Szatana, czy nie możemy iść swoją drogą ? Co to za ojciec, który opuszcza swoje dzieci, ukrywa się zamiast je wychowywać, by na koniec przyjść i je osądzić ? Jak nazwalibyśmy ojca, który po narodzinach dziecka zostawia je na wychowanie ulicy, pojawia się gdy potomek osiągnie pełnoletność i bezwzględnie karze go lub nagradza za to jak ukształtował go świat bez jego ojcowskiej obecności ?
Anna2019.01.29 7:16
Drogi wikary, lekarstwem na tą dziecinadę są pisma świętych. Poczytaj, szczególnie tych, których przepełniała miłość do Boga - św. Augustyna, św. Jana Pawła II i wielu innych. Przydałaby sie też lepsza znajomość katechizmu.
anonim2019.01.29 7:28
Droga Anna może komentarz Wikarego jest prowokacyjny, ale nie dziwię się wątpliwości. Popatrz jak surowo ocenia się ojców ziemskich za każde zaniedbanie. Gdy pytamy dlaczego Bóg pozwala na ogromne cierpienie, usprawiedliwiamy tym, że mamy wolną wolę. Rozumiem gdybyśmy mięli na myśli narkomana, który sam sobie wyrządza krzywdę. Jednak gdy to przyroda powoduje ogromne cierpienie lub co gorsza drugi człowiek, a cierpiący w płaczu prosi dość, to nic. Wolą człowieka cierpiącego jest aby to zakończyło się. Czy jeśli jedno z dzieci wsadziłoby rękę drugiego do pieca przy ojcu, a ten patrzyłby i nic nie zrobił, to jakbyśmy go nazwali?
Urszula2019.01.29 11:23
Ludzie uczynili świętymi grzeszników i teraz się do nich modlą i powołują sie na ich wątpliwej wartości pisma. Jan Paweł II to wielki grzesznik. Przydałaby sie większa wiedza na jego temat. Katechizm - chodzi zapewne o Katechizm Kościoła katolickiego - jest tak samo bezwartościowy jak nauki JPII. Jego treści rozmijają się z naukami biblijnymi. Podstawą wiary prawdziwego chrześcijanina jest Pismo Święte. Przydałaby się większa znajomość Biblii i stosowanie się do jej nauk. Za to jak podchodzimy do Słowa Bożego będziemy rozliczani.
Coco2019.01.28 21:49
Chłopie siejesz nienawiść i zgorszenie - jak możesz sprowadzać na drogę zła? Księdzem podobno jesteś? Nie zależy ci na duszach?
Coco2019.01.28 21:39
Chłopie weź dobręki różaniec może zmądrzejesz na tyle żeby nie gorszyć.
anonim2019.01.28 21:37
Znowu pseudo dominikanim jak Szustak spod egidy lewackoateistycznych kapłanów Franciszka. Ten lewackoateistyczny dominikanin robi po prostu z siebie głupiego ateistę, mówiąc o wielkiej wierze w BOga Adamowicza ikony lewakoateistów z ich twierdzy Gdańśka. Wspierał sodomię, LPGTZNZ, gender, aborcję, invitro.....i wszelkie syfy przeciwko BOgu a jawnie dla szatana, antychrysta. Robił to publicznie i się z tym nie krył. Tym dominikanom (mam już chyba totalnie odbija, nie mają już za grosz prawdy BOga w sobie że takie kłamstwa jawne głoszą otwarcie ?
anonim2019.01.29 11:14
Jakiego Boga czcisz? Bo na pewno nie tego biblijnego. Za dużo w tobie jadu, nienawiści i bezpodstawnych posądzeń. Nie sądź abyś nie był sadzony.
Grzegorz2019.01.28 21:24
O. Wiśniewski, przyznaj się bracie, że kiedyś uległeś i podpisałeś lojalkę, a teraz cie szantażują !
matis892019.01.28 21:43
Zeby dominikanim tak wspierał dzieła antychrysta ? Z tą lojalką komuszą to wersja bardzo optymistyczna.
bea2019.01.28 21:21
mamy czasy ostateczne przed Paruzja i jest czas zametu wielu pojdzie za Prawda a wielu zostanie zwiedzonymi i pojdzie na lewo kozly i owce czy to cos im mowi czas bliski
anonim2019.01.28 21:16
Ojcze Ludwiku błagam na egzorcyzmy.
Mirek2019.01.28 21:13
Ten klecha to wyjątkowo wredny człowiek . Słuchałem go w Bazylice Mariackiej i muszę powiedzieć że jestem zszokowany . Ten człowiek zieje nienawiścią do wszystkiego co się rusza . Niektórym na starość Pan Bóg rozum odbiera .
Stanisław 2019.01.29 9:00
No cóż, ta Wstępna & Zdradziecka ("elita") ma swoich fanatyków! Na szczęście niewielu wśród duchownych poza Gdańskiem
Urszula2019.01.29 11:11
Gdzie widzisz nienawiść?
kosa2019.01.28 21:13
Przebieraniec............. Łuk 6.42 "Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata."
Urszula2019.01.29 11:10
Co ten werset ma wspólnego z dominikaninem?
jozef2019.01.28 21:00
No i czego Fronda nie rozumie, sama prawda.
Wiesława2019.01.29 8:29
jozef. Czy wiesz , że gdańscy dominikanie byli największymi odbiorcami darowizn Marcina P. z Amber Gold? Jeden z przeorów (o. Jacek) to nawet wziął i odszedł z zakonu...
anonim2019.01.29 11:08
Jesli brali to nie musieli wiedzieć, że darowizny pochodzą z okradania innych ludzi. Amber Gold nie ukradł najwięcej. Więcej kasy skradziono w skokach i jakoś nikt sie tym nie przejmuje. A to z czym mamy do czynienia w NBP to nie złodziejstwo? A afera KNF? Można by mnożyc te przewałki. Wszyscy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. A tak na marginesie co ma wypowiedź tego dominikanina do Amber Gold?