08.10.20, 17:37

O. Pio, objawienia fatimskie i modlitwa za kapłanów

Święty Ojciec Pio od najmłodszych lat odznaczał się wyjątkowym umiłowaniem Najświętszej Maryi Panny. „Maryja jest wszelką przyczyną mej nadziei” – napisał na tabliczce zawieszonej nad drzwiami do swojej klasztornej celi. Wszystkim, którzy prosili go o pomoc, zawsze polecał, aby zawierzyli swoje sprawy naszej Matce.

W swoim napisanym na kilka dni przed śmiercią duchowym testamencie włoski kapucyn zachęcał: „Kochajcie Matkę Najświętszą; czyńcie wszystko, by Ją kochano. Zawsze odmawiajcie Różaniec, róbcie to tak często, jak tylko to możliwe”. Sam, spełniając prośbę skierowaną przez Maryję do fatimskich dzieci, odmawiał Różaniec wiele razy dziennie, nazywając go swoją bronią.

Tą modlitwą powierzał Bogu za przyczyną Matki Najświętszej wszystkich grzeszników, prosząc dla nich o nawrócenie. Szczególnie modlił się za kapłanów i zakonników, którzy mimo swojego wyjątkowego uprzywilejowania, oddają się grzesznemu życiu. Jeszcze zanim otrzymał łaskę noszenia stygmatów, w jednym z objawień Jezus powiedział mu: „Będę konał w agonii do końca świata z powodu dusz, które najbardziej uprzywilejowałem”.

Takie samo polecenie otrzymały od Matki Bożej fatimskie dzieci. Hiacynta powiedziała pewnej siostrze zakonnej: „Matko moja, módl się za grzeszników! Módl się dużo za księży! Módl się dużo za zakonników! Księża powinni zajmować się wyłącznie sprawami Kościoła. Księża powinni być czyści, bardzo czyści. Nieposłuszeństwo księży i zakonników wobec ich przełożonych i wobec Ojca Świętego bardzo obraża Jezusa”.

Modlitwa różańcowa za grzeszników, szczególnie za duchownych, jest wielkim głosem płynącym z fatimskich objawień i nauczania o. Pio. To modlitwa, do której wezwani są wszyscy katolicy, a która może wyjednać nawrócenie całego świata.

kak/Giovanni Cavagnari, Ojciec Pio. Droga do świętości, tłum. Angieszka Daniluk, Kraków 2012

Komentarze

Ja, Szatan2020.10.9 17:52
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
Izydor2020.10.8 23:33
Na stygmaty najlepszy perhydrol. Ojciec Pio.
Anonim2020.10.8 23:57
Nie zgadza się perhydrol zostawia białe martwicze ślady ,rany o. Pio nie były martwe krwawiły.
Izydor2020.10.9 0:34
Nawet KK nie uznał jego stygamtów.
Anonim2020.10.9 9:21
To nie znaczy,że ich nie miał i nie były prawdziwe tylko to ,że KK podchodzi do takich spraw ostrożnie i badania trwają latami.
violencja2020.10.8 22:32
Adoptujmy duchowo księży. https://ddak.wordpress.com/
Natalja Siwiec2020.10.9 8:45
To jakiś fetysz?
awrr2020.10.8 21:08
ja w nim odczuwam siły Szatańskie...mógł być opętany...a w objawienia lepiej nie wierzyć tylko w Boga...po Fatimie były 2 wojny światowe...a po różańcu do granic w Polsce nastała epidemia w Europie i Polsce....to wg mnie przywoływanie Diabła...prawdziwa Maryja miałaby jedną twarz...objawione Maryję mają wiele twarzy tak jak wiele twarzy pięknych mogą mieć Szatani...
Ale i Jedwabne !2020.10.8 22:05
hi hi ...
Anonim2020.10.8 22:22
Na bakier jesteś z historią .
Montania2020.10.8 22:47
masz w domu wszystkich?
Różaniec, Różaniec2020.10.8 18:43
i jeszcze raz Różaniec. Egzorcyści mówią, że zły niczego się tak nie boi, jak przywoływania Matki Bożej poprzez odmawianie Różańca
katolik2020.10.9 8:46
A co, jeśli to zły wymyślił kult maryjny? Jeśli to są modlitwy, które w pośredni sposób wzmacniają Szatana bo odbierają chwałę Bogu?
owo2020.10.9 13:51
katolik-krzyczysz jak facet przy porodzie !
Anonim2020.10.9 16:01
Nie podpisuj się katolik,zakłamańcu .