05.03.13, 11:26

O. Rydzyk: Gdy widzę, kto jest na szczytach władzy w Polsce, nie dziwię się ponawianym atakom na życie ludzkie i propagandzie dewiacyjnych związków

O. Tadeusz Rydzyk w „Naszym Dzienniku” ostro wypowiedział się na temat podmiotów zabiegających o koncesję na jeden kanał społeczno-religijny na multipleksie: „Zgłaszają się do KRRiT rozmaici petenci zainteresowani tym miejscem, słyszałem o trzech takich podmiotach. Zachodzi pytanie: czy są związane z Kościołem? Czy mają misję kanoniczną i aprobatę Episkopatu? Jeśli dowiaduję się, że spółka, która wydaje ateistyczne i antypolskie pismo, stara się o kanał społeczno-religijny na MUX-1, to jest to dla mnie co najmniej dziwne. Spójrzmy, jak tygodnik „Wprost” atakuje Kościół, jak jest ateistyczny. I jednocześnie ten sam wydawca wydaje inne prawicowe pismo „Do Rzeczy”. Coś tu nie gra. Czy to nie jest próba skanalizowania i zmanipulowania i prawicy, i ludzi wierzących?” - mówi redemptorysta. Na pytanie dziennikarki, że ta spółka ogłosiła rezygnację z ubiegania się o miejsce na multipleksie o. Rydzyk odpowiedział, że to, co się słyszy i czyta trzeba zweryfikować, że deklaracja o rezygnacji to za mało.

Pytany czy za czwartą władzą stoją niejawne grupy interesów dyrektor Radia Maryja stwierdził: „TVN, która ma kilkanaście kanałów, w pewnym momencie otworzyła kanał religia.tv, adresowany do ludzi wierzących. Jak się ma do Kościoła katolickiego koncern, który atakuje Kościół? Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni. Albo następny podmiot, Radiotelewizja – ubiega się w konkursie o kanał społeczno-religijny, chociaż z katolicyzmem czy chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego. Obawiam się, że wszystko jest tak ukartowane, aby i tym razem nie przyznać Telewizji Trwam miejsca na multipleksie. Owszem, zgodziliby się na telewizję dla katolików, ale pod warunkiem, że będzie to katolicyzm koncesjonowany na modłę chińską czy tzw. księży patriotów, którymi posługiwali się u nas komuniści” - powiedział dyrektor Radia Maryja. Apeluje również, aby być gotowym do mobilizacji, organizować marsze w całej Polsce.

A co znaczy określenie "katolicke media" według dyrektora Radia Maryja? „Katolickie media to nie znaczy media pobożnościowe. Nie! Katolickie oznacza otwarte na Boga i sprawy ludzi. To media przekazujące pozytywną naukę, która prowadzi do prawdziwej wolności. To, że odmawiają nam nawet tego jednego miejsca na multipleksie, wskazuje na totalitarne zakusy władzy. Gdy widzę, kto jest na szczytach władzy w Polsce, nie dziwię się ponawianym atakom na życie ludzkie i propagandzie dewiacyjnych związków. Choćby wicemarszałek, o której czytam: ojciec stalinowiec, teść stalinowiec, syn (mówię to z bólem, bo szanuję człowieka, ale uważam, że błądzi) wychwala Stalina i twierdzi, że dobrze, iż Sowieci zabili naszych bohaterów w Katyniu, bo co mieli robić z tymi „darmozjadami”. Nie dziwię się także, że tacy ludzie władzy nie chcą, abyśmy otrzymali koncesję” - mówi redemptorysta.

Równie gorzko wypowiada się też o katolikach rozdzielających koncesje na multipleksie: – Przewodniczący Krajowej Rady pracował w piśmie michaelitów „Powściągliwość i Praca” i w piśmie „Przegląd Katolicki”, pan Luft też jest katolikiem, miał wujka księdza, a jego ojciec nauczał w seminarium medycyny pastoralnej. A komu dziś służą? Każdy z nich jest ochrzczony, ma duszę, która uznaje Boga, przed którym stanie po śmierci, aby zdać sprawę ze swego włodarstwa na ziemi. Nie można czynić takiej krzywdy katolickiemu Narodowi i Kościołowi. Prezydent też mówi, że jest katolikiem, uczestniczy we Mszach św., ma ślub kościelny. Spierajmy się między sobą, dyskutujmy na argumenty, temu właśnie służą środki komunikacji. Najpierw jednak trzeba je mieć – podkreśla o. Rydzyk.

JW/Nasz Dziennik

 

Komentarze

anonim2013.03.5 12:48
O. Rydzyk mówi rzeczy oczywiste dla wszystkich ale jednocześnie uświadamia w jakiej nowoczesnej bolszewii żyjemy.
anonim2013.03.5 12:49
J. R. Nowak kiedyś był komunistą, teraz nie jest. Za to w me(r)diach rządowych pełno bolszewików albo ich pomiotów.
anonim2013.03.5 13:34
J.R. Nowak nie był w PZPR, a jedynie w SD. JKM też tam działał;
anonim2013.03.5 13:38
Pan Bóg nie rychliwy , ale sprawiedliwy. Poradzi sobie z O. Dyrektorem. Co on zrobił dla Polski. Tyle wrzasku wokół siebie zorganizował, że to przeraża. Czy do tego radia dotarło orędzie o Bożym Miłosierdziu? Co ten duchowny wyrabia, ilu ludzi traci wiarę ? On naprawdę nie zdaje sobie sprawy? Każda krytyka to jeden wrzask, przed chwilą jeden jego profesor ogłosił w Radiu Maryja, że krytyka o. Wiśniewskiego i księdza Bonieckiego to wystąpienie przeciwko wyborowi papieża. Pytam, czy władza Rydzyka sięga aż tak daleko- do Watykanu?
anonim2013.03.5 14:44
"Zachodzi pytanie: czy są związane z Kościołem? Czy mają misję kanoniczną i aprobatę Episkopatu?" - proponuję, aby o. Rydzyk odniósł te pytania do własnego dzieła.
anonim2013.03.5 14:44
Przecież to Rydzyk jest na szczycie władzy....?
anonim2013.03.5 15:22
@mariamagdalena O.Rydzyk jest premierem, członkiem rządu, prezydentem, posłem czy marszałkiem sejmu? Nic o tym nie wiem. @Częstochowski Poeta A czy przypadkiem GW, TVN czy Polsat etc. nie znalazła już wroga nr 1. Nawet taki Dworak czy Niesiołowski wie, że to bydło i barany te ludzie, co nimi steruje wróg ludu Rydzyk lub wróg ludu oświeconego i nowoczesnego Kaczyński. @axal Syn Nowickiej to syn prominentnej osoby w państwie. Nazywanie rzeczy po imieniu jest nienawiścią? Każdy kto chciał słyszał, jak łże Luft. @gosc_z_CH Nie ma takich Kościołów. @Szarlej Biskupi wyraźnie poparli RM i TV Trwam - poczytaj PK, GN etc.
anonim2013.03.5 17:33
Samą prawdę o. Tadeusz powiedział.
anonim2013.03.5 17:33
Czasem czytam i słucham tych wynurzeń "prześladowanego" przez wszystkich naokoło o. Rydzyka; pełnych agresji, nieuzasadnionego żalu, tupetu i bezczelności, bezpodstawnego atakowani innych i obrażania ich, podlanych gndzieniegdzie szczyptą zmanipulowanej, bo nieszczerej, chrześcijańskiej miłości i wyrozumiałości. Sięgam wówczas do znakomitych prac ks. prof. M. Hellera, próbując odnaleźć odpowiedź na pytania inne, zasadnicze (może podobne), choćby jej namiastkę. W książce ks. Hellera "Filozofia przypadku. Kosmiczna fuga z preludium i codą" znajdujemy problem fascynujący: czy światem rządzi Bóg, czy czysty przypadek?. Przypadkiem może być krnąbrność i przewrotność o. Rydzyka. Można ją nazwać - The Mind of God, czyli Zamysłem Boga. I pytanie: w jakim celu?, po co? Czytając ks. profesora i smakując jego przemyślenia, jego kunsztowne, naukowe przecież, ale jakże zrozumiałe i wytłumaczalne wypowiedzi dotykam wszechświata. Dopiero co skończyłem czytać "Wszechświat jest tylko drogą. Kosmiczne rekolekcje", więc żałosne utyskiwania duchownego z Torunia (który nawet ma problem z formułowaniem logicznego i poprawnego językowo zdania - proszę posłuchać na żywo na antenie bądź wizji) nie są mi straszne. Dobrze, że taki Kościół i takie postaci - jak ks. prof. M. Heller - Kościoła są, Po prostu są.
anonim2013.03.5 18:00
Coś mi się widzi że wielu nie rozumie co niektóre słowa oznaczają ,mylą pojęcia i jedynym usprawiedliwieniem może być to że zbyt długo im mózgi prała propaganda komunistyczna. Kościół dla nich to siedzenie w kącie jak mysz pod miotłą a wystąpienie w obronie należnych praw to mowa nienawiści . Każdy katolik to człowiek z" krwi i kości "i nie ma granic jego oddziaływania .Dla szatańskich wybryków ,nie ma pokory "Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi" "Kto nie wierzy w diabła, nie wierzy w Ewangelię." Nie ma przyzwolenia na dyskryminacyjne postępowanie ekipy rządzącej która głosić pokój, a burzy go czynem, do czego innego dąży, a co innego opowiada, głosi zgodę słowami, a w rzeczywistości żąda niewolniczej uległości.
anonim2013.03.5 18:29
TV TRWAM nie jest kościołem jest nowoczesnym narzędziem oświatowym dla katolików współczesnej rzeczywistości Jej wartość jest ogromna ,przede wszystkim jest przeciw waga dla tuby rządowej i chociaż za to powinni ją cenić ,wszyscy którym los kraju nie jest obojętny. Nie ma nic gorszego jak propaganda samo uwielbienia którą władze głoszą.