28.03.20, 14:18O. Sabé: epidemia byłaby dla Syrii katastrofą/Vatican Media

O. Sabé: epidemia byłaby dla Syrii katastrofą

W Syrii, w ubiegłą niedzielę został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. Rząd podjął działania prewencyjne zamykając wszystkie szkoły, na razie do 2 kwietnia. Przygotowywane są po dwa centra kwarantanny w każdej z prowincji kraju. Kilka dni temu wzmocnione zostały środki bezpieczeństwa, transport publiczny został wstrzymany. Ludzie zostali poproszeni o niewychodzenie z domów. Syria pozostaje bardzo osłabiona wobec zagrożenia epidemicznego.

 Od marca 2011 roku infrastruktura sanitarna była wielokrotnie bombardowana zarówno przez armię reżimu oraz przez wojska sprzymierzone z rosyjskimi. Kraj cierpi również z powodu skutków nałożonego embarga. Dotyka ono także sektora zdrowotnego. Brakuje specjalistycznego sprzętu, lekarstw oraz środków opatrunkowych. O. Georges Sabé ze wspólnoty maristów z Aleppo przedstawia aktualną sytuację oraz wzywa wszystkie kraje świata do solidarności.


O. Georges Sabé – groźba narodowej katastrofy

Mamy maski, ale w bardzo ograniczonej ilości. Po dziewięciu latach wojny, kraj, który rozpoczął odbudowę nie może przejść przez bardzo poważny kryzys zdrowotny, jaki dotyka obecnie cały świat – mówi o. Sabé. Niestety nie możemy tego przetrwać. Mieliśmy do tej pory bardzo dotkliwy kryzys ekonomiczny, teraz będzie jeszcze więcej biedy, nędzy, oraz ludzi, którzy, jeśli zachorują, nie będą mieli dostępu do miejsc, gdzie będzie można ich leczyć. To jest bardzo poważna sytuacja, miejmy nadzieję, że do niej nie dojdzie, ale jeśli rzeczywistość zderzy nas z problemem wirusa, to dla naszego kraju będzie to katastrofa na poziomie narodowym.“

 

Vaticannews.va/Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.31 14:25
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem żeby zdechło jeszcze 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości - tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
Wyborca z dworca 2020.03.29 21:05
Boże chroń Syrię. To nie żart
MaxFiend2020.03.28 18:22
Już za późno. Epidemia już tam dotarła.
Randki z syfem, pokazy skype brudnych larw 2020.03.28 17:13
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.zwiazki24.com.pl Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj:www.zwiazki24.com.pl Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.zwiazki24.com.pl Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.zwiazki24.com.pl Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.28 17:05
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
co lepsze? wirus czy terrorysta?2020.03.28 16:42
Iran pada na pysk, w innych krajach nikt nikogo nie testuje. Assad morduje-testuje tysiącami. W Jemenie głód, bandy terrorystów - nie martwi ich corona. W Iraku nie ma ani jednego laboratorium.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.28 15:53
W Syrii ani w innych krajach muzułmańskich nie ma pandemii bo koronawirusa zesłał na niewiernych, Allach!
katolik2020.03.28 14:31
Syria umiera cały czas,Ktoś nie ma opamiętania w zdobywaniu własnych korzyśc kosztem zwykłych ludzi i nikt z wielkich tego swiata mu tego nie zabrania