Nasze zadanie, wiarę uchować! Bo teraz ci wszyscy, którzy atakują.. Dziękujemy księżom arcybiskupom, biskupom za odważne głoszenie prawdy. Także dzisiaj – a będą was tłuc za to, będą was kamienować za to” - mówił wczoraj w Toruniu o. Tadeusz Rydzyk.

Radio Maryja obchodziło wczoraj swoje 28. urodziny. W trakcie uroczystości głos zabrał także jego założyciel oraz dyrektor, o. Tadeusz Rydzyk. Witając biskupów, mówił:

Tutaj to mocne oklaski! Widzicie kochani, co się dzieje? Zgadzacie się na to, żeby biskupów tak poniewierali? Jacyś towarzysze z TVN wychodzą… Trzeba stanąć, i świeccy, i duchowni, przy swoich biskupach. Myślę o abp. Jędraszewskim. To hańba co robią!”.

Ostrzegał również:

Chcą nam wyrwać wiarę. Księży nazywają pedofilami, homoseksualistami, jeszcze nie wiem co, imperatorami. Nie tak piszą? Tak <<prawdę>> mówią”.

Dodawał też:

To jest taka moskiewska prawda, co kiedyś była, a teraz jest taka. Była taka gazeta <<Komsomolskaja Prawda>>, <<Moskiewska Prawda>>, a teraz – <<Wyborczaja Prawda>>, <<TVN-owskaja Prawda>>”.

dam/Radio Maryja,Fronda.pl