10.10.14, 19:52O. Tadeusz Rydzyk (fot. archiwum)

O. Tadeusz Rydzyk: Komunizm upadł, ale metody rodem z systemu totalitarnego pozostały

Na łamach „Naszego Dziennika” o. Tadeusz Rydzyk komentuje karę, jaką na Telewizję Trwam nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji za „nawoływanie do przemocy” podczas relacjonowania w 2013 roku Marszu Niepodległości. Zdaniem założyciela Radia Maryja, kara ta, podobnie jak kary wcześniej nakładane na media zakonników z Torunia, jest niesprawiedliwa.

"Nie tak dawno Radiu Maryja nakazano zapłacić 30 tys. zł za to, że informowało o działalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Cóż to za katolickie radio, które nie może mówić o działalności katolickich uczelni, katolickich szkół czy katolickich mediów? KRRiT uznała to za niedozwoloną reklamę, podczas gdy żadnej reklamy tu nie było” - wyjaśnia redemptorysta.

O. Rydzyk uważa karę KRRiT jako kolejny dowód na to, że media katolickie są niszczone. W opinii zakonnika, odkąd w Polsce rządzi koalicja PO-PSL, Radio Maryja i Telewizja Trwam są poddawane ciągłym szykanom. „Jestem daleka od tzw. spiskowej teorii dziejów, ale patrząc z perspektywy minionych lat, trudno nie zauważyć pewnej logiki ciągu zdarzeń” - dodaje Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Lux Veritatis, ubolewając nad tym, że działania władzy w stosunku do toruńskich mediów mają charakter celowej, zorganizowanej akcji.

Szef Radia Maryja przypomina też sprawę opłat za koncesję za miejsce dla Telewizji Trwam na MUX-1. Fundacja musiała zapłacić ponad milion złotych za nadawanie naziemne, podczas gdy i tak przez kilka miesięcy nie mogła nadawać.

Na zarzuty, że katolicka Telewizja Trwam nawołuje do przemocy, o. Rydzyk odpowiada, że jest przeciwny przemocy, a jego celem jest głoszenie miłości Boga i bliźniego. Dodaje jednak, że nie da się tego osiągnąć bez prawdy.

„My chcemy rozmowy, dialogu na argumenty, bo media są społecznym środkiem komunikowania się. Zamiast tego jesteśmy karani. Komunizm upadł, ale metody rodem z systemu totalitarnego pozostały. Ciągle przecież jesteśmy świadkami tego, jak represje spadają na ludzi, którzy bronią praw katolików” - mówi o. Tadeusz Rydzyk, wskazując jako przykład zaoczne skazanie 17-letniej Marii Kołakowskiej, która protestowała przeciwko obrazoburczemu spektaklowi „Golgota Picnic”. Całość rozmowy z założycielem Radia Maryja można przeczytać TUTAJ.

MaR/Naszdziennik.pl  

Komentarze

anonim2014.10.10 20:12
"Ciągle przecież jesteśmy świadkami tego, jak represje spadają na ludzi, którzy bronią praw katolików” - mówi o. Tadeusz Rydzyk, wskazując jako przykład zaoczne skazanie 17-letniej Marii Kołakowskiej, która protestowała przeciwko obrazoburczemu spektaklowi" Faktem jest, że Maria Kołakowska zaczęła rozpylać jakiś śmierdzący gaz, i nie chciała go sobie dać odebrać, więc próbowano jej zabrać ten gaz, podczas gdy ludzie krzyczeli: "kobiety biją". Mogła po prostu nie rozpylać śmierdzącego gazu. Widać to poniżej na filmie: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zfMCZUWGia0#t=50
anonim2014.10.10 20:14
Naginają przepisy prawne liberalno - lewicowe zbiry aby tylko osłabić media Katolickie które odważnie w tych załganych czasach przedstawiają prawdę niewygodną dla parszywej władzy.Oczywiście Doworak w komunizmie miała nauczycieli którzy go instruowali w jaki sposób sprawować piecze nad mediami nadzorowanymi przesz współczesny radiokomitet. Częściowo tylko pozbyliśmy sie komunizmu bo sprawcy wprowadzenia ateistycznego systemu nadal sprawują ważne funkcje w kraju każdorazowo zaciekle próbują szkodzić Telewizji Trwam i Radiu Maryja aby społeczeństwo o pewnych sprawach nie wiedziało.
anonim2014.10.10 21:01
Schikaneder Podobnie jak na frondzie tutaj też się wycisza krytykę. Zabawnie wtedy wyglądają te bluzgi katoli w próżnię bo dyskutant już dawno wykasowany. Co do kultury języka to zawsze najbardziej chamowate wpisy cechują katoli i ich wyzwisk, przekleństw nikt nie banuje. Natomiast lewackie wpisy tylko w bardzo wyjątkowej sytuacji cechuje emocjonalne zabarwienie i to w sytuacji gdy np. tacy goście jak : Marguar, Gandalf i im podobne Ondraszki ich w chamski sposób sprowokują obrzucając ich knajackimi bluzgami i ich rodziny.
anonim2014.10.10 21:04
ma rację o. Rydzyk. inne media dopuszczają się zdziczenia obyczajów zapraszając do studia takie coś jak denegerata, dewianta, męską dziwkę Rafalalę i jakoś kary Polsat News czy Superstacja nigdy nie dostała kary;
anonim2014.10.10 22:02
1. Zdarza mi się słuchać przekazu i programu nadawanego przez Radio Maryja i naprawdę, proszę mi wierzyć, a słucham dosyć często, połączenia są przerywane li tylko wtedy, może w ogromnej większości wtedy, gdy przekroczone zostaną określone granice. (kogoś poniosą emocje - wulgaryzmy, wyzwiska, bełkot etc.) Często połączenie jest przerywane, gdyż NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZWIĄZKU Z TEMATEM PODEJMOWANEJ AUDYCJI. Z tym się zgodzę, tak dzieje się często. I jest to, w mojej ocenie, działanie słuszne i pożądane. Radio Maryja, jak każde inne medium, prezentuje określony program, nadaje konkretne, określone tematycznie programy, i nie można oczekiwać, iż będzie ustosunkowywać się do przedstawianego przez niektórych na antenie bełkotu nie mającego związku z głównym tematem akurat podejmowanej dyskusji. 2. Co do polityków.... Rzeczywiście, na antenie goszczą przede wszystkim politycy jednej z głównych formacji. Jednak nie stanowi to reguły. Nie dalej jak może miesiąc, dwa temu zaproszono wicepremiera Piechocińskiego. Należy też brać pod uwagę ewentualność, iż nie każdy zaproszenie przyjmuje...
anonim2014.10.10 23:34
@Sylabarusz Właśnie słucham audycji z młodzieżą z RCS. Gdybym ja w ich wieku to wiedział...Naprawdę trzeba dziękować Bogu za to radio.
anonim2014.10.10 23:59
"„Komunizm upadł, ale metody rodem z systemu totalitarnego pozostały." święte słowa. Np. oszukiwanie państwa przez niektóre, wydawałoby się, poświęcone instytucje." No widzisz, "komunizm" upadł a państwo trzeba nadal oszukiwać. Dlatego że upadł "komunizm" ale nie upadli komuniści. Ba! nawet nie upadł komunizm bo w tym momencie go nie było, bo nie udał się. Upadł realny socjalizm, znaczy się nie upadł tylko zbankrutował i został zamieniony na nowocześniejszą wersję socjalizmu, bardziej chytrą i przebiegłą. Ale nadal trzeba z nim walczyć między innymi oszukując państwo.
anonim2014.10.11 12:56
Że metody i bestialstwo komunistycznego socjalizmu pozostały to widać na każdym kroku w wykonaniu PO i we wpisach takich "tuzów dibelskiego intelektu" jak FireFox, AnitaF, Cżestochowski i wielu wielu innych których coś strasznie męczy bo siedzą tu i wypisują swoje jęki, puszczając smierdzące gazy na innych użytkowników i cieszą się, że mamy taką okropną władzę która gnębi naród.