05.01.19, 09:00screenshot Youtube - blogpressportal

O. Tadeusz Rydzyk o ,,jego'' partii: To wielkie kłamstwo!

To jest wielkie kłamstwo, brak dobrej woli, zło po prostu. Takie wyszydzanie niemające niczego wspólnego z troską o dobro wspólne. Trudno to w ogóle nazwać. Przecież oni wiedzą, że to nieprawda” - powiedział redemptorysta, dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk w odpowiedzi na pytanie o określenie „partia Rydzyka”, którym określa się tworzoną partię Ruch Prawdziwa Europa.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dyrektor Radia Maryja podkreślił, że ksiądz nie może zakładać partii. Dodał:

Czasem to wygląda tak, że wszystkiemu był winny +Rydzyk+. No cóż? Dla nich złem jest samo to, że istniejemy, że jest Radio Maryja, Telewizja Trwam, +Nasz Dziennik+, uczelnia, wspólnota - Rodzina Radia Maryja”.

Stwierdził też, że celem osób mówiących w ten sposób jest rozbicie i zatomizowanie społeczeństwa. Pytany z kolei, czy w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego lepiej jest wybrać dużą partię, która zmierza w dobrym kierunku, czy teoretycznie słabszą, jednak „mającą bardziej jednoznaczny program”, redemptorysta ucieka od odpowiedzi i stwierdza jedynie, że kierować trzeba się prawym sumieniem i „nigdy nie iść na kompromis ze złem”.

Mówił też:

Ważne jacy ludzie będą sprawować rządy. Czy to będą rzeczywiście prawe osobowości, ludzie światli, mądrzy, odważni, z charakterami, niekłaniający się okolicznościom, jednoznaczni – Boży”.

Dalej stwierdzał także:

Teraz będzie czas rozmów, dyskusji. Trzeba pytać o wiele spraw, które należy uporządkować. Ale trzeba o tym myśleć dalekosiężnie. Na przykład sprawa migracji. Mówienie, że musimy mieć tanią siłę roboczą, ma bardzo krótkie nogi. To jest myślenie dorobkiewicza, a może i cwaniaka”.

dam/PAP,Fronda.pl