27.11.19, 08:13(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Obietnica Maryi. Wszyscy, którzy będą nosili cudowny medalik, dostąpią wszelkich łask!

27 listopada 1830 roku Matka Boża przekazała ludziom wielki dar – Cudowny Medalik. Jednocześnie dała się poznać, jako nasza Orędowniczka, modląca się nieustannie za wiernych i grzeszników do Swego Syna, Jezusa Chrystusa.

Objawienie przy rue du Bac

Adresatką, a zarazem pośredniczką w przekazaniu przesłania Maryi Kościołowi, była siostra Katarzyna Labouré, młoda postulantka, która zaledwie kilka miesięcy wcześniej wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo.

Podczas pierwszego objawienia, które miało miejsce w kaplicy paryskiego klasztoru przy ulicy du Bac w nocy z 18 na 19 lipca, Bogarodzica oznajmiła zakonnicy, że dla Francji i świata nadchodzą trudne dni – czas odstępstw od wiary, zniszczeń wojennych oraz ataków na Kościół i duchowieństwo.

Jako troskliwa Matka Niepokalana pozostawiła ludziom „koło ratunkowe” w postaci Cudownego Medalika, zapowiadając, że udzieli wsparcia każdemu, kto Ją o nie poprosi.

Objawienie Cudownego Medalika

Na początku drugiego, październikowego objawienia, siostra Katarzyna ujrzała Maryję trzymającą w rękach złocistą kulę ziemską, która symbolizowała ludzkość. Bogarodzica patrzyła w Niebo, modląc się ufnie do Boga. Po chwili Jej twarz rozjaśnił uśmiech – zanoszone prośby zostały wysłuchane. Wtedy na palcach Niepokalanej pojawiły się pierścienie. Wychodziły z nich promienie – symbole łask, którymi Chrystus, za pośrednictwem Swej Matki, obdarza proszących.

Nagle Najświętszą Pannę otoczył owalny pas. Na nim pojawił się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Siostra Katarzyna usłyszała wtedy głos Maryi, która zażyczyła sobie, by obraz ten został odwzorowany na medaliku. – Wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeżeli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we Mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę – usłyszała obietnicę.

Obraz obrócił się, a na jego rewersie pojawiła się litera „M” z wyrastającym ze środka Krzyżem, poniżej którego widniały dwa gorejące Serca: otoczone cierniową koroną Najświętsze Serce Pana Jezusa i przeszyte mieczem boleści Niepokalane Serce Maryi. To przez Nie, zgodnie ze słowami Bogarodzicy, nastąpi triumf Krzyża.

Nie od razu wprawdzie, ale polecenie Maryi zostało spełnione. Medalik wybity w tysiącach egzemplarzy zasłynął licznymi łaskami i cudami.

Moc wiary

Szczególny rozgłos przyniosło Cudownemu Medalikowi nawrócenie członka bogatej rodziny bankierskiej Alfonsa Ratisbonne. Ten oziębły religijnie Żyd na prośbę przyjaciela przez kilka dni nosił Cudowny Medalik na szyi i recytował Modlitwę św. Bernarda. Robił to, by udowodnić koledze, że religia to przesąd. Jakież było jego zdziwienie, a zarazem zachwyt, gdy w jednym z rzymskich kościołów ujrzał Matkę Bożą w pozie takiej samej, jaka została utrwalona na medaliku, a jego duszę rozjaśniło światło wiary.

Z wielkiej mocy Cudownego Medalika zdawał sobie sprawę św. Maksymilian Maria Kolbe. Wybrał to sakramentalium jako główną broń przeciwko złu i rozdawał go przy każdej nadarzającej się okazji. Notabene nazywał je po żołniersku „kulką”. Potem modlił się w intencji obdarowanych, a resztę zostawiał Bogarodzicy.

W tym szczególnym dniu, kolejnej rocznicy objawień, zwróćmy się do Maryi słowami modlitwy umieszczonymi na Cudownym Medaliku. Podzielmy się jego historią ze znajomymi, zwłaszcza tymi, o których wiemy, że ich wiara słabnie lub w ogóle zanikła... Może także ich ustrzeli „kulka” Maryi i przy naszej modlitewnej pomocy wrócą do praktykowania wiary!

 

Modlitwa do Niepokalanej Cudownego Medalika

Niepokalana, objawiająca Cudowny Medalik, Ty obiecałaś wielkie łaski noszącym go i zapewniłaś szczególną opiekę tym, którzy Ci ufają. Prosimy Cię, wspomnij na Twe obietnice i spraw, byśmy z obfitości Bożych łask otrzymali zwłaszcza te, których tak bardzo pragniemy... (należy wzbudzić pragnienie uzyskania konkretnej łaski).

Modlitwa do Niepokalanej Cudownego Medalika św. Maksymiliana Marii Kolbego

O Maryjo, bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i polecanymi Tobie.

Litania do NMP Niepokalanej Cudownego Medalika

Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie, eleison.
Chryste, usłysz nas! Chryste wysłuchaj nas!
Ojcze z Nieba, Boże - zmiłuj się nad nami!
Synu, Odkupicielu świata, Boże,
Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, jedyny Boże,

Niepokalana, objawiająca Cudowny Medalik - módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!
Niepokalana, wolna od grzechu pierworodnego,
Niepokalana, depcząca głowę szatana,
Niepokalana, Pośredniczko łask,
Niepokalana, Królowo strzegąca świata,
Niepokalana, otoczona koroną gwiazd dwunastu,
Niepokalana, złączona z Chrystusem w cierpieniach zbawczych,
Niepokalana, Sercem przebitym ukazująca Matczyną Miłość,
Niepokalana, przekazująca swoje obietnice św. Katarzynie,
Niepokalana, dająca nam w św. Katarzynie Labouré wzór świętości,
Niepokalana, otaczająca opieką noszących Cudowny Medalik,

Abyś przez Niepokalaną Cudownego Medalika był nam miłościwy - Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie!
Abyś wiarę Kościoła umocnić raczył,
Abyś Ojca Świętego zdrowiem darzyć raczył,
Abyś naszej Ojczyźnie błogosławić raczył,
Abyśmy mogli cieszyć się odnową moralną narodu,
Abyś mądrości rządzącym udzielić raczył,
Aby młodzież i dzieci wzrastały w świętej wierze,
Aby religijnie obojętni wrócili do pierwotnej pobożności,
Abyś chorym, opuszczonym i samotnym łaski radości udzielić raczył,
Aby ruchy maryjne cieszyły się rozwojem,

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

P. O Maryjo bez grzechu poczęta,
V. Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Módlmy się!
Panie Jezu Chryste, który chciałeś, aby Najświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swoim Poczęciu, wsławiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

źródło: dladuszy.piotrskarga.pl

Komentarze

Anna2021.07.1 19:50
Szatan, który zawładnął ludzkimi umysłami, chodzi po necie i szuka katolickich artykułów by potem w komentarzach wylać na Maryję gnojówkę i Najświętszą Pannę obrazić, bo sie jej panicznie boi. No bo co innego robią ludzie, ktorzy podobno nie wierzą w Boga i Maryję na katolickich stronach??? Po co tracić czas. A ja odwrotnie zrobię. Pomodle sie o łaski płynące z tego medalika dla wszystkich ktorzy tutaj obrażają Maryję zawsze Dziewice.
Max Fiend2019.11.28 20:55
Krzyżyk nie wystarczy?
arbiter elegancji2019.11.28 5:11
"poniżej którego widniały dwa gorejące serca" Dr Who?
andrzejhahn32019.11.27 23:38
PRZYPOMINAM.................maryjka nie zawsze dziewica to kobieta lekkich obyczajow albowiem zdradzila swojego meza i to z trzema na raz
andrzejhahn32019.11.27 23:37
UWAGA......TO OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH ROZUMNYCH LUDZI...............wystrzegajcie sie ciemnoty i zacofania poganskiej sekty katolickiej
Zosia2019.11.27 17:29
Moją duszę też rozjaśni światło wiary, jak mi KK, zleci produkcje i wyłączność, na dystrybucję tych medalików !!!
Gnostyk2019.11.27 12:07
Demiurg tym "cudownym medalikiem" naznacza swoich niewolnikow.
Antychryst2019.11.27 10:52
Elegancko - trzeba strzyc owieczki jak się dają. Doić ile wlezie 👍 Ja bym wprowadził obowiązek kupowania takich cudownych medalionów podczas kolędy - która oczywiście należy bezwzględnie wpuszczać do domu. Brawo KK. Właśnie takim działaniem powodujecie, że 60% młodych uznaje się już za ateistów.
des2019.11.27 12:08
60% młodych uznaje się za ateistów bo uwierzyli w materializm. Co zresztą udowadniasz swoim wpisem. A po za tym polemizujesz z własnymi urojeniami.
Ewelina2019.11.27 9:50
Zawsze mam przy sobie ten Cudowny Medalik oraz Szkaplerz Święty i Różaniec. Ponadto zawsze mam pod ręką sakramentalia jak woda święcona i sól egzorcyzmowana. Diabeł nie lubi i ucieka daleko. Chciałabym dostąpić łaski zbawienia. Amen
Naczelny2019.11.27 11:44
Najpierw dostąp łaski psychiastry.
ChińskaTandetaDlaKatoCiemnotyZPolski2019.11.27 9:48
Kto tym tandetnym świecidełkiem blaszanym kupczy? Żydzi czy mnichy katolickie?
zbg.2019.11.27 9:36
Czy te medaliki KK daje za darmo?? Czy Matka Boża w1830 roku jeszcze żyła? Ciekaw jestem.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.27 9:52
to są odlewy z jakiegoś gównianego cynostopu. Miękkie toto, przy dłuższym kontakcie brudzi ręce.
Fred2021.07.1 19:50
To po co to dotykasz