25.01.22, 10:53fot. tt/dariusz matecki/screen

Obrzydliwa antypolska prowokacja przed rocznicą wyzwolenia Auschwitz

Pomimo różnicy zdać co do tego, kto był „wyzwolicielem” niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, ppłk Kemmer Kramer, Przewodniczący Rady Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie pisał, że nazywanie tego dnia wyzwoleniem Auschwitz, jest to „ewidentna nieprawda, jako że nikt nie wyzwolił przed 60 laty ani obozów, ani ich więźniów. Można mówić jedynie o wkroczeniu żołnierzy Armii Czerwonej do opuszczonych przez Niemców fabryk śmierci”.

Jak wiadomo na terenie obozu podczas wkroczenia Armii Czerwonej obóz był właściwie opuszczony przez Niemców, a na jego terenie znajdowali się jedynie nieliczni więźniowie.

W 2005 roku ppłk Kemmer, wieloletni prezes Fundacji Muzeum Historii Armii Krajowej oraz wiceprzewodniczący Rady Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Generała Emila Fieldorfa „Nila” powiedział:

Ostatnie apele odbyły się w obozach Auschwitz i Birkenau 17 stycznia 1945 r. Następnego dnia sformowani w kolumny więźniowie opuścili – eskortowani przez załogę SS – teren obu obozów w ramach ich planowanej ewakuacji. Wieczorem 18 stycznia nieliczni pozostali w obozach więźniowie byli już wolni.

Minęło długich 9 dni, gdy 27 stycznia do Auschwitz i Birkenau wkroczyły pierwsze oddziały Armii Czerwonej. Nie może być więc mowy o żadnym wyzwoleniu obozów (...)

Dzień 27 stycznia 1945 roku jest obecnie uznawany jako data wyzwolenia obozu. W tym też dniu organizowane są co roku obchody na terenie obozu Auschwitz - Birkenau.

Są one jednak wykorzystywane do organizowania antypolskich prowokacji. Dla przykłady w roku 2016 roku ówczesna ambasador Izraela zaatakowała polską nowelizację ustawy o IPN podając fałszywe preteksty, co zapoczątkowało kryzys izraelsko-polski.

Jak się okazuje, w tym roku także może dojść do kolejnych antypolskich prowokacji przy tej okazji.

- Prowokatorzy wydali potężne pieniądze na promocję klipu uderzającego w Polskę i w premiera @MorawieckiM. Izraelska organizacja Chasdei Naomi wykupuje płatne posty w mediach społecznościowych. Jako @OMAntypolonizmu będziemy się temu przyglądać.

- czytamy we wpisie Dariusza Mateckiego.

Matecki publikuje screeny z prowokacyjnego zamieszczonego na YouTubie materiału, który ma uderzać w dobre imię Polski, zarzucając naszemu krajowi antysemityzm oraz po raz kolejny powielając kłamstwa współudziału Polski w Holokauście.

- Awatar kobiety mówi na nagraniu, że chce rozmawiać o współudziale Polski w Holokauście. A następnie "zadaje pytania" Mateuszowi Morawieckiemu w tym zakresie. Do odpowiedzi są wykorzystane autentyczne wypowiedzi Mateusza Morawieckiego, który zapewnia o szacunku Polaków do pamięci o Holokauscie i o tym, że Żydzi nie mają się czego w Polsce obawiać, ale mówi też, że Polska była pierwszą ofiarą II Wojny Światowej – czytamy na portalu tysol.pl.

- Jako "kontrast" mający "fałszować" jego wypowiedzi pokazane są migawki z... Marszu Niepodległości, podczas którego pali się race, oraz podczas śpiewania Pieśni Konfederatów Barskich. Jedyne co można by uznać za jakkolwiek kontrowersyjne, to okrzyki w trakcie jednej z migawek "tu jest Polska, a nie Polin" – pisze dalej portal.

Jak zauważą tysol.pl konto, na którym opublikowany jest spot posiada jedynie kilkunastu subskrybentów, ale za to kilkadziesiąt tysięcy odsłon spotu.

Portal zwraca także uwagę na obecny kontekst polityczny, ponieważ współczesna »Armia Czerwona znów "niesie wyzwolenie" od wschodu. Rosjanie stoją na granicy Ukrainy, a w rosyjskiej telewizji rysuje się "kierunki natarcia" również na Polskę«.

Już ponad 80 tysięcy wykupionych wyświetleń. Cc; @IsraelinPoland może komentarz w tej sprawie?” - dodaje w kolejnym wpisie Matecki.

mp/tysol.pl/twitter

Komentarze

Skrzypek na dachu2022.01.27 11:48
Polska i Izrael powinni zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku , bo Pan Jezus jest Najprawdziwszym Zbawicielem naszym .
Skrzypek na dachu2022.01.27 11:42
Zoldaki krasnoarmijskie masowo gwalcili wiezniow niemieckich obozow .
jan kowalski2022.01.25 17:57
?Po co nagłaśniacie kompletnie niszowe bzdury,niech to ujadanie trwa w niebycie.Polska strona powinna zwracać uwagę na to ,że ofiarami Niemców byli tam też Polacy i inni obywatele Europy.PIS wydaje jakieś miliony na tego strusia bonkiewicza ale na promocję polskiej racji stanu poza granicami to juz zabrakło,żałosne
Anonim2022.01.25 16:19
"Obrzydliwa antypolska prowokacja" - a kiedy ze strony żydostwa była prawdziwa? Nie przypominam sobie?
Anonim2022.01.25 15:34
Najlepiej zacząć od swojego współudziału w holokauście, a Polska i Polacy byli pierwszymi ofiarami wojny.
Hannah Żydówka2022.01.25 14:18
skoro Rosjanie są "wyzwolicielami" - także Ukrainy w 2022 r. - to dlaczego Izrael przygotowuje ewakuację 60 tys. Żydów z Ukrainy w styczniu 2022 r.?????????????
Rabin Rosenkreuz2022.01.25 16:15
Hannah tu nie o to idzi, mane tekel fares. Nasi byli najlepsi u bolszewików.
Anonim2022.01.25 16:16
co ma piernik, do wiatraka?
W Polsce działa FABRYKA HEJTU !!!2022.01.25 14:08
JERZY URBAN, JAN HARTMAN, ADAM MICHNIK, DANIEL PASSENT, JAN HERTRICH-WOLEŃSKI - - - - to tylko kilku z "góry". Oni i ich płatne mendy SĄ WSZĘDZIE nawet w małych prowincjonalnych gazetach jak np. "Jelonka" w Jeleniej Gorze. Monopolizują blogi i niemal każde forum HEJTEM.
"Wyzwolili" Oświęcim jak "wyzwolili" Polskę!2022.01.25 13:54
Do dnia dzisiejszego Polska się od nich wyzwolić nie może. Od "wyzwolicieli i wyzwolonych".
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.25 13:47
Obóz w Auschwitz wyzwolił Jarosław Kaczyński , taka jest prawda
DO Kornhauser - Kramsztyk 2022.01.25 13:472022.01.25 17:06
Strułeś się swoim jadem ????
Anonim2022.01.25 13:46
JBĆ PIS!😁😁😁
Piotr Nowak 😁😁😁 robie za Anonima2022.01.25 16:16
Dobre😁😁😁
Anonim2022.01.26 13:04
JBĆ? Samogłosek nie zapisuje się chyba w hebrajskim? Mam rację?
Anonim2022.01.25 13:23
Józef Piłsudski: Bić k...wy i złodziei - to powiedziałby Marszałek o Polsce dziś?
Anonim2022.01.25 13:22
„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” - słowa powiedziane przez Marszałka Józefa Piłsudskiego wypowiedziane tak dawno, jakże aktualne i dziś?
Marianczi2022.01.25 13:12
Bardzo chętnie wezmę udział w przyszłym holokauście tych verfluchten Juden. Mam nadzieję, że nie muszę długo czekać.
Olej2022.01.25 12:52
Trzeba mówić prawdę czasu. Wyzwolicielem Żydów pod okupacją szwabską byli Żydzi z armii sowieckiej jak i sama armia. ,,Wyzwolenie'' Polaków było o tyle wyzwalające, że pozwoliło uniknąć pieca. Czy to dużo czy to mało ? Można dyskutować. To wyzwolenie miało taki wymiar jak stwierdzenie lejtnanta sowieckiego; ....żyt budiesz, j......t nie zachoczesz..... I tak też było. Szwaby mordowały, mordowało sowieckie NKWD i taka to była wolność, z kagańcem na głowie i buciorem na plecach - w pozycji zgarbionej.
zamknąć JAD WSZEM2022.01.25 12:48
i czerską
żydokomuna ssie antypolonizm2022.01.25 12:48
z mlekiem syjonistki Sary
TYLKO PO prawdziwa POLSKA, nie SOWIECKO-NIEMIECKA.2022.01.25 12:45
Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ. Bez dr EWY KUREK nic z tego nie będzie. Chyba, że damy się DYMAĆ tak jak do tej pory. Wielką PRZYJACIÓŁKĄ PRZYZWOITYCH, UCZCIWYCH, SPRAWIEDLIWYCH ŻYDÓW, szczególnie POLSKICH ŻYDÓW, jest PRAWDZIWA POLKA, mająca największą wiedzę o ŻYDACH, szczególnie mieszkających kiedyś na terenie Polski, dr EWA KUREK, nie powinna ona wychodzić ze STUDIA TELEWIZYJNEGO wyjaśniając kwestie ŻYDOWSKIE między POLAKAMI i ŻYDAMI. Nie mówiąc o tym, że w imieniu POLSKI powinna być od "SPECJALNYCH ZADAŃ" w KONTAKTACH z ŻYDAMI. Taki nijaki DANIELS, Żydowska ambasadorka, czy ten Żydowski minister, a nawet nijaki Netanjahu, powinni być pod specjalnym "NADZOREM" dr EWY KUREK, reprezentującym POLSKĘ w tych kontaktach. Kiedy POJAWI się w RZĄDZIE POLSKIM, jako EKSPERT i osoba ODPOWIEDZIALNA za kontakty z ŻYDAMI, dr EWA KUREK, to będzie znak ze nie ma żadnej z KIMŚ "USTAWKI"? OCZYWIŚCIE dr EWA KUREK musi być mocno "UMOCOWANA", najlepiej, jako WICEPREMIER, lub w ostateczności, jako MINISTER. Inaczej to jest tylko "BAJER". Inna sprawa to, że teraz jest cała masa ekspertów od ŻYDÓW z grona dziennikarzy, którzy do tej pory byli ekspertami od sportu, rolnictwa, pojazdów w ruchu drogowym, skupu opakowań zwrotnych czy obrotu owocami. Przy okazji spytam, KIEDY zostanie wyemitowany przez PiS, FILM dr EWY KUREK pt., „KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE" znany POLAKOM „PUŁKOWNIK" (od prawie 21 lat leży na półce). Właśnie w tej chwili jest OKAZJA na taką emisje tegoż FILMU. Pięknie współgrałby ze ŚWIADECTWEM POLSKIEGO ŻYDA, ocalałego z Holokaustu, uratowanego przez POLAKÓW Edwarda Mosberga......
Tylko PO prawdziwe POLSKIE, nie NIEMIECKO-RUSKIE2022.01.25 12:51
Przy okazji spytam, CZY będą wspólne z IZRAELCZYKAMI KONFERENCJE na temat "OSZUSTWA w JEDWABNEM", na temat "NIEDOKOŃCZENIE EKSHUMACJI w Jedwabnem", na temat "JAK WSADZIĆ DO WIEZIENIA NIJAKIEGO GRONSSA"" za KŁAMSTWA i PONIŻANIE POLSKI???? Jak zabezpieczyć się przed FABRYKĄ zwaną "PRZEDSIĘBIORSTWO HOLOKAUST" i jej 447??? CZY jak wymóc aby nie nazywano POLSKI naszej OJCZYZNY jakimś dziwacznym słowem POLIN, co to jest POLIN???, ponoć znaczy "MIEJSCE TYMCZASOWE" dla KOGO??? Czy Żydzi będą współpracować nad rozwiązaniem tych spraw??? Czy w końcu IZRAELCZYCY pozwolą pochować na CMENTARZU ŻYDOWSKIM, POLSKICH ŻYDÓW z TEGO DOŁU w JEDWABNEM w którym leżą WRZUCENI jeden na drugim NASI STARSI BRACIA w WIERZE, POLSCY ŻYDZI ZAMORDOWANI PRZEZ siepaczy niemieckich GESTAPOWCÓW i SS-manów??? Przecież jest cały RYTUAŁ POCHÓWKU NASZYCH BRACI POLSKICH ŻYDÓW, nie mogą leżeć we wspólnym DOLE bez POCHÓWKU. CZY JEST ZAPROSZONA do tych rozmów PROFESOR EWA KUREK??? ..... Jak wiemy byli różni ŻYDZI. Jedni byli gotowi oddać swoje życie za Polskę i POLSKICH ŻYDÓW, inni ŻYDZI zaganiali kijami Polskich Żydów do BYDLĘCYCH WAGONÓW na "UMSZLAGPLATZ" aby zawieźć tych POLSKICH ŻYDÓW do GAZU w NIEMIECKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM AUSCHWITZ.
442022.01.25 12:29
Oprócz, niewątpliwie bardzo wielu pozytywnych cech, jakie charakteryzują naród żydowski, Żydzi mają sporo wad. Zachłanność, egocentryzm, niewdzięczność i przeniewierstwo, to ich główne grzechy. ... Zamiast do portfela, od czasu do czasu warto zajrzeć wgłąb duszy.
Aldona2022.01.25 12:05
Yad Vashem jest zródłem kłamstw , obelg i twórcą materiałów antypolskich, 'W tych prowokacjach antypolskich uczestniczył i firmował to Yad Vashem , Putin , Netanyahu, Katz i kgbowiec Kantor to była impreza pokazywany w światowych mediach. Trzeba po prostu przywołać naszych przodków zamordowanych w czasie wojen przez Niemców i kacapów z judeo-komuny i odczytać to co dzisiaj się dzieje. Teraz EU zamienia się judeo-komune. Hey szable w dłoń i na koń.
żydzi to najwięksi zbrodniarze2022.01.25 12:01
...w historii świata. Co do tego nawet żydowscy historycy, nie mają wątpliwości. A co do Auschwitz, to większość żydów, których tam Niemcy zamordowali, to trafili tam ...dzięki innym żydom. Popatrzcie choćby na Francję i oczywiście na Polskę.
kapitan KGB2022.01.25 16:17
nawet w takiej Holandii dawali złotego guldena za każdego wydanego żyda.
krzysztof2022.01.25 11:55
prawda i sprawiędliwość jest w rękach PANA BOGA
pejsate kanibale europejskich wysp polin-ezji2022.01.25 11:50
Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
politolog2022.01.25 11:32
"tu jest Polska, a nie Polin" i to jest prawda, więc o co gudłajom chodzi???
paszli won2022.01.25 11:28
żydzi antypolonizm wysysają z mlekiem matki - podli oszuści i kłamcy w szkołach uczą nienawiści do Polski - polecam dok. film o antysemityzmie pt. "Zniesławienie"
co na to rabin schudrich2022.01.25 11:08
żydzi to najwięksi zbrodniarze i kłamcy na świecie, a ich religią jest pieniądz
Polak2022.01.25 11:52
Skoro ich religią jest pieniądz, to czym się różnią od katolików?
Jawny2022.01.25 12:55
Aleś wymyślił. Żenujące. Z ciebie taki "Polak" jak ze mnie marsjanin.
Rabin Rozenkranz2022.01.25 16:20
Oj, a co ma powiedzieć. I my i wy goje jesteśmy potrzebni. Kozy cza doić.