11.08.20, 10:15Fot. via Pixabay

Oburzenie w Irlandii: Proaborcyjni politycy przyjmują Komunię św.

Katolicy w Irlandii są oburzeni faktem udzielenia Komunii św. politykom, którzy wspierają aborcję. Do skandalu doszło w czasie pogrzebowej Mszy św. w Derry, która została odprawiona za duszę Johna Hume’a – polityka, który brał udział w negocjacjach pokojowych w Irlandii Północnej, laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

Na Mszy, która została odprawiona w minioną środę, znaleźli się także politycy aktywnie wspierający legalizację zabijania nienarodzonych. To jeszcze nie byłoby powodem wzburzenia, gdyby nie fakt, że część z nich przystąpiła do Komunii św.

Północnoirlandzki ksiądz Patrick McCafferty w swoim komentarzu na Facebooku zauważył m.in.: „Motywacją Johna Hume’a w jego pracy na rzecz sprawiedliwości i pokoju była Ewangelia Jezusa Chrystusa i katolicka nauka społeczna. Niestety nie można już tego powiedzieć o bardzo wielu z tych, którzy odgrywają znaczącą rolę w życiu politycznym, w tym o obecnych w katedrze św. Eugeniusza na uroczystościach pogrzebowych Johna Hume’a”.

Politycy, którzy promują grzech ciężki i przestępstwo aborcji – pisze dalej ks. McCafferty – odeszli od wiary katolickiej. Nawet jeśli nie przestają przypinać sobie etykietki katolik, nie są oni już tak naprawdę katolikami. (...) Aktywne promowanie aborcji jest nie do pogodzenia z wiarą katolicką”. Duchowny stwierdził także, że dodawanie przez tych polityków do ich grzechu „świętokradczego przyjmowania Najświętszej Eucharystii jest szokującym zgorszeniem, bezczelnością wobec Słowa Bożego, drwiną z naszej wiary i jawnym zaprzeczeniem jasnych nauk Chrystusa i Jego Kościoła”.

Ksiądz McCafferty napisał również, że „jedyna droga powrotu dla tych polityków aborcjonistów wiedzie poprzez publiczne odrzucenie zła, które propagują, oraz żal za grzech. (...) Musimy modlić się za nich, by zwrócili się ku Panu i naprawdę nawrócili”. W podobnym duchu wypowiedzieli się także na Twitterze redaktorzy „Catholic Arena”, stwierdzając, że przyjęcie przez proaborcyjnych polityków Komunii św. było „aktem ogromnego braku szacunku wobec wiary katolickiej”. Przypomnieli oni także, że zgodnie z kanonem 915 i 916 proaborcyjni politycy nie powinni przystępować do Komunii św.

Wśród polityków przyjmujących Komunię św. znalazł się m.in. Simon Coveney z Fine Gael, który popierał w 2018 r. referendum w celu legalizacji zabijania nienarodzonych; a także Michelle O’Neill z Sinn Féin, która jest zadeklarowaną proaborcyjną aktywistką i popierała legalizację zabijania nienarodzonych w Irlandii Północnej po tym, jak zalegalizowano aborcję w Republice Irlandzkiej. O’Neill nawoływała także do umożliwienia kobietom w Irlandii Północnej mordowania nienarodzonych dzieci w domu w związku z epidemią koronawirusa.

W pierwszym roku po legalizacji aborcji w samej Republice Irlandzkiej zamordowano łącznie 6.666 nienarodzonych dzieci.

jjf/ChurchMilitant.com, Facebook

Komentarze

Ela2020.09.20 13:33
Ci oburzeni to garstka katolikow starej daty,wymieraja na szczescie jak dinozaury.Mlode pokolenie Irlandczykow naprawde ma w glebokim powazaniu Koscio Katolicki i jego wyznawcow.
Hanna2020.08.11 22:10
Ja uważam , że znieważają samych siebie. Jeżeli są za zabijaniem dzieci to po co w ogóle chodzą na msze. To jakaś schizofrenia albo lekceważenie świętej dla Katolików Eucharystii. T coś z szatańskiej pychy.
fofo2020.08.11 19:47
bidna Irlandia...bidne kobiety irlandzkie...a wszystko przez starą paskudną księgę pełną kłamstw i obłudy, morderstw i niedorzeczności...przez którą zabijają się narody lub prześladują inne...to powinna być diabelska księga a nie Boska
***2020.08.11 20:50
"...to powinna być diabelska księga a nie Boska"...aaaa chciałbyś, a tu nici z twojego chcenia, bo jest odwrotnie.
Protestant2020.08.11 13:20
To Irlandia w VI w. była miejscem, w którym wśród mnichów zaczęto praktykować indywidualną (uszną) spowiedź. To przypomnienie jest istotne, bo nikomu nie odmówiono by prawa do udziału w Komunii, jeśli wcześniej ze swoich grzechów ten ktoś się wyspowiadał. Ale jeśli zrobił to w spowiedzi usznej - nikt o tym fakcie nie wie, stąd rozterki... Ale takiego problemu nie byłoby, gdyby - jak w pierwszych wiekach - z grzechów znanych publicznie, oczekiwano publicznej spowiedzi... Poza tym widać, że Irlandia jest wciąż takim krajem jak Polska, gdzie polityk uczestniczący w praktykach religijnych, może liczyć na polityczne "punkty". Za czasów Jezusa nie były to punkty polityczne - ale społeczne; publiczna modlitwa, post oraz jałmużna (Mt. 6,1.8.16-18) miały zaskarbić zaufanie i uznanie innych, jednak spotkały się z krytyką Chrystusa. Jak zatem widzieć współcześnie udział polityków kościelnej celebrze, transmitowanej przez telewizję? Czy spotkałoby się to z akceptacją Chrystusa? Obecny dosyć jawny sojusz rządzącego ugrupowania z największą chrześcijańską denominacją w naszym kraju - czy wzmacnia, czy może osłabia chrześcijaństwo oraz możliwości docierania z Ewangelią do niewierzących? Niestety, uważam, że taki sojusz służy wyłącznie doraźnym celom polityków, natomiast zdecydowanie ogranicza realizację misyjnego celu Kościoła.
OPRAH2020.08.11 12:57
TY DOSTAJESZ WAFLA! I TY DOSTAJESZ WAFLA! TY TEŻ! WAFLE DLA WSZYSTKICH!!!
katolik2020.08.11 12:34
dlaczego oburzeni, wszyscy są grzeszni, odchodzi się od szacunku dla Najświętszego Sakramentu. Szafarz, tzn świecki rozdaje Komunię, dotyka Jezusa(jego ręka nigdy nie będzie ręką księdza), Komunia na rękę, ludzie mówią ,wszystko z duchem zmian, ale chyba wg masonów, którzy opracowali plan niszczenia Kościoła i Boga
***2020.08.11 12:23
Oburzenie???.......i bardzo dobrze.
Anonim2020.08.11 12:01
Jak by ksiądz nie dawał komunii świętej takim osobom - to może my zrozumieli swój błąd.
robaczek2020.08.11 11:48
W PL bedzie jescze PIĘKNIEJ!!! tutaj dopiero kręcicie bat na siebie KATOLE ;] jezeli tego jescze nie widzicie................................. to tylko swiadczy o waszej inteligencji ;] mi sie podoba ;] dawac!! mocniej!! dalej!!!!dajcie sie podpuszczac PIS jak idioci!!!MOCNIEJ!!!!! ; ]
Andrzej Malik2020.08.11 11:20
..ale jak u nas rozwodnik Jacek Kurski do spółki z rozwodniczką Martą Kaczyńską do komunii biegali, to pies z kulawą nogą nie protestował...
Jahu2020.08.11 10:50
Relatywizm sprawił, że dziś żyjemy w epoce debilizmu.. widać to doskonale po wypowiedziach i postępowaniu tzw. nowoczesnych i postępowych.. Jeśli ci ludzie, którzy jawnie plują Chrystusowi w Twarz uważają, że nie będą musieli tego odpokutować to się srodze mylą.Jezus jest miłosierny, ale też sprawiedliwy i za każdą naszą podłość zostanie nam wystawiony rachunek.
Ben2020.08.11 10:28
W Irlandii księża pedofile latami przyjmowali Komunię św.
Anonim2020.08.11 11:09
Widać ktoś nie wykonał swojej pracy. Jeżeli grzech był publiczny to osoby odpowiedzialne powinny były sie temu przeciwstawić. Napewno nie było to pochwalane przez prawdziwych katolików.
matis892020.08.11 10:27
Lewakoateiśći to grupa najniżej padająca na kolana ze wszystkich religii przed ich panem Głową Watykanu, Bergoglio Fałszywym Prorokiem Nie Katolikiem. Więc nie dziwi że lewakoateiści i ich politycy za Bergoglio swojego pana, chętnie przyjmują Komunię Św.. Bo nie dziwi też że lewakoateiści mówią że teraz to oni są lepszymi wyznawcami Bergoglio od katolików i lepiej od nich rozumieją jego nauki.
I MAJA WAS W DU........... ;]2020.08.11 10:25
oj pisury pisiury ....................... eh.............