18.05.20, 15:41Św. Faustyna Kowalska

Od dziś liturgiczne wspomnienie św. Faustyny w całym Kościele

Od dzisiejszego dnia w całym Kościele powszechnym można obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej. Franciszek podjął decyzję o wpisaniu tego wspomnienia dowolnego do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego. Przypada ono 5 października, czyli w rocznicę jej śmierci.

Decyzję Papieża w tej sprawie ogłasza dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, podpisany przez jego prefekta kard. Roberta Saraha i sekretarza abp. Arthura Roche. Stwierdza się w nim, że w duchowym doświadczeniu św. Faustyny wybrzmiewa echo tego, co Maryja opiewa w swym hymnie Magnificat, a mianowicie, że Bóg przez pokolenia zachowuje swe miłosierdzie dla tych, co się Go boją. Dzięki wyjątkowej łasce św. Faustyna zobaczyła bowiem w Panu Jezusie Chrystusie miłosierne oblicze Ojca i stała się jego głosicielką. Słuchając Tego, który jest miłością i miłosierdziem, zrozumiała, że żadna ludzka nędza nie może się równać z miłosierdziem, które wypływa z niewyczerpanego źródła, jakim jest Serce Chrystusa.

Dekret watykańskiej kongregacji stwierdza ponadto, że św. Faustyna jest dziś znana na całym świecie. Jej postać zachęca do wzywania Bożego miłosierdzia i dawania o nim wiarygodnego świadectwa w swoim życiu. Również decyzja Papieża o rozszerzeniu jej wspomnienia na cały Kościół została podyktowana licznymi prośbami, które napływały w tej sprawie do Watykanu ze strony pasterzy, osób konsekrowanych i stowarzyszeń wiernych świeckich, a także szerzeniem się duchowości św. Faustyny w różnych regionach świata.

 

Vaticannews.va/Krzysztof Bronk – Watykan

Komentarze

violencja2020.05.18 21:45
No i co z tego , skoro byliśmy pozbawieni przez pisiorów kościoła w ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO . Tutaj nie chodzi o prostą zakonnicę , ale o to co, Jezus jej przekazał....miało być ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA , A WCZEŚNIEJ REZUREKCJE -TEGO NIE BYŁO!PISOWSKA PROPAGANDA!na frondzi
z dzieniczka onanisty...2020.05.18 17:49
w swoim duchowym doświadczeniu spotkałem Maryję, po krótkiej rozmowie szybko przeszliśmy do dzieła zaczeliśmy zdzierać z siebie ubranie i bieliznę gdy już byliśmy nadzy zaczeliśmy pieścić językami swoje genitalia, gdy poczułem że jej boska picza jest dosyć mokra, wszedłem w nią zdecydowanym ruchem i gdy zacząłem nabierać rozpędu! zadzwonił budzik i musiałem wstać do szkoły...
violencja2020.05.18 21:51
Pozwól , że odwrócę sytuację/ryzykuję , bo nie wiem czy Twoje ajkju to pojmie, pozostali na pewno//zamiast Maryji wpisz onanisto swoją matkę / żonę/o ile ją posiadasz/ , córkę. Idż do szkoły i ucz się tabliczki mnożenia.
Seks pokazy randki2020.05.18 17:19
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
violencja2020.05.18 21:46
Jeszcze nie znalazłaś?
ABBA2020.05.18 16:46
"Dzienniczek" św. Faustyny jest najpopularniejszą na całym świecie książką polskiego autora, przetłumaczoną na dziesiątki języków.
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 16:55
nie nazywajmy pierdów wariatki jakie sobie ubzdurała w swojej schorowanej łepetynie, dzienniczkiem!
Dell2020.05.18 16:27
Frondo! Nie pozwól nas obrażać. Skasuj, proszę, jego wpis tak jak to już dzisiaj raz zrobiłaś.
ABBA2020.05.18 16:44
Popieram!! W rocznicę urodzin Świętego Papieża nie przystoi, żeby odrażający głos człowieka nakręcanego przez demony pojawiał się pod każdym artykułem. Oby Bóg się nad nim zlitował!
katolicka kretynizacja polski2020.05.18 15:48
Od rana tylko pieprzenie o urodzinach jakiegoś obrońcy pedofilów w koloratkach a teraz jeszcze wspominanie zmarłej wariatki i jej urojeń! dżizas kiurwa ja pyerdole...
Piotr2020.05.18 16:08
Apel o kulturalny język raczej pójdzie na marne, ale spróbuję... Natomiast zawsze cieszy mnie ta jasność myśli i pewność, że ubliżając innym to ja mam rację! Smutne, że trzeba zawodowo wypisywać obelgi i inwektywy w sferze, która jest autorowi wpisu obca i złowroga - wyrazy współczucia.
Bolek 2020.05.18 16:21
katolicka kretynizacja polski na lewo patrz i Rotacja na przod. zdrowka zycze
Palindrom2020.05.18 16:21
kretynizacja… a co z wrodzonym kretynizmem? opiszesz nam swoje doświadczenie?