18.12.13, 10:30Tęcza na pl. Zbawiciela (fot. Marcin Miskiewicz/Flickr)

Odbudują biało-czerwoną tęczę?

Jacek Kurski w programie „Fakty po faktach” zapowiedział, że posłowie Solidarnej Polski chcą odbudować spaloną 11 listopada tęczę na placu Zbawiciela w kolorze biało-czerwonym. Zapraszają wszystkich chętnych dziś na 19 na wigilię, podczas której zainicjują odbudowę instalacji.

Barwy, jak tłumaczył Kurski, mają być takie, aby nie prowokować wandali i nie wywołują agresji, mają "łączyć, a nie dzielić". Jego rozmówca Ryszard Kalisz przyznał, że jest otwarty na imprezy, u których źródła leży szacunek dla każdego człowieka. Dodał jednak, że na pl. Zbawiciela już powiewa biało-czerwona flaga, którą jego współpracownicy wetknęli w instalację po jej „haniebnym spaleniu” w dniu 11 listopada.

Ratusz nie przewiduje jednak zmian barw instalacji. W specjalnym komunikacie czytamy, że miasto, Instytut Adama Mickiewicza i autorka instalacji, Julita Wójcik zawsze są zgodni co do tego, że tęczę należy odbudować w oryginalnych barwach.

MBW

Komentarze

anonim2013.12.18 10:57
Ratusz nie przewiduje jednak zmian barw instalacji.
anonim2013.12.18 10:58
I bardzo dobrze. Im częściej będzie się jarać, tym częściej każdy kandydat na prezydenta miasta będzie mógł wytykać Bufetowej że zmarnowała setki tysięcy, a potem miliony złotych na każdą odbudowę :).
anonim2013.12.18 10:59
Dla mnie zmiana kolorów tęczy z homo na polskie to jak skucie z komunistycznego pomnika gwiazd i zastąpienie ich czymś patriotycznym. Powinni rozebrać to barachło.
anonim2013.12.18 13:04
A może by tak i wszystkie krzyże "zaistalować" na biało-czerwono,a przynajmniej opaska na biodrach Pana Jezusa (ewentualnie na ręku) powinna być przedstawiana w tych kolorach? A może i wszelkie wizerunki Królowej Polski, w których dominuje biało-niebieski zestaw, wzbogacić w elementy biało-czerwone, żeby nie było wątpliwości, że nic tam nie stoi "w poprzek"? A jednak w dołach kloacznych wszystko jest brunatne(i to bez względu na narodową proweniencję)
anonim2013.12.18 14:15
Może jest gdzieś w Polsce muzeum głupoty, może tam tą tęczę należało by umieścić.