11.06.16, 13:00

Odbudujmy Polskę i przywróćmy jej podmiotowość!

Trwa największe w Polsce spotkanie przdstawicieli prawicowych środowisk eksperckich, opiniotwórczych i politycznych. Kongres "Polska- Wielki Projekt" zgromadził ponad 800 uczestników. 

Podczas kongresu trwać będą liczne dyskusje dotyczące przemysłu, nauki oraz kultury. To już szósta edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które pierwszy raz odbyło się w roku 2011. W licznym gronie prelegentów podczas obecnej edycji znaleźli się m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, Cezary Kaźmierczak, Marcin Chłudziński, czy minister rozwoju Mateusz Morawiecki. 

Ten ostatni podczas swojego wystąpienia na kongresie przekonywał, że "Wielkie dzieło naprawy Polski ma na celu przywrócenie jej podmiotowości", co też jest wspólnym celem przyświecającym wszystkim jego uczestnikom. Hasłem tegorocznego kongresu jest "Odważna Polska w Europie". 

Już dzisiaj na kongresie zostanie poruszony temat kultury narodowej i jej wartości. Nagrodę prezydenta Lecha Kaczyńskiego otrzyma wybitny pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz, a laudację na jego część wygłoszą Marta Kaczyńska oraz profesor Andrzej Nowak. 

ds/niezalezna.pl