29.03.13, 08:33Fot. Piotr Drabik/Wikimedia

Olbrychski uważa polskie społeczeństwo za kołtuńskie. Powód? Nie chcą dać homoseksualistom praw na równi z rodzinami

Złote myśli Olbrychskiego są bezcenne. Tym razem aktor kołtuński (bo tak już wypada określać pana Daniela) wziął na cel swoich analiz umysłowych Polaków i ich podejście do gejów i lesbijek, a w szczególności, postawy Polaków co do przyznania tej mniejszości seksualnej takich samych przywilejów jak normalnym rodzinom (czuli heteroseksualnym).

Pani Olejnik zapytała pana Daniela (kołtuna) o to, czy PO bała się Kościoła w sprawie związków partenrskich. Daniel odpowiedział: - Nie. Wydaje mi się, że Polacy są wciąż jeszcze kołtuńskim społeczeństwem. I PO boi się o głosy ludzi o bardzo zatwardziałych poglądach, do których należy nasz wielki prezydent, jeden z najwspanialszych Polaków XX wieku, Lech Wałęsa". Cóż, ta bardzo profesjonalna analiza polskiego ducha pozwala wyobrazić sobie, że Pan Daniel żyje w abstrakcyjnej krainie, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego.

Olejnik zapytała dalej o Lecha Wałęsę i o to, że środowiska artystyczne nazywają byłego prezydenta bigotem: "Nie zgadzam się z tym. Ja też użyłem raz troszkę zbyt ostrego słowa na temat jego wypowiedzi. Ale zostawmy Wałęsę w spokoju. Tacy ludzie mają prawo tak myśleć, byle nie ranili innych. Wydaje mi się, że komuś takiemu jak Wałęsa te rzucone ot tak słowa powinniśmy wybaczyć i wierzyć, że już np. jego syn sądzi inaczej".

Narodzie kołtuński, szable w dłoń i goń goń goń, Daniela.

Philo/gazeta.pl

Komentarze

anonim2013.03.29 8:39
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... niepokonanym! ...Panie Danielu
anonim2013.03.29 8:44
Po co tworzyć coś z czego i tak nikt nie będzie korzystał. Konserwatyści mają małżeństwa - świeckie i religijne. "Postępowcy" mają za to "wolne związki"/"wolną miłość". I jest Ordnung! Poza tym homoseksualiści i tak niechętnie z tego korzystają http://www.pch24.pl/pederasci-nie-sa-zainteresowani-homo-malzenstwami,2635,i.html . Przecież „postępowcy nie biorą opcji małżeństwa (nawet świeckiego) bo to „średniowiecze”, „zaścianek”, nikomu nie potrzebny „papierek” itd. No chyba, że „postępowcy” cofają się (w rozwoju) – wtedy zrozumiem. Homoseksualiści powinni wziąć przykład z prezydenta Hollande - żyć w konkubinacie. Przecież od pół wieku na Zachodzie lewactwo wmawia, że małżeństwo to przeżytek, ciemnogród, zacofanie itd. Przez tyle lat lewactwo wieszało psy na instytucji małżeństwa. Teraz nagle zachciało się im małżeństwa? Himalaje hipokryzji!!!
anonim2013.03.29 8:44
Ten pan z obrazka wymaga regeneracji swego ciała i ducha po okresie wzmożonego spożywania trunków. Pijakom nie wierzę.
anonim2013.03.29 8:53
Daniel Kołtuniak Olbrychski - po prostu kocha jałowe pary pederastów; taka to jego miłość kołtuńska.
anonim2013.03.29 8:54
żul powiedział co wiedział
anonim2013.03.29 8:56
Biedronkowy kałboj stał się ałtorytetem moralnym. O Effendi !!!
anonim2013.03.29 8:59
W środowisku" artystycznym" z sprawa orientacji homoseksualnej bywa różnie.Jest tam wielu biseksualnych broniących swoich "kochasi" w celu trwania na postumencie. Pani Szczepkowska zna to od środka i jej mogę wierzyć i ją popierać,chociaż w kwestii małżeństw pedalskich była chyba poprawna politycznie.
anonim2013.03.29 9:05
Pan Olbrychski to mądry człowiek.
anonim2013.03.29 9:09
a czy temu panu to juz w glowie nic nie zostalo z uczciosci coz ciezko pogodzic sie z czasem i wiekiem aby zablysnac gotow sam sie zrobic szmata a i na marginesie nigdy go nie lubilem uwazalem go za aroganckiego i hamowatego
anonim2013.03.29 9:14
@kapella To ty jesteś matuzalemem skoro pamiętasz przedwojennych żydów. Coś mi tu śmierdzi czosnkiem!. Olbrychski broni gejów a nie zwykłych pedałów-a to zasadnicza różnica!!!.
anonim2013.03.29 9:15
Słucham tow. Olbrychskiego i nadziwić się nie mogę. Jak to tak można ? Toż mi się waść wydawałeś Panem Kmicicem, bohaterem, obrońcą Częstochowy, a to waść jesteś sam kołtun nad kołtuny, obrońca już nie tyle sodomitów co legalizacji sodomii. Ponoć ten jegomość doświadczył cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II i płuca ma jak nowe pomimo, że palił 2 paczki fajek dziennych. Czasami tak jest, że Bóg nas obdarowuje czymś na co nie zasłużyliśmy i aż nam trochę głupio i trzeba się więcej postarać. To mnie jednak cieszy, że Pan Bóg taki dobry. Panie Olbrychski po co Panu ten poklask "salonu"? Czy warto na stare lata schodzić na psy? W biblii raczej wyraźnie jest napisane, że Pan Bóg nie przepada za sodomią, a co dopiero żeby ją zalegalizować. Tak czysto po ludzku kalkulując to bez sensu jest to, co Pan robisz. Jestem w stanie zrozumieć niejaką dawną prawicową Panią Elizę M. która ponoć kiedyś dzielnie gejów zwalczała a teraz wali w Kościół i kler jak w bęben...łącznie ze swoim telewizyjnym przydupasem. No ale jej są potrzebne pieniądze...i w swojej młodości coś z nich skorzysta, ale Pan? Toż nie lepiej pozostać dawnym Kmicicem...on też słyszał jak to po karczmach mówili, że szwed dla nich teraz będzie odwojowywał ziemie wschodnie, a potem tej szlachcie paluchy w kurki wkręcał. Nic się nie bój Panie Olbrychski, że Pana nie będą na salony zapraszali jak sodomię Pan skrytykujesz. No chyba, że od pochlebstw jest Pan tak uzależniony, że ciężko bez nich żyć.
anonim2013.03.29 9:15
czy ostatnie zdanie nie jest przypadkiem mową nienawiści?
anonim2013.03.29 9:22
wszyscy artyści to prostytutki w oparach lepszych fajek w oparach wódki
anonim2013.03.29 9:44
Olbrychski jest w błędzie. Zgodnie z "logiką" lewicy (raczej jej brakiem) małżeństwo to właśnie kołtuństwo a konkubinat jest "postępowy". Zatem, aby Polska była jeszcze bardziej "nowoczesna" należy znieść instytucje małżeństwa. No chyba, że lewica inaczej traktuje małżeństwa heteroseksualne i "małżeństwa" homoseksualne. Ale przecież to byłby faszyzm! Poza tym lewica postulat legalizacji tych parazwiązków argumentuje działaniem antydyskryminacyjnym.
anonim2013.03.29 10:18
A co mnie obchodzi zdanie hama - sowieckiego wychowanka, "Wspaniały aktor" o tak, lepszych wyrżnęli i przegnali ...
anonim2013.03.29 10:19
W Polce można inaczej być prawdomównym, inaczej "kochać", iNACZEJ MYSLEĆ NIE WOLNO!!!! Verboten!!!. Kołtyniarstwo ! Niecywilizowani! No i proszę..... Mamy DEMON_KRACJE alla "osieceni" ciemnością Zachodu. Olbrychski pewno zachorował na "pomroczność jasną"..... Ps. A syn Wałęsy znalazł się w PE jak Piłat w "Credo" .......Też mi "autorytet"....
anonim2013.03.29 10:38
Zdanie pana Daniela Olbrychskiego nie jest w zadnym stopniu wiążące dla innych osób.To jest tylko jego zdanie i niech sobie gada co chce,jego poglądy są jego problemem a nie moim...
anonim2013.03.29 10:45
panie Olbrychski! to że pan juz 5 razy sie rozwodził, nie znaczy , że tak postepuje większość Polaków i mamy legalizować zdrady i konkubinaty! poza tym niech pan lepiej zastanowi sie nad pojęciem wyższego stopnia cywilizacji, bo widac , że z pana typowy nieuk!
anonim2013.03.29 10:47
A niby dlaczego nie mamy "ranić" podłego agressora? Do wroga żołnierz strzela szrapnelem.
anonim2013.03.29 11:01
Szanowna Frondo aby dokonać niniejszego wpisu piętnaście razy wyłączałem nahalną reklamę, ankietę badania opinii, i ankietę o preferencjach w słuchanej muzyce. .... Co jest? Podajcie lepiej nr konta i napiszcie : korzystanie z portalu wolnego od reklam 10 pln miesięcznie, z chęcią zapłacę inni pewnie też.... A tak to akcje reklamowe wyraźnie zniechęcają do pisania czy czytania! !!!!!
anonim2013.03.29 11:07
Daniel - kończ waść - wstydu oszczędź !
anonim2013.03.29 11:09
@ solwoko Nie należę do grona fanów Radia Maryja, Wódeczkę pijam sporadycznie w ilościach jedno dwu kieliszkowych, zęby ze trzy mi jeszcze zostały, Sikawa została wchłonięta przez powiat łódzki wschodni ale leży na terenie PKWŁ czyli parku przyrodniczo krajobrazowego i jest tu czyściutko i pięknie...wykształcenie też mam nienajgorsze Ale pedalstwu mówię stanowcze NIE i co z Twoimi wywodami? Dowaliłeś / łaś jak łysy grzywką o kant kuli !!!!! Ogarnięcia Życzę
anonim2013.03.29 11:10
@aromz.p Fronda nie ma wpływu na wyświetlanie reklam w twoim komp. Jest to zależne od twego operatora.Ja mam zainstalowany pewien programik ,który skutecznie blokuje reklamy,ale nie podam ci jaki gdyż byłaby to jego kryptoreklama!!.
anonim2013.03.29 11:12
@ solwoko to co robisz jeszcze postępowcu w skansenie zwanym Polsce? Wyjedź do Szwecji, Danii lub Holandii i będziesz miał "postęp" pełną gębą;)
anonim2013.03.29 11:14
No nie ... Przeca ten gostek miota się jak GWno w przeręblu bez zrozumienia świata w którym żyje i jego mechanizmów. Nie był w stanie zapanować nad własnym życiem i harmonijnie je ułożyć, skazany jest teraz na ochłapy które mu rzucą w zamian za zostanie adwokatem diabła. Pewnie roi sobie, że jego los w "wyższym etapie cywilizacyjnym" byłby lepszy. Etap upadania cywilizacji jest wyższy od etapu jej trwania.
anonim2013.03.29 11:15
solwoko widzisz, ja też się dziwię tym, którzy te hasła tak łatwo zestawiają. Zwłaszcza tym, którzy do tego starają się uchodzić za bardziej wykształconych i z szerokimi perspektywami (horyzontem?). PS. Serio uważasz, że kultura to tylko "zagranicą"? Pozdrawiam.
anonim2013.03.29 11:22
Pomieszanie z poplątaniem. Tym razem, mam nadzieję, z ignorancji a nie ze złej woli. Ave Maria, Regina Familiarum!
anonim2013.03.29 11:23
jesli normy o ktore tak walczy pan aktor Daniel O. sa tak europejskie i nowoczesne a homolobby uratowac ma Polske od kryzysu demograficznego to raczej zostane "koltunem" i jestem z tego dumny. Bo lepiej koltunem BYC niz nie miec przyszlosci, jak w aspekcie zycia tu i teraz i w Wiecznosci Bozej.
anonim2013.03.29 11:23
@kijwoko Twoje wpisy świadczom iż posługujesz się szczególnom kulturom osobistom
anonim2013.03.29 11:27
@ sól/kij ci w oko Przeciwny jestem banowaniu lub kasowaniu czyichkolwiek nawet najgłupszych wypowiedzi.... Twoja wypowiedź świadczy tylko o Tobie o nikim innym... Homofobia to nie jest zacofanie tylko postawa obronna przed tzw "Tęczową Estetyką" Dla mnie osobiście trzeba być zdeklarowanym turpistą aby móc piać peany na " lgbt"
anonim2013.03.29 11:28
@kijwoko A kysz szatanie !!A sioo indorze!!
anonim2013.03.29 11:39
@kijwoko Przeszkadza mi taki hooy jak ty.
anonim2013.03.29 11:40
Olbrychski ma rację. I to jest jego prywatna opinia. Fronda wcale nie musi go cytować czy komentować. Natomiast dziwi mnie jedno: jak tutaj się z nim ludzie nie zgadzają, to zamiast po prostu to zostawić, czy napisać swoją opinię, lub podać argumenty - to lży się Pana Olbrychskiego i co gorsza (sic!) kwestionuje się jego umiejętności aktorskie. Wielcy znawcy sztuki od siedmiu boleści... Możecie mieć swoją opinię, ale zadziwiające, jak na wszystkie sposoby chcecie go zdyskredytować. Na szczęście nie od was to zależy. Co by nie mówić, kunszt tego aktora jest wielki. Pozostałe sprawy to są jego prywatne opinie. Jak nie zgadzałem się z Wojciechem Siemionem, to doceniałem geniusz tego aktora. Umiejcie zawistni ludzie oddzielać poszczególne warstwy.
anonim2013.03.29 11:41
@ co chcesz w oko Dwaj faceci prywatnie mogą robić sobie co chcą, PRYWATNIE powtarzam! Nie chcę do nich strzelać ani zamykać w gettach czy szpitalach... Nie chcę także oglądać ich pieszczot w miejscu publicznym, bo takie zachowania na szczęście nie są jeszcze normą! !!!! A co do wyszydzanego przez Ciebie Jezusa - To jest mój najlepszy i najwierniejszy Ziom, jest przy mnie od mego urodzenia i pozostanie mam nadzieję do mojej śmierci... To On uczył mnie tego najważniejszego - bezwarunkowej i bezkrytycznej miłości do innych ludzi.... Człowiekiem tylko jestem więc mogę kogoś lubić lub nie, ale nie ma we mnie nienawiści! !!!! Mam nadzieję też że jak przyjdzie na mnie pora to zbiję z Nim osobiście piąteczkę tam na gorze! !!!!
anonim2013.03.29 11:50
@kijwoko A pan Olbrychski w.g. ciebie -to też żyd czy polaczek?.
anonim2013.03.29 11:51
Co lepsze "kołtuństwo", czy debilizm?
anonim2013.03.29 11:51
@ kijwoko Na złą osobę trafiłeś, kocham wszyskich ludzi i nie segreguję wg ras czy narodów.... Wszędzie są ci źli i ci dobrzy, od naszej postawy tylko zleży by tym złym zachciało się stać lepszymi... Gandhi pokazał drogę, Dalaj Lama też ,jeśli trudność ci sprawia przyznanie słuszności nauki Chrystusa to postępuj choćby jak ci dwaj niechrześcijanie, a już dobro samo dalej Cię poprowadzi.
anonim2013.03.29 11:53
@kijwoko Zachowuj się byle jak ale się zachowuj.!!!.
anonim2013.03.29 11:57
Witam w Wielki Piątek. Pozwolę sobie nie komentować wypowiedzi p. Daniela. Życzę radosnych świąt i błogosławieństwa zmartwychwstałego Pana Jezusa wszystkim odwiedzającym portal. Przyjście Jezusa Chrystusa na świat, Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie to przekaz zostawiony nam. Pan Jezus powiedział nam coś bardzo ważnego; nie ma rzeczy niemożliwych. Życzę wszystkim wiary w możliwość zmiany otaczającego nas świata, wiary w lepszą Polskę i duchowe odrodzenie Polaków. Pozbądźmy się nienawiści do bliźnich, szczególnie do tych, którzy mają inne poglądy polityczne. Niech Zmartwychwstały Pan Jezus da nam taką siłę i wiarę.
anonim2013.03.29 11:58
Witam w Wielki Piątek. Pozwolę sobie nie komentować wypowiedzi p. Daniela bo musiałbym napisać coś przykrego. Życzę radosnych świąt i błogosławieństwa zmartwychwstałego Pana Jezusa wszystkim odwiedzającym portal. Przyjście Jezusa Chrystusa na świat, Jego życie, śmierć i zmartwychwstanie to przekaz zostawiony nam. Pan Jezus powiedział nam coś bardzo ważnego; nie ma rzeczy niemożliwych. Życzę wszystkim wiary w możliwość zmiany otaczającego nas świata, wiary w lepszą Polskę i duchowe odrodzenie Polaków. Pozbądźmy się nienawiści do bliźnich, szczególnie do tych, którzy mają inne poglądy polityczne. Niech Zmartwychwstały Pan Jezus da nam taką siłę i wiarę.
anonim2013.03.29 12:00
proszę moderację o usunięcie trolla kijwoko. Nawet Wielkiego Piątku swołocz nie umie uszanować. tfu;
anonim2013.03.29 12:08
Proszę moderację o nieusuwanie @ kijwoko usunięcie jego wpisów i nicka nie oznacza że problem został rozwiązany. Postarajmy się przekonać go że można mieć odmienne poglądy, ale nie należy szydzić z innych ludzi i ich poglądów....
anonim2013.03.29 12:36
Olbrychski był wybitnym aktorem. Ciekawe czy w tej roli to jego własny tekst, czy jakiś sufler mu podpowiada? Co ich gna w tym kierunku, bo na pewno nie rozum? Ten, kto nadał określeniu "leming" nowe znaczenie powinien dostać literackiego Nobla!
anonim2013.03.29 12:42
@Marker moda, to jest taka nowa głupia moda, i skrywam cichą nadzieję że szybko przemijająca.....
anonim2013.03.29 12:45
@kiwoko Widać,zachód zlasował Ci kompletnie Twój "muzg". WON!
anonim2013.03.29 12:50
@ kijwoko Biedny dzieciaczku, kiedyś pisałem "ham ( nie cham) "coby wątpliwości nie było ... a więc krzywoprzysiężca Olbrychski to ham ( nie cham) różnicy poszukaj w starych słownikach ....
anonim2013.03.29 12:52
Biedne towarzycho nawet swoich słów nie wymyśli, kradnie cudze. Przecież to stworzenie nawet nie wie co to małżeństwo a innych chce w tej materii pouczać.
anonim2013.03.29 12:54
Niech jedzie do takiego kraju jak Holandia, tam bedzie mial pedalstwa pod dostatkiem i w jego wieku gratis eutanazie.
anonim2013.03.29 12:56
"wiara w duchy" no co ja mogę poradzić, że nie dla wszystkich pojęta ... nie każdy pojmie .. a ci co nie moga pojąć to ....
anonim2013.03.29 12:57
panie Danielu.. kończ waść ,wstydu (sobie) oszczędź..:(
anonim2013.03.29 13:00
A może ty po prostu pisać nie umiesz? ograniczyłeś się do 500 - 1000 słów i mędrca rżniesz? Nie czujesz różnicy? to twój problem. Jest taka warstwa wywyższona przez sowieckiego okupanta i wstawiona w miejsce wymordowanych .... Dowód? CO oznacza słowo małżeństwo? A może ty też z partii wolnych związków czy kwadratowych kół.
anonim2013.03.29 13:10
Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt!!!Alleluja!!!
anonim2013.03.29 13:15
@ kijwoko Widzę delikatną różnicę między pielgrzymami a uczestnikami parady równości.... Osobiście uważam że wiara człowieka jest równie intymną jak i jego seksualność... Nadmierne obnoszenie się z jednym czy drugim to nie "świadectwo" a ocierająca się o faryzeizm fasadowość...lub chęć prowokowania za wszelką cenę... Jak już powiedziałem nie poluję na lgbt , ale też stanowczo sprzeciwiam się homopromo, tak samo jak i wierzę, ale stanowczo sprzeciwiam się tezom że kościół w Polsce jest celem ataków....
anonim2013.03.29 13:21
Taaaa najlepiej usunąć pyskacza, nie ma wpisów nie ma problemu..... Mnie też usuniecie za używanie mózgu ?
anonim2013.03.29 13:39
Żal patrzeć, jak taki zasłużony aktor stacza się i robi z siebie publicznie głupka.
anonim2013.03.29 13:46
Panie Zmoro, witam. :-) Uważa Pan, że na przykład, codzienne pisanie w większości głównościekowych mediów o marginalnym w porównaniu z innymi, przemilczanymi środowiskami, zjawisku efebofilii, nazywanej pedofilią, nie jest atakiem na kościół ? Sądzi Pan, że Ci, co zlecają te elaboraty nie wiedzą, jaki da to efekt ?
anonim2013.03.29 14:03
Panie Danielu, niech mi Pan uwierzy, nie tylko kołtuństwo może tkwić u podstaw wątpliwości, co do zrównywania wszystkich pomyślanych przez nas rodzajów związków międzyludzkich. O ile związki jako takie i ich formalizacje, to jedna sprawa i w tej można się na różne sposób dogadywać, to konsekwencje związane z wychowywaniem dzieci, nie stanowią już tak oczywistego tematu do otwartego, wszechstronnego negocjowania. Są istotne powody, aby uważać formalizację adopcji przez pary tej samej płci za czynnik ryzyka dla dziecka, choć nie muszą one występować w przypadku wspierania dzieci poza rodziną lub w warunkach domowych instytucji opiekuńczo-wychowawczych przez te same osoby. Nie przeczę, że mogą to być porządni i wartościowi ludzie, o czystych intencjach i nieraz dobrze przygotowani pod względem pedagogicznym i dlatego mogą bardzo pomóc niejednemu dziecku, w niczym mu nie zagrażając. Wspierać potrzebujące dzieci, pomagać im, również w bezpośrednim kontakcie i na wiele dostępnych w naszym społeczeństwie sposobów może każdy, indywidualnie lub wespół z innymi osobami (szkoda, że tak mało się o tym wie i tak mało ludzi to robi), np. jako tzw. osoba czy rodzina zaprzyjaźniona. Jednak adopcja, która pociąga za sobą mówienie "mamo", "tato", a nie "ciociu", "wujku" czy nawet po imieniu, buduje inny rodzaj trwałych relacji między dzieckiem i dorosłymi (fizycznych, emocjonalnych, poznawczych, społecznych, duchowych), niż np. rodzinie zastępczej. Na dodatek, owe relacje i związane z nimi wydarzenia mają wpływ głęboki (jak to w rodzinie), niosący dla dziecka i jego życia poważne konsekwencje, więc to każe zapewnić adoptowanemu dziecku start oparty na bazie, która jest w miarę możliwości pozbawiona wszelkich przewidywanych czy już istniejących czynników ryzyka. W rodzinach naturalnych nie mamy wpływu na wiele czynników ryzyka, które ona już zawiera lub ujawnią się później, jednak w sytuacji, gdy mamy świadomie decydować o tym, do jakiej rodziny dziecko trafi, powinniśmy nie ignorować obecności tego wszystkiego, co może narazić dziecko na problemy, choćby związane z jego adaptacja społeczną. Argumenty, ze "to niech społeczeństwo zmieni nastawienia" lub wskazujące na liczne patologie w rodzinach hetero (lepsza taka rodzina, niż ta czy owa), nie są zbyt zasadne, bo pójście za nimi nie pomoże dzieciom w sposób automatyczny. Tak, jak przyznawanie opieki nad dziećmi matkom z patologicznym, a odmawianie jej ojcu, w myśl zasady, że "żadna matka dziecka nie skrzywdzi" lub że,"lepsza zła matka, niż jakikolwiek ojciec", co ma nieraz miejsce, lecz zgodzimy się, że takie decyzje są błędne, bo nieprzemyślane do końca i że taka matka, nie mogłaby dobrze pomagać również cudzym dzieciom jako pedagog lub w ramach rodziny zastępczej. Zachęcam do zgłębiania tego problemu, rezygnując ze stereotypów, tych negatywnych i tych pozytywnych, bo oba przeszkadzają rozpoznać właściwie problem i dobrze go rozwiązać. Oczywiście, wzywam również wszystkich do wspierania dzieci i to dzieci wszystkich,"in general", bo ich sytuacja w obecnym społeczeństwie i wielu rodzinach jest naprawdę nieciekawa.
anonim2013.03.29 14:03
Panie Wojo :-) Nie czytuję gazet, są przepełnione polityką, tanią sensacją i różnego rodzaju wynaturzeniami.Pewnie pan się oburzy ale traktuje je wszystkie równo i te prawicowe i centrowe i lewackie: służą do wyściełania pudełek, aby przedmiotom które udało mi się naprawić nic złego nie stało się w transporcie.... Porównałem kiedyś artykuły w trzech różnych gazetach dotyczące jednego tematu i wie Pan co? Dokładnie się zbilansowały, więc skoro sumaryczna wiadomość ma wartość 0 to po co mam czytać? Zaczepki i ujadanie, ot co się dzieje w sprawie kościoła...to tak jakby mrówka gadała że prawie słoniowi nogę odgryzła - Tak mocno go udziabała...A słoń jak to słoń trudno mu dostrzec mrówkę a co dopiero odczuć jakiś uraz po jej "ataku"
anonim2013.03.29 15:21
Daniel Olbrychski fachowiec od wszystkiego :) PRLowska k...
anonim2013.03.29 15:30
Daniel Olbrychski fachowiec od wszystkiego :) PRLowska k...
anonim2013.03.29 16:49
Panie Zmoro, :-) oburzać się, że traktuje je Pan, w swojej opinii "równo", nie mam powodu, dopóki się nie dowiem, co to "równo" znaczy ? (poza, oczywiście wyścielaniem pudełek). Nie rozumiem co to znaczy, że "wiadomości się zbilansowały", oraz, że suma dała wartość 0 ? Porównanie również, mało trafne, bo Kościół silnie odczuwa skutki tego ujadania: coraz więcej ludzi porzuca drogę zbawienia, praca każdego kapłana stała się cięższa i stresująca (te bezzasadne podejrzenia, straty w autorytecie utrudniające nauczanie i wychowywanie młodzieży, dorosłych).
anonim2013.03.29 18:29
@ Panie Wojo: -) Przestałem wierzyć gazetom, papier przyjmie wszystko, dziennikarz za pieniądze napisze wszystko... Oglądam, słucham i rozmawiam, stąd czerpię wiadomości o świecie, jak czytam niektóre komentarze na frondzie to wydaje mi się że to ja mimo mojego anarchistycznoTołstojowskiego bzika jestem konserwatywny.... Nikogo nie chcę wieszać, nikogo nie obrażam, fakt dworuję sobie nieraz np z Degrejta jak coś kuriozalnego wysmaży, czy szczególnie zawziętych frondowiczów. .. Ale szanuję wszystkich , nawet wrogów!!!! Czasy są podłe to i kościołowi jest ciężej, ale nikt szczególnie nie "szarpie" się z kościołem... Pajace w stylu Palikota czy Senyszyn, Urban, i jakiś plankton bez znaczenia próbują coś ugrać, ale są zbyt cieńcy. Z innej beczki ale w zgodzie z Pańskim pytaniem: Był w mojej parafii św Elżbiety Węgierskiej prawdziwy kaznodzieja, gdzieś z kresów sądząc po nazwisku (Gaudenty Pompejajko) albo z Wileńszczyzny, znany jako Ojciec Walenty. Jego kazania przyciągały do kościoła tłumy, każdy uczestnik mszy odczuwał jakby to kazanie było skierowane wprost do niego.... Staruszek Walenty odszedł do Pana dawno temu, nie ma do tej pory godnego następcy.... Więcej nie powiem bo nie moją rolą jest sądzić, ale Pan panie Wojo jak się zastanowi to przyzna mi pewnie rację, a jak nie to też dobrze bo w końcu to różnice stanowią o naszym człowieczeństwie. Pozdrawiam: -)
anonim2013.03.29 21:27
http://www.youtube.com/watch?v=TnW6nfEciNs
anonim2013.03.29 22:19
Kto jest hutnikiem, zna się na odlewnictwie. Kto jest górnikiem, zna się na kopaniu w głębi. Kto jest lekarzem, zna się na leczeniu ludzi. Kto jest ... Kto jest ... Kto jest celebrytą, zna się na wszystkim.
anonim2013.03.29 22:34
Kończ waść....wstydu oszczędź
anonim2013.03.30 12:57
to już "były" wielki aktor, a szkoda......
anonim2013.03.30 13:54
Mógł zostać zapamiętany, jako wielki aktor. A zostanie zapamiętany jako staruch, któremu nienawiść odebrała rozum. Albo naprawdę stracił rozum, a może oficer prowadzący zagroził opublikowaniem teczki ?
anonim2013.04.4 15:55
Kończ Waść wstydu oszczędź.