28.01.14, 06:27Falanga (fot. Wikipedia)

ONR nie podobała się wizyta Knesetu. Narodowcy protestują

Brygada Małopolskiej Obozu Narodowo-Radykalnego wydała oświadczenie w sprawie wizyty członków Knesetu z okazji 69. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. „Wyrażamy protest wobec wizyty roboczej członków Knesetu. Powodem naszego sprzeciwu nie jest rzekomy antysemityzm, lecz zaniepokojenie sytuacjami dotyczącymi relacji polsko-izraelskich. Niepokoi nas brak wzajemności w stosunkach pomiędzy obydwoma państwami” – czytamy w nim.

ONR nie podoba się, że współodpowiedzialnością za zbrodnie na Żydach obarcza się często Polaków. Narodowcy przypominają, że pomimo wielu antagonizmów pomiędzy polskimi narodowcami, a środowiskami żydowskimi, wszystkie polskie organizacje narodowe występowały przeciwko barbarzyńskim zbrodniom Holokaustu, Jan Mosdorf, założyciel Obozu Narodowo-Radykalnego został zamordowany w niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau za pomoc niesioną wszystkim współwięźniom bez względu na pochodzenie, a inny z przedwojennych ONR-owców, Edward Kemnitz został uhonorowany tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata.

ONR ubolewa nad tym, że „środowiska żydowskie zapomniały rzeczywiste winy narodom kolaborującym z hitlerowskimi Niemcami”. „Naprawdę źle się dzieje, że izraelskie elity nie dążą do rozliczenia środowisk odpowiedzialnych za rzeczywisty udział w zbrodniach i kolaborację z Niemcami” – podkreślają narodowcy.  I wyrażają sprzeciw także wobec polityki państwa Izrael względem palestyńskiej ludności cywilnej.

Na koniec narodowcy z zaniepokojeniem przypominają o wysuwanych przez niektóre środowiska żydowskie roszczenia majątkowe względem Polski. „Polacy są jednym z najbardziej pokrzywdzonych w czasie II Wojny Światowej narodów (…). Państwo Polskie nie może być obciążane odpowiedzialnością materialną za zagrabione przez Niemców, a później komunistów mienie”.

ONR podsumowując zapewnia, że celem oświadczenia „nie jest budzenie nienawiści wobec jakiejkolwiek grupy etnicznej, lecz chęć podjęcia merytorycznej debaty dotyczącej prawdy historycznej i bilansu stosunków polsko-izraelskich”.

Beb

Komentarze

anonim2014.01.28 7:24
A mi nie podoba się ONR.
anonim2014.01.28 7:39
No proszę, czterech alienów się wypowiedziało, nie próbujących nawet merytorycznie się odnieść do obaw i problemów poruszonych przez ONR. Niźle Was coś wytresowało ...
anonim2014.01.28 7:47
Aha, i gdzie, drodzy filosemici, ta odezwa Knesetu i reszty potępiająca "polskie obozy" która miała być ta główną korzyścią dla Polski z przyjaźni i partnerstwa z Izraelem ? A wczoraj kolejna niemiecka gazeta pozwoliła sobie na jego użycie, i co - cisza ?
anonim2014.01.28 8:10
@Wojo Bo trochę im nieswojo że narodowcy stanęli w pierwszym szeregu Polaków ratujących Żydów. Komentarz na poziomie " a mi się nie podoba " to wpisy na poziomie pudelka.
anonim2014.01.28 9:36
O to chłopcy z ONRu polecieli nie ma co.
anonim2014.01.28 10:51
@adnatos GenesisX Szarlej ect którym się nie podoba w Polsc istnienie Narodowego stronnictwa - co sprzedaliście sią za marne fenigi lub kopiejki jak Judasz za srebrniki wrogom Polski. Oni wkrótce przepadną na zawsze i jak Judasz nic kupił a wszystko stracił, możecie tak jak on stracić życie wieczne. Pan Bóg oddaje chwałę Naszemu Narodowy a grozi wieczną hańbą jego wrogom. Cały świat będzie patrzył z podziwem Sąd nad przeniewierczymi zaborczymi państwami już za niedługi czas! Także zdradziecka kolonialny Anglia i USA doczekają się swoich dni kary
anonim2014.01.28 11:41
TO JEST SYMPATIA ŻYDÓW Strona główna | AKTUALNOŚCI ŚWIAT Szokujące słowa rabina. "Goje jak zwierzęta pociągowe - mają służyć Żydom"Szokujące słowa rabina. " Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że "goje rodzą się po to, by służyć Żydom". – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie - zapowiedział rabin podczas przemówienia w synagodze. Potem porównał osoby, które nie są Żydami do... zwierząt pociągowych - pisze "Rzeczpospolita". Zdaniem rabina, gdyby goje nie mogli służyć Żydom "nie mieliby po co istnieć". Tłumacząc zaś długowieczność ludzi pochodzenia nie-Żydowskiego rabin Josef użył plastycznej metafory porównując takich ludzi do... osłów. – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda - mówił rabin.
anonim2014.01.28 13:40
Ems - mam prawo do swojej opinii. Niezależnie od tego o czym mówi aktualnie ONR nie wierzę temu środowisku i oceniam je negatywnie. Nie bez powodu znak ONR jest kojarzony głownie z dresiarstwem pod pomnikiem Dmowskiego, co o Dmowskim nie wie nic poza tym że był prawicowy. Takie środowiska należy marginalizować, a nie popierać. To, że czasem powiedzą coś sensownego nie oznacza, że są przez to mniej niebezpieczne dla społeczeństwa.
anonim2014.01.28 14:46
@kuciborski Mówisz o sobie?
anonim2014.01.28 15:38
@adynatos Zastanów się! Od kiedy to Narodowcy w Polsce, to nazwana tu przez ciebie socjalistyczna organizacja polityczna! Co może chcesz wmówić ludziom, otumanić ich, że to odpowiednik Narodowej Socjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników - "NSDAP! Uzupełnij braki w wykształceniu w Polsce partią socjalistyczną był PPS której niskie tzw. liczne doły partyjne po zamordowaniu jej etatowych działaczy zasiliły mało liczebą PPR i powstała PZPR / nie pamiętasz, że liderem działaczem PPS "Polskiej Parti Socjalistycznej" był znany ci zapewne Józef Piłsudzki a nie R. Dmowski/
anonim2014.01.28 17:04
Kamień do ogródka : "Zagrabione ziemie przez niemców i komunistów" to ciągłe zarzucanie nam że coś komuś mu Polacy?....Zasiedzenie można zdefiniować jako nabycie suwerenności . Prawo międzynarodowe przyznaje skutki prawne zasiedzenia sytuacjom faktycznym, jeżeli są one odpowiednio trwałe i stabilne.....Prawdą jest że zasiedzieliśmy już przez 70 lat wszystko co było żydowskie ,niemieckie.... A jeżeli komuś się śnią zwroty to myślę że trzeba zwrócić koszty i nakłady poniesione przez użytkowników , a to często przewyższa majątek trwały po 30latach ... ;
anonim2014.01.28 17:12
do GenesisX : To między żydami są rasistowscy rabini?....A fe....A mówi się o nas ze jesteśmy antysemitami..
anonim2014.01.28 17:24
Narodowcy powinni być w każdym kraju .Jest to najczęściej przywilej młodych ludzi.Którzy mają prawo do kreowania własnej przyszłości.Prawo do buntu przeciwko narzuconym standartom.
anonim2014.01.28 18:08
@GenesisX Jak zwykle nie rozumiesz prostych rzeczy. To była odpowiedz na głupią tezą, wynikającą t lekceważenia, lub braku uwagi ww na lekcjach Historii Gdyby uważał toby takiej gafy nie strzelił. A Dmowski dla Polski jest tak samo zasłużony jak Piłsudzki. To że się naraził żydom słynnym zaleceniem, aby nie kupować u żyda tylko u Polaka został znienawidzony przez tę nację Która wszystko czyniła aby go wykończyć. Czy K. Marks słynny obrońca proletariatu, wystąpił przeciwko żydowskim lichwiarzom którzy doprowadzali do ruiny państwa narodowe? Nie! Tylko przeciwko tym obszarnikom i kapitalistom jego ostrze było skierowane, którzy nie pochodzili z tej nacji, tzn arystokracji narodowej i gospodarczej danego kraju. Ferment, wrzenie rewolucyjne miało za zadanie pozbawić władzy rządy narodowe, po to aby wybrani z tej nacji przejęli władze w wszystkich obszarach władzy prasy, rządu, sądu, ustwodawstwa! Z jakiej nacji byli socjaliści Narodowi w Niemczech lub bolszewicy w Rosji. Robią cię w butelkę a ty jak do tej pory tego nie spostrzegłeś.
anonim2014.01.28 18:54
@GenesisX Widać wyraźnie że nie znasz dobrze Historii Hasło takie lansował Dmowski przed I Wojną światową. Wtedy żydzi współpracowali z wrogami Polski, Zapoznaj się jak sprzeciwiali się Jej powstaniu do niepodlego bytu narodowego np Ameryce ect. Była reakcja na ich antypolonizm.
anonim2014.01.28 21:05
@GenesisX To co napisałem jest prawdą bo Dmiowski jako polityk Polski zasłynął przed I wojną światową - po I wojnie to była kontunuacja. Przypomij sobie że ok 5 godz przemawiał z pamięci w czasie rozmów traktaku zawartego w Wersalu i tam uzyskał gwarancje, Polska znalazła się w gronie, w obozie, zwycięzców.- żydzi nie życzyli sobie nawet jego obecności w delegacji Polskiej. Angielscy żydzi pozbawili nas z tego tyt. praw powrotu śląska do macierzy i trzeba było III powstań ect.
anonim2014.02.2 22:16
@Genesis Jak zwykle przekręcasz kota ogonem. Ja mówię o rozmowach w Wersalu Komisarz angielski który działał z ramienia Ligi Narodów na śl sku nie jest tym samym który brał z ramienia Anglii w rozmowach pokojowych w Wersalu to on powiedział cyt, "straciliście śląsk" i trzeba było aż trzech zrywów powstańców. A ów typ wymieniony przez ciebie był wrednym który umożliwił Niemcom nie mieszkającym na śląsku brać udział w plebiścicie. A działo sią tak w myśl zaleceń żydowstwa międzynarodwego. Czy wiesz że ród królewski w Anglii ma koreznie żydowskie?