03.02.20, 15:38

Opozycja totalna trwa – Budka krytykuje wizytę Macrona

Dzisiaj i jutro odbywa się wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Polsce. Nie mógł się do tego nie odnieść również nowy lider Platformy Obywatelskiej. Powiedział on między innymi:

- Ubolewam nad tym, że ta wizyta jest tak późno. Prezydent Macron odwiedził bodajże 20 innych krajów, zanim trafił do Polski. To pokazuje, że relacje polskiego rządu z Francją, relacje dyplomatyczne, nie są na wysokim poziomie. Niestety to też pokazuje słabość naszej dyplomacji

Następnie, w kontekście reform sądownictwa oraz funduszy unijnych stwierdził:

- Liczę na to, że prezydent [Macron], tak jak liderzy innych krajów członkowskich, wyraźnie będą upominać się o wartości, o to, że wspólnoty to nie tylko kwestie interesów gospodarczych, że nie można UE traktować jako bankomatu, zapominać o tym, co jest fundamentem, na którym wspólnoty zostały zbudowane, bo przypomnę, że takim fundamentem jest m.in. zasada praworządności i poszanowania odrębności władzy sądowniczej. Mam nadzieję, że ten mocny, dobry głos z Francji będzie pokazywał, że jednak nie powinien polski rząd wbrew polskiemu społeczeństwu, wbrew większości zachowywać się tak, jak gdyby Polska mogła być następną po Wielkiej Brytanii w drodze wyjścia z UE

Prezydent Macron co prawda nadmienił, że jest zaniepokojony reformami sądownictwa w naszym kraju, ale wywołało to raczej uśmiech na twarzy prezydenta Dudy, a z kolei Macron nie mógł zejść z linii, jaką narzucają w tej narracji Niemcy. A Budka oczywiście liczył, jak możemy się domyślać, na bardziej surową i zdecydowaną krytykę Polski przez prezydenta Francji. No i pewnie nie wiedział, że treści przemówień w dyplomacji są uzgadniane przed wizytą. Nie na tym więc polega dyplomacja, czego pewnie lider Budka także nie wziął pod uwagę. No i jak tu takich "specjalistów" ponownie dopuścić do rządzenia Polską?

Nie zabrakło też w wypowiedzi Borysa Budki nawiązania do zbliżających się wyborów prezydenckich w maju 2020 i krytyki polityki zagranicznej obecnego rządu, a zwłaszcza Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zapomniał oczywiście dodać o niewypale, jakim był kontrakt na przestarzałe śmigłowce Caracal. Chociaż … to według PO był zapewne jeden z najbardziej udanych kontraktów na rzecz obronności Polski w całej powojennej historii, a może nawet od chrztu Polski.

Wszystko więc wydaje się wskazywać na to, że co prawda twarz i nazwisko lidera PO się zmieniły, ale koncepcja opozycji totalnej pozostała.

mp/Facebook

Komentarze

Antek z Czerniakowa2020.02.12 21:46
Zaprzański POmiocie, WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ANIA2020.02.12 2:01
PiSiory - Oj bedzie sie dzialo .. za dwa miesiace . Cieczka Smolenska !!!
Prorok2020.02.4 11:46
Kmiocie bolszewicki już jesteś na dnie.Dziadzio Władysław ci nie POmoże.
Bożena2020.02.4 9:18
OpPOzycja wyspecjalizowała się w krytykowaniu i poniżaniu tych wszystkich, w tym wyborców PiS, którzy mają inne zdanie. Najintensywniej sypią się kłamstwa i krytyki wtedy kiedy PiS dokonuje czegoś, co jest słuszne i oczekiwane przez społeczeństwo. POBudki nie są w stanie ogarnąć swoim złośliwym umysłem, zasadności i działania na rzecz tych, którzy wybierając polityków, oczekują od nich, nie ich wymądrzania się i wyrzucania z siebie naprodukowanego jadu - lecz spełnienia obietnic przedwyborczych. Pan Budka i karykaturalni krzykacze z tzw. opozycji, muszą zedrzeć z siebie chęć panowania i wymądrzania się. POlityka w wykonaniu Budek, Kidaw, Schetyn, Nojmanów, Szczerb (jeszcze dłuższa lista) itp. to istna dżungla.
Jahu2020.02.4 10:12
👍👍👍Dokładnie.
Marek2020.02.3 21:21
Jachira ma stwierdzoną chorbę psychiczną.
Leszek2020.02.3 21:00
Jak makaron wejdzie do budki, będzie się działo. Strefa przyjazna LGBT
KATON STARSZY2020.02.3 20:06
Do,,Mirka"-swietny i celny ,bon mot'-tylko to nie jest kabaret,to tragifarsa że,mamy tak debilną opozycję,a najgorsze to,że tak dużo ludzi ich popiera.Czy ci ludzie nie mają instyktu samozachowawczego,po tak tragicznych doświadczeniach narodu.
Jahu2020.02.3 19:55
Widzisz Borysku, Polska nie kaja się przed Francuzami i Emmanuel musiał sam przyjechać do "reżimu" i opowiadać jak nas kocha..hehehe..a ty byś już przyjął 1ml nachodźców, 5 razy wylizał d....e Macronowi i zamknął wszystkie kopalnie.
Reytan2020.02.3 18:36
Wiemy dlaczego ten zajob Budka krytykuje wizytę Macrona ! Bo PIS nie kupił Caracali i wielkie łapówy za tą transakcję poszły koło nosa PO-je-bom !!!
Homme intelligent2020.02.3 17:23
Budka wracaj do budki z piwem
O !!! WOLNE SĄDY IDĄ !!!2020.02.3 16:43
Czy francuski smakosz przywiędłych kobiecych wdzięków zrozumiałby przesłanie filmiku autorstwa starszego pana? Mówię o filmiku, który dokumentuje rzekomą bezstronność, polityczną niezależność i niezawisłość sądów w Polsce, czego dowodem są wyłaniający się z warszawskiej meliny PO przywódcy polskiego sądownictwa tacy jak Rzepliński, Gersdorf, Żurek i inni w towarzystwie czołowych platformiejców, Czy ten Macron zrozumiałby tylko wtedy to przesłanie gdyby autorem filmiku była starsza pani ?
Brunerr2020.02.3 16:10
Budka z platformy przypomina opozycję do Hansa Klossa
stm.2020.02.3 16:06
Odezwał się okaz biologiczny.
Amanda2020.02.3 16:03
Budka do budy ! Relacje polski z Francją nie są na najwyższym poziomie - pisze ten tzw. polityk Budka. On chyba myśli, że we Francji rządzi Marshal Senatu czyli "cieć" w Senacie w pałacu Luksemburskim !!! - jak Grodzki w Polsce. Krzyczą "Konstytucja" - a nie znają Konstytucji !
Andrzej 2020.02.3 16:01
Chłopie jak ty pleciesz farmazony. Każdy kraj działa na rzecz swoich obywateli, a ty próbujesz mówić o wartościach wspólnych ? Jakich, każdy kraj ma swoją historię, swoje oczekiwania i wartości duchowe i materialne. Każdy kraj stara się bronić swoich wartości i nie kablować w UE. Tylko nasza "ukochana" opozycja na lewo i prawo stara się obsmarowywać swój kraj. To jest nikczemne. Wy wszytko negujecie, nawet njwiększe sukcesy Polski staracie się zdyskredytować.
Mirek2020.02.3 15:46
Daj spokój Budka , daj spokój . Znasz się na tym jak świnia na gwiazdach a zabierasz głos . Lepiej Kaśkę naucz przemawiać bo ględzi niczym Bronek Komorowski . Chyba nie będę oglądał kabaretów tylko Kaśkę .