30.07.15, 20:11

Ortodoksyjny Żyd ranił homoseksualistów

Napastnikiem okazał się uczeń ortodoksyjnej szkoły judaistycznej Haredi. Według Israel News Flash to Iszaj Szliser, który już raz zaatakował demonstrujących homoseksualistów – w 2005 r. ranił 3 osoby.

Atak potępili izraelscy politycy.

- To niewybaczalne moralni przestępstwo – powiedział minister edukacji i diaspory Naftali Bennett z prawicowej partii Żydowski Dom. Jego zdaniem sprawca „pogwałcił żydowskie wartości” i powinien być „surowo ukarany”.

W podobnym tonie wypowiedział się premier Benjamin Netanjahu.

- Wolność wyboru to jedna z naszych fundamentalnych wartości – stwierdził Netanjahu.

W marsz homoseksualistów w Jerozolimie wzięło udział kilka tysięcy osób. Zwolennicy parady nie ukrywali, że marsz odbywa się właśnie w Jerozolimie ze względu na jej religijne znaczenie. „Marsz może przynieść więcej otwartości miastu, które jest wyśmiewane jako religijny zaścianek” - pisał magazyn „Times of Israel”.

(KJ/Timesofisrael.com/Twitter.com)

Komentarze

anonim2015.07.30 21:01
Celem marszu pederastów było obrażanie miejsc świętych i religii. Ortodoksyjny żyd poczuł się tym marszem zaatakowany i obrażony, więc działał w obronie własnej. Napastnicy powinni liczyć się z kontratakiem napadniętych. Nie ma więc za co przepraszać pederastów.
anonim2015.07.30 23:46
Niestety padło na jednego odważnego... a przecież tam powinien stać szpaler Policji i Wojska, broniąc Narodu przed inwazją agresywnych barbarzyńców. Szacun, jeden przeciw wielu. Jeden przeciw rewolucji komunistycznej.
anonim2015.07.30 23:56
"Wolność wyboru to jedna z naszych fundamentalnych wartości" - no i właśnie ten żyd wybrał zaatakowanie ludzi nożem, więc o co chodzi?
anonim2015.07.31 14:23
@Finch - chyba raczej mentalność fanatyka, chcącego ludzi nie pasujących do jego wizji świata zamykać w odosobnieniu.
anonim2015.07.31 21:43
Finczu o ile flaszek polokokty zakład że to was będą 'trzymać w ośrodkach odosobnienia'? żadnych marzeń, jeszcze się załapiesz... Zrobią to na pstryknięcie palcami, sami się wcześniej grzecznie zarejestrujecie.