11.09.19, 17:13Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr, edytowane

Oto, dlaczego Schetyna 'schował się' za Kidawą-Błońską! Ten sondaż nie pozostawia wątpliwości

Choć to badanie CBOS dotyczące zaufania Polaków do czołowych postaci naszej sceny politycznej zostało przeprowadzone w drugiej połowie sierpnia- czyli zanim Grzegorz Schetyna poinformował, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera RP będzie wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska, ranking zaufania rzuca na całą sytuację nowe światło. 

Schetyna jest bowiem liderem rankingu nieufności. Jak wypadają pozostali polscy politycy? 

Nie zaskakuje wynik prezydenta Andrzeja Dudy, któremu ufa najwięcej, bo 65 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajmuje premier Mateusz Morawiecki, cieszący się zaufaniem 57 proc. respondentów. Podium zamyka prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, któremu ufa 48 proc. badanych. Jednocześnie lider PiS znajduje się na drugim miejscu w rankingu nieufności. Nie ufa mu 39 proc. respondentów. 

W rankingu nieufności królują, ex aequo: Grzegorz Schetyna i Janusz Korwin-Mikke. Tym politykom nie ufa 50 proc. ankietowanych. Również Beata Szydło, która cieszy się co prawda zaufaniem na poziomie 47 proc., zajmuje wysokie, bo trzecie miejsce w rankingu nieufności (38 proc.) 

.Liderowi Wiosny, Robertowi Biedroniowi ufa 33 proc. badanych. Przeciwną opinię wyraziło 37 proc. respondentów- taki sam wynik osiągnął w rankingu nieufności minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, któremu ufa z kolei 43 proc. ankietowaych. 

Szef MON, Mariusz Błaszczak cieszy się zaufaniem 41 proc. Polaków, 24 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania. Liderowi ruchu Kukiz'15, Pawłowi Kukizowi ufa 36 proc. ankietowanych, a nie ufa mu 30 proc. badanych (Wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi ufa 34 proc., a nie ufa mu 26 proc. Na kolejnym miejscu uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, któremu ufa 30 proc. Polaków, zaś 19 proc. respondentów nie ma zaufania do tego polityka. 

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 22-29 sierpnia br. na liczącej 1029 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Dam2019.09.11 20:13
Z tego samego powodu, dla którego PIS przed wyborami chował do szafy posłów Macierewicza i Pawłowicz. Słupki poparcia. Obie partie się niewiele od siebie obecnie różnią, tylko komu innemu by tyłek lizały.
Panasiewicz2019.09.11 19:03
PiSowska agitka fana Napoleona z Żoliborza @Spoko.
Spoko2019.09.11 18:50
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawięzką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
ble2019.09.11 18:54
bla bla bla bla weź leki pajacu
ble2019.09.11 21:08
jestem kur wa
anonim2019.09.11 18:33
Tak tylko te sondaże ufności są problematyczne, w wielu wypadkach to wynik pracy speców od przyprawiania gęby.