04.09.18, 13:44Zdj. Platforma Obywatelska RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Oto, jak warszawiacy oceniają Gronkiewicz-Waltz

W sondażu IBRiS przeprowadzonym na zlecenie dziennika "Fakt" i portalu Onet.pl warszawiacy poddali ocenie prezydent stolicy, Hannę Gronkiewicz-Waltz. 

Nieco ponad 35 procent badanych negatywnie ocenia prezydent Warszawy, w tym prawie 22 procent- "zdecydowanie", a 15- "raczej" źle. Warto jednak zauważyć, że przeważają pozytywne oceny Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy jest przez 19,5 proc. badanych oceniana "zdecydowanie", a przez ponad 40 proc.- "raczej" dobrze. 

W badaniu zapytano mieszkańców Warszawy również o to, na które partie chcą głosować. Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska+ Nowoczesna) wyraziło 41 proc. badanych. Nieco ponad 33 proc. chce głosować na Zjednoczoną Prawicę. 

Na trzecim miejscu uplasowało się SLD (6,9 proc. głosów), dalej jest Kukiz'15 (5,4 proc.), piąte miejsce należy do Miasto jest Nasze  (3,5 proc.). Na dalszych lokatach uplasowały się: komitet Razem, Inicjatywy Polskiej i Zielonych (3,2 proc.), a także Wolność i Polskie Stronnictwo Ludowe (obie partie uzyskały nieco ponad 1 proc. głosów).

Sondaże zostały przeprowadzone w dniach 27-28 sierpnia wśród dorosłych warszawiaków.

yenn/Onet.pl, Fakt.pl, Fronda.pl