26.04.20, 08:40Fot. via Pixabay

Otwórz Biblię! ,,Słowo Boże jest zawsze aktualne''

Zachęta do otwierania Biblii jest aktualna każdego dnia w roku. Przypomina o tym rozpoczynający się w najbliższą niedzielę Tydzień Biblijny oraz inicjatywa z hasztagiem #BibliaNaDziś. W jej ramach Internauci zamieszczają w mediach społecznościowych cytaty z Pisma Świętego, które do nich najbardziej przemawiają w danym dniu – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Słowo Boże jest zawsze aktualne i w każdym dniu przynosi nam konkretne przesłanie, dając odpowiedzi, wskazówki, przestrogi, pocieszenia, ale przede wszystkim przynosząc nadzieję. Otwierając Pismo Święte, czytamy, co Bóg właśnie tego dnia mówi do nas. Słowo +Dziś+ w proponowanym hasztagu jest bardzo ważne, bo to zachęta, by słuchać Słowa Bożego codziennie. W Psalmie 95 czytamy: +Obyście dziś usłyszeli głos Jego+” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Ks. Rytel-Andrianik zwrócił uwagę, że chrześcijanie nie czytają Pisma Świętego, jak zwykłej literatury. „Biblia, choć jest utworem zbudowanym z wielu form i gatunków literackich, to nie opowieść historyczna ani poemat. Jest ona słowem, które Bóg kieruje do ludzi na przestrzeni tysiącleci poprzez Stary i Nowy Testament. To słowo napisane pod natchnieniem Ducha Świętego. Biblię nie tylko czytamy, ale przede wszystkim rozważamy, medytujemy nad jej przesłaniem, modlimy się jej tekstami i dzielimy z innymi tym, co do nas przemawia. Nowoczesne media, w tym aplikacje sprawiają, że możemy czytać Pismo Święte na naszych telefonach” – dodał.

Podczas tegorocznego Tygodnia Biblijnego w Kościele katolickim w Polsce chcemy uczcić również setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który swoje życie oparł na Piśmie Świętym i zachęcał do lektury Słowa Bożego” – powiedział rzecznik Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że hasło tegorocznej Niedzieli Biblijnej połączonej z IV Narodowym Czytaniem Pisma Świętego brzmi: „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”.

Episkopat.pl

Komentarze

XD2020.05.1 14:48
Zwłaszcza aktualne są zapisy dotyczące owulacji, kamienowania kobiet, mordowania innowierców i ucinaniu rąk złodziejom.
Gniewomir2020.04.27 3:41
A na końcu by her Ratzinger trafił do KL Świetochłowitz -Amen
anonim2020.04.26 17:03
Nie zawsze jest aktualne słowo boże np. nakaz : "czarownicy żyć nie dozwolisz" już jest nieaktualny. Po wprowadzeniu przez niedowiarków świeckiego prawa już ten święty nakaz słowa bożego jest nierealizowany, ale gdyby rozkwit chrześcijaństwa powrócił to może jeszcze zapłoną stosy i słowo boże będzie nadal aktualne.
alfons "Leszek" Keller-Krawczyka zaprasza:2020.04.26 14:16
Chcesz zobaczyć tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: www.lexlale.eu. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: www.lexlale.eu Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu. Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: www.lexlale.eu Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: www.lexlale.eu Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.04.26 13:30
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.lexlale.eu Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
Koronawirus2020.04.26 11:05
Byblja mówi, że świat został potępiony przez czyn jednej heteroseksualnej pary. Zakazać małżeństw bo to zło!
Marcel2020.04.26 10:01
Pandemia COVID- 19 to kara dla kościoła katolickiego na całej ziemi. To kara mająca na celu opamiętanie się opływających w luksusie księży, którzy zatracili powołanie. To kara za grzechy księży, oszustwa, molestowanie dzieci, to kara za szerzenie nietolerancji, upolitycznienie, i wiarę w fałszywych proroków. TO KARA OD BOGA DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
ROMAN 2020.04.26 10:53
Widzę, ze strasznie się ze sobą męczysz. Wycisz się i sprubuj pomodlić. To zawsze pomaga.
anonim2020.04.26 11:38
Kara dla KK,a ateisci nie chorują ,nie tacą pracy ?
Piotr Nowak2020.04.26 9:54
A o samolocie Owsiaka frendzel napisze?