14.12.20, 12:00Fot. materiały prasowe

P. Jaki i J. Ozdoba otworzyli wystawę nt. życia św. Maksymiliana Kolbe

W niedzielę w Niepokalanowie oficjalnie otwarto wystawę poświęconą sylwetce św. Maksymiliana Kolbe. Wystawa została przygotowana z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego, grupy EKR oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacka Ozdoby. W przygotowaniu tej inicjatyw był zaangażowany również dr Piotr Kosiak.

Od kilku dni do końca roku można obejrzeć ekspozycję w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie- symbolicznym miejscu dla postaci świętego. Wystawa została przygotowana, aby docelowo stanąć w Parlamencie Europejskim ukazując wybitnego Polaka, który poświęcił swoje życie za drugiego człowieka, ginąc w Auschwitz-Birkenau. W dobie pewnego kryzysu wartości chrześcijańskich w Europie oraz wielu kłamstw historycznych, warto przypominać sylwetki wybitnych Polaków z których jako rodacy powinniśmy być dumni.

Wystawa jest również dostępna w języku angielskim, zachęcamy do odwiedzenia strony: www.maksymilian-kolbe.pl

Informacja prasowa

Komentarze

ala2020.12.16 19:04
Brawo Panie Jaki! Człowiek na odpowiednim miejscu, broniący interesów Polski w Europarlamencie.
Anonim2020.12.14 14:57
Maksymilian Maria Kolbe ____ "Żydostwo szkodziło i szkodzi nam na każdym kroku, wżera się jak rak w ciało narodu, szerzy przekupstwo i zepsucie wśród dorosłych, a rozpustę i bezbożnictwo wśród młodzieży, wydziera nam handel, przemysł, rzemiosło, a nawet ziemię." ____ Źródło: „Mały Dziennik”, 1938; cyt. za: Andrzej Osęka, Kulomioty ojca dyrektora, „Wprost”, nr 1161, 6 marca 2005.
AAAtomek2020.12.14 15:00
Zapomniałem się podpisać.
AAAtomek2020.12.14 14:55
Maksymilian Maria Kolbe ____ "Czerwona masoneria zacieśnia się do niewielkiej liczby osób, przeważnie Żydów, którzy w pełni świadomi swych celów kierują całą liczną rzeszą mniej więcej „oświeconych” w sprawach organizacji masonów. Głowa ta jest nieznana i działa zawsze w ukryciu, by uniemożliwić przeciwdziałanie. Oni to układają plany roboty. Z ich warsztatu wyszła rewolucja francuska, szereg rewolucji od 1789 do 1815 roku, a także… wojna światowa. Wedle ich wskazania pracował Voltaire, d’Alembert, Rousseau, Diderot, Choiseul, Pombal, Aranda, Tanucci, Hangwitz, Byron, Mazzini, Palmerston, Garibaldi i inni. Nazwisk obecnych członków nie znamy, ale na pewno do masonerii należy u nas Piłsudski." ____ Źródło: Dzisiejsi wrogowie Kościoła, „Rycerz Niepokalanej”, 22 października 1922; cyt. za: niepokalanow.pl
jle_ffm2020.12.14 13:20
No tak, tego jeszcze brakowało aby pisowscy a w zasadzie ziobrowcy/zerowcy promowali sie na życiu i świętości M. Kolbe. Jego też chcecie zawłaszczyć do swoich partyjnych gierek? No i to zdjęcie, jakby stali na jakiejś partyjnej konferencji na ściance... ze świętym...