03.06.20, 20:46Fot. via: Facebook - Kancelaria Prezydenta

PAD skierował projekt ustawy o dodatku solidarnościowym

Prezydent Andrzej Duda skierował dziś do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym dla osób, które straciły pracę z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Osoby takie mają przez okres maksymalnie trzech miesięcy otrzymywać 1,4 tys. zł miesięcznie.

-„1,4 tys. zł miesięcznie przez maksymalnie trzy miesiące dla osób zwolnionych z pracy po 31 marca br. przewiduje projekt ustawy o dodatku solidarnościowym, który prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu” – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Dodatek ma przeciwdziałać negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Będzie przysługiwał osobom zatrudnionym na umowę o pracę, które straciły zatrudnienie po 31. marca 2020 roku. Warunkiem uzyskania dodatku jest też posiadanie okresu podlegania w 2020 roku ubezpieczeniom społecznym z tytułu stosunku pracy przez co najmniej 90 dni.

kak/PAP

Komentarze

edi2020.06.4 8:46
UFAM PiS i GŁOSUJĘ NA ANDRZEJA DUDĘ !!!!!!!!!!!! - czytam historię polecam "DZIEJE POLSKI" prof Andrzeja Nowaka - SĄ SIŁY W EUROPIE I NA ŚWIECIE KTÓRE POLSKĘ CHCIAŁYBY W ŁYŻCE WODY UTOPIĆ ZA JEJ NIEUGIĘTOŚĆ W WIERZE KATOLICKIEJ, ZA JEJ WOLNOŚĆ I REPUBLIKAŃSKI SYSTEM OPARTY NA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ - DLATEGO MUSIMY POSTĘPOWAĆ MĄDRZE I NIE DOPUŚCIĆ DO KOLEJNYCH ROZBIORÓW - TRZEBA SIĘ MODLIĆ OPATRZNOŚĆ CZUWA JEZUS JEST PANEM POLSKI A JEJ KRÓLOWĄ MARYJA - SURSUM CORDA !!
MANIEK2020.06.4 1:48
Lechu.... "kretynie", "KRETYNIZACJO"......! Nazwać cię kretynem, to uprzejmość! Na ciebie brak określenia w słowniku! Nie możesz ścierpieć, że się tyle rzeczy nam udaje, sam o tym kiedyś pisałeś! BARDZO CIERPISZ, BOLI CIĘ TA ZAWIŚĆ! UWAŻAJ, BO CI JADU ZABRAKNIE I CZYM BĘDZIESZ WTEDY PLUŁ? A NAM I TAK SIĘ WSZYSTKO UDA! IM WIĘCEJ PLUJECIE, TYM NAM LEPIEJ! BARDZIEJ SIĘ JEDNOCZYMY!
anonim2020.06.3 22:09
SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH "służbach specjalnych"? G. Braun: Hańba Wam! youtube.com/watch?v=sOPvKAhL-eo
Zdzisiek2020.06.4 1:38
Po jakiego groma sie powtarzasz? PRZEDE WSZYSTKIM PISZ NA TEMAT ARTYKUŁU! ALBO SPADAJ, ZA DON...! Przecież to już wkleiłeś dziś w kilku artykułach ! Co ty sobie myślisz, "kretynizacjo", że nie umiemy czytać? Tym samym jeszcze bardziej cię będziemy olewac! Pewnie tak lubisz, co? Lubisz jak ciebie nie lubią? Masochisto, ty sam siebie nienawidzisz? To widać!
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 20:58
To ostatnie podrygi tego PiSiego klakiera i PADnóżka żoliborskiego kurdopla!
anonim2020.06.4 8:47
spadaj ruski trollu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!