07.06.14, 07:45fot. sxc.hu

Palenie marihuany powoduje bezpłodność. Kolejny dowód naukowców!

Badania z udziałem ponad dwóch tysięcy mężczyzn prowadzili naukowcy z uniwersytetów w Sheffield i Manchesterze. Podczas badań uczeni zaobserwowali, że panowie, którzy palą marihuanę są dwukrotnie bardziej narażeni na bezpłodność. Dlaczego? Gdyż marihuana powoduje zniekształcenia plemników i w efekcie utrudnia zapłodnienie. Najgorsze wyniki, jeśli chodzi o jakość spermy, mieli wolontariusze, którzy przez co najmniej trzy miesiące przed badaniem palili marihuanę.

Jeśli więc niektórzy polscy politycy, działacze społeczni czy artyści protestują przeciwko zakazowi palenia trawy, to należy im zawsze przypominać, że marihuana nie tylko uzależnia ale powoduje, że mężczyzna staje się po prostu bezpłodny!

mark/dziennik.pl/Daily Mail

Komentarze

anonim2014.06.7 7:56
palenie marihuany wypala mozg
anonim2014.06.7 8:17
Nikt nie neguje, że marihuana jest szkodliwa. Podobnie jak cukier, alkohol, nikotyna, nadwaga i wiele wiele innych. To nie oznacza jednak, że państwo ma wsadzać do więzień za samo posiadanie jednego skręta, albo doniczki z konopiami we własnym domu. Ktoś sobie we własnym domu na własny użytek hoduje konopie i potem je pali. Co to państwo obchodzi? To jest wolność czy zniewolenie?
anonim2014.06.7 8:57
Zajebiaszczo! Wreszcie jakis środek antykoncepcyjny, który ma wyłacznie same fajne efekty uboczne! Ludzkośc wreszcie wymyśli coś, co skończy tę głupią i bezsensowna historię człowieka w jednym wielkim orgaźmie. Lekko, łatwo i przyjemnie a nie po rzeźnicku jak w komorach gazowych i krematoriach. Nie wiem tylko, czy te cholerne plemniki, co tylko spędzają z powiek sen każdemu facetowi, ubija THC jako takie, czy inne składniki dymu z maryśki (który nb. jest o wiele bardziej szkodliwy od tytoniowego, jesli chodzi o smoły, czad, trucizny, etc, etc).
anonim2014.06.7 9:02
@Manveru21: a to Polska właśnie! Państwo totalitarne robi co może, żeby utrzymać obywateli w mozliwie dobrym stanie, żeby nadawali się do zap... na polityków i papugów. Owszem, mozna nie zap...ać, ale wtedy nie masz hajsu i rzeczywistość jest wstrętna. jak będziesz palił martychę, to stan rzeczywistości będzie Cię mało obchodził a rzeczywistość bez hajsu stanie się znośna. Wypisujesz się z tego g...na zwanego społeczeństwem. I do tego robisz to w znieczuleniu. Tego sie państwo boi, bo jakby tak wszyscy jarali i ćpali, to kto by zarobił na luksusy i dziesiątkotysięczne diety dla pasozytów?
anonim2014.06.7 9:34
Pokręciło Cię. Środkami masowo znieczulającymi Polaków są alkohol i tytoń. Te również zbierają największe żniwo w postaci chorób, patologii społecznych i rodzinnych, przestępstw, wypadków drogowych, zaniedbań w wychowaniu dzieci, biedy... dopisz jeśli o czymś zapomniałem. "Jak informują eksperci z powodu palenia co roku umiera około 60 TYS. POLAKÓW – kilkanaście razy więcej, niż w naszym kraju ginie w wyniku wypadków drogowych. Zdecydowana większość palących osób NIE DOŻYWA 65. ROKU ŻYCIA." Źródło- http://www.fronda.pl/a/dzis-swiatowy-dzien-bez-papierosa,38036.html A Ty się spuszczasz nad marihuaną i myślisz, że odkryłeś wielką teorię spiskową. Fronda oczywiście o papierosach i alkoholu wspomina raz na rok, natomiast o marihuanie raz do kilku razy na miesiąc. Nigdzie jednak nie znajduję wśród tych frondowych wypocin statystyk dotyczących śmierci związanej z paleniem marihuany. "Jeśli więc niektórzy polscy politycy, działacze społeczni czy artyści protestują przeciwko zakazowi palenia trawy, to należy im zawsze przypominać, że marihuana nie tylko uzależnia..." "Zespół uzależnienia od nikotyny (tytoniu) to choroba, którą opisano w klasyfikacji ICD-10. Podobnie jak inne uzależnienia ma ona charakter przewlekły i nawracający. To oznacza, że raz wykształcona zależność od nikotyny związana jest ze zmianami w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego, czego efektem jest występowanie zespołu abstynencyjnego w sytuacji zaprzestania palenia i dużego ryzyka powrotu do palenia, nawet wiele lat po jego zaprzestaniu." Źródło i pełny tekst "UZALEŻNIENIE OD NIKOTYNY": http://psychiatria.mp.pl/uzaleznienia/show.html?id=70084 "...ale powoduje, że mężczyzna staje się po prostu bezpłodny!" "PAPIEROSY mogą być źródłem impotencji u mężczyzn i zaburzeń płodności u kobiet. Palenie TYTONIU zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań w czasie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych." "U kobiety palącej PAPIEROSY w czasie ciąży mogą wystąpić zaburzenia w rozwoju płodu i w następstwie częstsze zgony noworodków." Źródło i całość tekstu "PONURE FAKTY O PALENIU PAPIEROSÓW": http://www.zdrowie.med.pl/palenie/pal_01.html
anonim2014.06.7 9:37
@Danilo Słowo "hipokryzja" chyba najlepiej opisuje praktyki frondowe i wypowiedzi niektórych frondowiczów.
anonim2014.06.7 10:57
bzdura, wystarczy spojrzeć na reggae-owców - otoczeni wianuszkiem swoich dzieci. Sam palę od 20 lat i mam dwóję małych brzdąców.
anonim2014.06.7 11:03
Na Frondę zleźli narkomani, bo szukają czegoś mocniejszego.
anonim2014.06.7 11:44
Z całym szacunkiem, ale są większe problemy niż marihuana. Może sobie już to odpuśćcie bo sugerujecie, jakby była największym złem na świecie. Nie widziałem, żeby ktoś umarł od marihuany, a widziałem zmarnowane życiorysy i śmierć z powodu np. piwa, czy wódki. Może i trawa ma pewne szkodliwe skutki, ale nie większe niż tytoń, czy alkohol, więc po co tak w kółko o tym samym pisać?
anonim2014.06.7 12:21
Hmm. "kolejny dowód". To nie wystarczy raz coś udowodnić żeby było udowodnione?
anonim2014.06.7 14:22
To świetna wiadomość. Bezmózgi palące marychę nie zsługują na dzieci.
anonim2014.06.7 21:13
@LadyAnn Nie mam pretensji do palaczy. Ubolewam nad ich uzależnieniem i smucę się z powodu ignorowania ich dramatu przez Frondę, która sobie faworyzuje marihuanę,na którą zbyt w porównaniu do tytoniu jest śladowy i nic nie robi z plagi (myślę, że dobre słowo) nikotynowych i alkoholowych... ćpunów. Nic do tych ludzi nie mam, często widzę w ich oczach desperację gdy brakuje 20 groszy do paczki najtańszych... niegdyś obserwowałem jak regularnie błagają kasjera by te 20groszy opuścił bo ja tym kasjerem byłem- obserwowałem jak kradną chleb bo musi starczyć na fajki, których zza lady już nie da się [email protected]&ać... trzęsące się ręce na głodzie nikotynowym, chrapliwy głos, świszczący oddech... a pierwsze papierosy pali się w szkole jako dziecko. Ale co tam. Piszmy o marihuanie. To taki frondowy odpowiednik masturbacji.