25.03.20, 09:00Fot. Adam Guz (KPRM) via Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

Pandemia koronawirusa. Premier Morawiecki: W porę założyliśmy ,,pasy bezpieczeństwa''

Pandemia koronawirusa to wydarzenie absolutnie bezprecedensowe. Z pewnością to najpoważniejsza próba, z jaką Polska i Świat mierzą się w XXI wieku. Widzę w tej sytuacji dwa kluczowe zagrożenia” - pisze premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

Dalej wskazuje:

Pierwsze dotyczy zdrowia i życia naszych obywateli, na które odpowiadamy zdecydowanie od samego początku.

Drugie to poważne niebezpieczeństwo ekonomiczne. Dlatego, oprócz wprowadzanego już planu tarczy antykryzysowej, rozpoczęliśmy dziś prace gospodarczego sztabu kryzysowego. Zaprosiłem do niego szefów i szefowe głównych instytucji odpowiedzialnych za stabilność polskiej gospodarki: Prezesa Narodowy Bank Polski, wicepremiera i ministra aktywów państwowych razem z ministrami rozwoju, finansów, rodziny, a także prezesów BGK, PFR i UOKiK oraz przewodniczącego KNF”.

Jak czytamy w dalszej części wpisu premiera, w trakcie wczorajszego, pierwszego „teleposiedzenia” omówione zostały możliwe scenariusze rozwoju wypadków:

Nie ukrywamy, że przed Polską i światem albo poważne spowolnienie, albo o wiele gorsza w skutkach recesja. Dla nas, rządu i urzędników odpowiedzialnych za sektory gospodarcze i finansowe, kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości”.

Dalej premier wskazuje:

Nasza odpowiedzialna polityka fiskalna od roku 2015 doprowadziła do uszczelnienia systemu podatkowego i znacznego zmniejszenia deficytu finansów publicznych. Można powiedzieć, że w porę założyliśmy <<pasy bezpieczeństwa>>. Planowaliśmy, żeby ta trampolina finansowa była wielkim bodźcem rozwojowym Polski - w obecnej sytuacji będzie ona swoistym amortyzatorem naszej gospodarki. Jesteśmy bardziej niezależni i lepiej przygotowani na wstrząsy zewnętrzne”.

Szef polskiego rządu wskazuje, że dzięki temu, że budżet na ten rok zaplanowany został bez deficytu, teraz możemy mówić o buforze dającym przestrzeń do podejmowania zdecydowanych działań.

I takie działania podejmujemy! Rozwiązania, które w porozumieniu z prezydentem Andrzej Duda i NBP proponuje mój rząd, są bezprecedensowe jeśli chodzi o ich rozmiar i charakter, ale adekwatne do wymogów, które stawia przed nami rzeczywistość. Czekają nas miesiące trudne, które będą dla wszystkich testem odpowiedzialności, solidarności i rozwagi”

- pisze Mateusz Morawiecki.

Swój wpis kończy słowami:

Wraz z członkami gospodarczego sztabu kryzysowego zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez ten czas perturbacji ekonomicznych i zminimalizować wpływ pandemii na życie milionów polskich rodzin”.

dam/Facebook - Mateusz Morawiecki

Komentarze

Jan Radziszewski2020.03.31 17:31
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem żeby zdechło jeszcze 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości - tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
PrawdziwaPandemia2020.03.26 3:15
Państwowy Zakład Higieny przekazał, że w samym lutym w Polsce na grypę zachorowało blisko 800 tysięcy osób. W tym samym czasie zmarły 23 osoby.Na świecie na grypę choruje ok. 5-25% populacji a umiera na nią 500 tys. do 1 mln osób rocznie. Dane ECDC podają, że rocznie na grypę choruje ok. 10% mieszkańców Europy, natomiast z powodu powikłań pogrypowych konieczna jest hospitalizacja setek tysięcy ludzi.Nikt z tego powodu nie unieruchomił państwa i nie uwięził ludzi w ich domach.Nikt też z tego powodu nie lata w maseczkach, nikt też nie nakręca globalnej psychozy.
Michal2020.03.25 23:47
Kolesiu, Mateuszku. Ty lepiej pamiętaj o założeniu pampersa.
Jan Radziszewski2020.03.25 20:58
niestety przekroczono dozwolone przez Pan i Króla naszego granice bezprawia stąd kary są nieuniknione dla rządzących RP tj Prezydenta RP któremu Pan zapowiada że Polacy go powieszą - podobnie i Premierowi i jego ekipie także podobne zapowiada kary + Jawny dowód że Szatan i jego syny i córki w Polsce nie chcą tj. boją się wielbić NMP w Uroczystości św Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 r dzień świętości życia !!! bo w przeddzień tegoż tj wtorek, 24 marca 2020 zakazano liczny udział wiernych KK w Mszach św. Pan + 24 III 2020 Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono Wtorek, 24 marca Około 14.00 Zapisz dziecko - Na to nie ma Mojej zgody, na takie ograniczenie jakie wprowadzono, ogłoszono teraz i jakie ma obowiązywać od jutra. Ja czuwam nad Polską, ograniczenia są i tak daleko idące. Nikt nie może się tłumaczyć, że idzie do kościoła a jak z tego wynika nie może do niego iść?.. Niech to doprecyzują. Jeśli będzie zakaz udawania się do kościoła indywidualnie, nie mówiąc o mszy niedzielnej – Uderzę. Ostrzegam Cię premierze Morawiecki i inni. Poleje się krew. Amen. - Dziękuję Panie Jezu, Chryste Królu. Chwała Tobie Chryste.
Pytajniczek2020.03.26 3:17
Okres długotrwałego i przymusowego zamknięcia w domu jest źródłem wielu ciężkich chorób psychicznych.
Stani2020.03.25 12:41
Pan kłamca premier pomylił pasy bezpieczeństwa z pieluchą.
Co tam jakieś skype, kamerki ... to Ersatz!2020.03.25 12:29
Jesteś młody to zarobisz, jesteś stary to ci się PRL przypomnie. Darmowe obciąganie każdej lachy: czarnych, żołtych, tych z wirusem. Za lachy do 30-tki to płacę do 100PLN za 10 min. Lokalizacja dowolna. Może to być Dworzec Centralny, albo klopy pod Rondem Dmowskiego a także WC w Marriocie, Novotel. Na "numer" umawiam się tylko poprzez email: [email protected] Adresować na "Lesiu" i muzykę dodam. W kakałko nie biorę bo mam hemoroidy. Dyskrecja zapewniona.
Najpierw ty2020.03.25 12:15
Jasne, już dwa tygodnie temu mieliście być "wzorem dla świata".
Polak2020.03.25 10:37
Matołuszek myśli że nikt już nie pamięta że jeszcze 9 marca pisowski aparatczyk, niejaki Szumowski, opowiadał w imieniu tego (nie)rządu bajeczki jakoby to wirus miał na pewno ominąć Polskę i będą "nie więcej niż 2-3 zachorowania w skali kraju".
MaxFiend2020.03.25 10:24
Tak jest, założyliśmy zaraz po wypadku :-D
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.25 10:04
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!
ladychapel2020.03.25 9:55
Dlaczego TVP nie przejęło "pałeczki" naukczania i nie prowadzi żadnych programów nauczania w tym trudnym okresie epidemii? Jest wielu uczniów nie posiadających internetu czy komputera, telewizor jest wszędzie.. Poza tym Pinokio - KŁAMIESZ! Jednego dnia mówisz że "przygotowywaliśmy się do tego od kilku miesięcy" Drugiego "jeszcze miesiąc temu nikt nie przewidywał takiego scenariusza" Gdzie środki ochrony osobistej? Czekacie na pomoc Chin, bo spóźniliście się na wzięcie udziału w ofercie EU?
NosaczSundajski2020.03.25 9:16
Nie pasy bezpieczeństwa tylko WIELKIEGO KONDOMA! A to chyba nie jest zgodne z nauczaniem KK.
MT (1)2020.03.25 9:13
Również w porę, jesienią 2015 roku, odsunęliśmy od władzy zarazę gorszą niż obecny koronawirus. Strach prognozować co byłoby, gdyby dziś obie te zarazy występowały w Polsce jednocześnie. Na szczęście Bóg okazał się litościwy dla Polski i Polaków.
Polak2020.03.25 10:39
Gdybyśmy w 2015 wybrali polski rząd a nie wolską mafię? Polska nie tylko nie byłaby rozkradziona przez pisowskich kolesiów, ale w dodatku jako zdrowsza i silniejsza ekonomicznie byłaby lepiej przygotowana do tego kryzysu.
Jembond2020.03.25 16:43
Gdybyście wybrali... Ale nie wybraliście polak (czy jak się tam zwiesz capie), bo większość narodu przejrzała i wybraliśmy Prawo i Sprawiedliwość. Całe szczęście!