03.03.13, 17:35

Papież Benedykt XVI w konflikcie z kard. Dziwiszem?

Za potwierdzeniem tej tezy, zdaniem włoskich mediów, przemawia chłodne pożegnanie kard. Dziwisza z Benedyktem XVI w ostatnim dniu jego pontyfikatu. 

Rozmowa krakowskiego metropolity z ustępującym papieżem trwała blisko minutę, a więcej od kardynała Dziwisza mówił Benedykt XVI. Obserwatorzy są pewni, że tematem była kanonizacja Jana Pawła II, którą będzie musiał zająć się już przyszły papież. 

Włoskie media sugerują, że na wiadomość o abdykacji Benedykta XVI, kard. Dziwisz miał na niego nalegać, by przed końcem pontyfikatu ogłosił świętym swojego poprzednika. Ponieważ odpowiedź była odmowna - nie z powodów merytorycznych, lecz proceduralnych - krakowski metropolita miał przywołać przykład Jana Pawła II, który "nie zszedł z krzyża".

Odpowiedzią papieża na tę uwagę było zapewnienie: "Nie porzucam krzyża, lecz pozostaję w nowy sposób przy ukrzyżowanym Panu", które Benedykt XVI wypowiedział podczas ostatniej audiencji generalnej, w środę 27 lutego.

eMBe/Dziennik.pl/IAR

Komentarze

anonim2013.03.3 17:42
jak zwykle najwięcej na temat papieża mają do gadania ateiści, upadli księżą pokroju Bartosia czy lewackie media...
anonim2013.03.3 17:58
Sprawa ta wydaje mi się być rozdmuchana. Wychodzi na to że kard. Dziwisz prosząc papieża o szybszą kanonizację w ogóle nie liczy się z dokładnym przebiegiem procesu. Kanonizacja będzie, to że rychła nie jest już tak ważne.
anonim2013.03.3 18:09
Fronda po raz kolejny Pudelka wyręcza? Innych problemów Redakcja nie widzi, że się pierdołami (DOSŁOWNIE) zajmuje.
anonim2013.03.3 19:28
Frondo...!...! To co powyżej nadaje się na portal plotkarski.
anonim2013.03.3 20:12
@Kurt Ka Na szczęście nie ty i tobie podobni o tym decydują. A jeśli chodzi o pedofilię to istnieje wśród księży katolickich wcale nie w większej skali niż w przypadku innych grup zawodowych. Warto wspomnieć, że wg. badań Kościół Katolicki jest w mniejszym stopniu dotknięty tym zjawiskiem niż kościoły protestanckie, więc powodem rezygnacji Benedykta XVI nie była pedofilia.
anonim2013.03.3 21:51
Domysły, domysły, domysły... Ale o czymś trzeba plotkować by interes się kręcił. Każdy temat dobry...
anonim2013.03.4 0:32
Ja tam jestem do końca życia za B16 i koniec, no i bardzo serdecznie wspominam ŚP. Księdza Tadeusza Kiersztyna.
anonim2013.03.4 4:33
Po co takie rzeczy wypisywać? Przecież jest nieprawdą, że kard. Dziwisz upomniał Papieża słowami "z krzyża się nie schodzi". To były słowa, które wypowiedział przed śmiercią Jana Pawła II a włoska gazeta zmanipulowała tę wypowiedź umieszczając ją w kontekście rezygnacji z urzędu przez Benedykta XVI. Frondo! Jeszcze raz pytam: po co takie rzeczy wypisywać?!
anonim2013.03.4 10:33
Frondelek nam się stacza. Przykro to pisać, odzywam się tu, ale o podawanie niesprawdzonych informacji na poziomie SE... Język coraz bardziej przypominający komentarze trollów...