28.07.19, 17:53(fot. flickr)

Papież Franciszek: Na tym polega nowość modlitwy chrześcijańskiej!

- Nowość modlitwy chrześcijanskiej polega na dialogu między osobami, które się miłują – powiedział Papież w czasie rozważania przed modlitwą „Anioł Pański”. Jego treść oparł na fragmencie Ewangelii św. Łukasza (11, 1-13), gdzie uczniowie proszą Jezusa, aby nauczył ich się modlić.
 
Franciszek przypomniał, że choć uczniowie umieli już się modlić, bo wyrośli z głębokiej tradycji żydowskiej, to jednak patrząc na swojego Mistrza zobaczyli inną jakość modlitwy, którą są zafascynowani. Jezus bowiem każde swe działanie poprzedzał modlitwą. Dlatego ich prośba: „Panie, naucz nas się modlić”.

Modlitwa osobistą relacją z Ojcem

- Jezus nie podaje abstrakcyjnej definicji modlitwy ani nie naucza skutecznej techniki, aby się modlić i coś «zyskać» - zaznaczył Ojciec Święty.

- Natomiast zachęca On swoich uczniów, aby doświadczyli modlitwy, stawiając ich bezpośrednio w łączności z Ojcem, wzbudzając w nich tęsknotę za osobistą relacją z Nim. Na tym polega nowość modlitwy chrześcijańskiej! Jest ona dialogiem między osobami, które się miłują, dialogiem opartym na zaufaniu, wspieranym przez wysłuchanie i otwartym na działanie solidarne. - dodawał

Papież podkreślił, że modlitwa „Ojcze nasz” jest jednym z najcenniejszych darów, jakie pozostawił nam Jezus.

„Ojcze nasz” syntezą wszelkiej modlitwy

- Po objawieniu nam swej tajemnicy Syna i brata, poprzez tę modlitwę Jezus pozwala nam wniknąć w ojcostwo Boga i wskazuje nam drogę, aby poprzez synowską ufność nawiązać modlitewny i bezpośredni dialog z Nim – stwierdził Papież.

- To, o co prosimy w «Ojcze nasz», jest już całkowicie urzeczywistnione i dane nam w Jednorodzonym Synu: uświęcenie Imienia, przyjście Królestwa, dar chleba, przebaczenie i wyzwolenie od zła. Prosząc otwieramy naszą rękę, aby otrzymać. Modlitwa, której nauczył nas Pan, jest syntezą wszelkiej modlitwy i kierujemy ją do Ojca zawsze w jedności z braćmi. - dodał

Po odmówieniu maryjnej modlitwy „Anioł Pański” Franciszek odniósł się do tragedii, jaka wydarzyła się na Morzu Śródziemnym, gdzie utopiło się wielu uchodźców i zwrócił się z apelem o większą wrażliwość na ich los oraz zaradzenie ich potrzebom.

Nie dopuszczajmy do tragedii migrantów, którzy giną w Morzu Śródziemnym

- Z bólem przyjąłem wiadomość o dramatycznym zatonięciu łodzi, które miało miejsce w minionych dniach w wodach Morza Śródziemnego, a które przyniosło śmierć dziesiątkom migrantów, wśród nich kobietom i dzieciom – mówił Ojciec Święty.

- Ponawiam mój gorący apel, aby wspólnota międzynarodowa natychmiast i stanowczo reagowała na takie wydarzenia, aby uniknąć kolejnych podobnych tragedii oraz aby zapewniła bezpieczeństwo i godność wszystkim. Proszę was o modlitwę, razem ze mną, za ofiary i ich rodziny. - dodał

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

vaticannews.va

Komentarze

O TAK2019.07.28 23:29
A CZEMU FRANEK TE LAPE TRZYMA W MASONSKIEJ POSTACI-- FIGUZE
O TAK2019.07.28 22:43
Papież Franciszek: Na tym polega nowość modlitwy chrześcijańskiej!----------------------- dlaczego tego faceta nazywja ----Papież Franciszek----ojciec swiety--co PRZECIEZ ON SIE POMYLIL Z URZEDEM
O TAK2019.07.28 22:09
Papież Franciszek: Na tym polega nowość modlitwy chrześcijańskiej!--------- TO ZNACZY NA CZYM CO Po odmówieniu maryjnej modlitwy „Anioł Pański” Franciszek odniósł się do tragedii, jaka wydarzyła się na Morzu Śródziemnym, gdzie utopiło się wielu uchodźców i zwrócił się z apelem o większą wrażliwość na ich los oraz zaradzenie ich potrzebom. Nie dopuszczajmy do tragedii migrantów, którzy giną w Morzu Śródziemnym - Z bólem przyjąłem wiadomość o dramatycznym zatonięciu łodzi, które miało miejsce w minionych dniach w wodach Morza Śródziemnego, a które przyniosło śmierć dziesiątkom migrantów, wśród nich kobietom i dzieciom – mówił Ojciec Święty. TEN FACET TO CZESTO SAM NIEWIE CO MOWI I CO ROBI
Jakób2019.07.28 18:39
,,Baranek który mówi jak smok''
maniek2019.07.28 19:42
Dzisiaj pragnę, abyście rozważyli, w jak trudnym położeniu znalazła się cała ludzkość, która poprzez odrzucenie Bożych Praw utorowała drogę dla pojawienia się syna zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem. Duch antychrysta już od dawna przebywa w świecie, lecz teraz nadchodzi czas jego przyjścia w ludzkiej postaci jako zwodziciela. Musicie być bardzo czujni, aby i on was nie zwiódł swoją przebiegłością i inteligencją. On jest sługą bestii, która otrzymała władzę od szatana -- smoka; jest uosobieniem największego buntu przeciwko Bogu Najwyższemu. Ma w sobie coś z łagodności baranka, lecz mówi jak smok.
ofiara seksualna dewianta w sutannie2019.07.28 18:01
sprzedaj: złoty łańcuch który nosisz na szyi i pierścień z pazernego łapska a może komuś pomożesz obłudny człowieczku przewodzący bandzie pedofilów!
Gamberro2019.07.28 18:31
panie Dzielnicowy , weż pan swoją pałę i mocno pierdyknij się w czerep. pomoże i uzdrowi. pozdrawiam.