06.01.17, 17:30Papież Franciszek, źr. zdj. screen TVP Info

Papież Franciszek o świętej tęsknocie za Bogiem

Podczas mszy świętej odprawianej w Watykanie z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego papież Franciszek pozdrowił uczestników Orszaku Trzech Króli w Warszawie.

Ojciec Święty zapewnił, że obejmuje warszawski Orszak swoim błogosławieństwem.

"W spojrzeniu Boga jest miejsce dla poranionych, znużonych, źle traktowanych i opuszczonych. Jego siła i moc to miłosierdzie"- powiedział papież. 

Franciszek podczas mszy odprawionej w Watykanie w uroczystość Objawienia Pańskiego opowiedział o postawie, którą określił mianem świętej tęsknoty za Bogiem. Jak podkreślił Ojciec Święty, taka właśnie postawa cechowała Trzech Króli, dziś  natomiast wyróżnia wszystkich wierzących, którzy nie zadowalają się otaczającą ich rzeczywistością i poszukują zmiany.

"Magowie nie wyruszyli, bo widzieli gwiazdę, lecz zobaczyli gwiazdę, dlatego że wyszli"- papież przytoczył słowa św. Jana Chryzostoma.

"Dlatego [Trzej Królowie, przyp. JJ] są symbolem człowieka wierzącego, człowieka, który tęskni za Bogiem; odzwierciedlają obraz wszystkich ludzi, który w swym życiu nie dopuścili, aby ich serce uległo znieczuleniu".

"Tęsknota za Bogiem wypływa z serca wierzącego, albowiem on wie, że Ewangelia nie jest wydarzeniem z przeszłości, ale teraźniejszości. Odkrycie Boga możliwe jest tylko pod znakiem wolności, a nie tyranii"– podkreślił Ojciec Święty, przesyłając również specjalne pozdrowienie dla uczestników Orszaku Trzech Króli w Warszawie:

"Obejmuję moim błogosławieństwem uczestników wielkiego Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w Warszawie z udziałem tak wielu rodzin i tak wielu dzieci".

JJ/IAR, KAI, Fronda.pl