26.04.15, 20:43Papież Franciszek (fot. Wikipedia)

Papież Franciszek odwiedzi Fatimę

Biuro prasowe poinformowało w komunikacie, że papież potwierdził chęć przybycia na uroczystości do sanktuarium w Fatimie w 2017 r.

– Franciszek wyznał podczas prywatnej audiencji biskupowi Fatimy-Leirii Antonio Marto, że zamierza przybyć do Fatimy – jeśli Bóg da mu zdrowie i dalsze życie – na obchody stulecia objawień – ujawnili przedstawiciele portugalskiej diecezji.

Ojciec Święty został po raz pierwszy do Fatimy zaproszony został przez portugalskich biskupów nazajutrz po swoim wyborze na tron papieski, które miało miejsce 13 marca 2013 r. 

„Podczas sobotniej audiencji Ojciec Święty po raz pierwszy poinformował, że zamierza odpowiedzieć na liczne zaproszenia do odwiedzenia Fatimy. Franciszek upoważnił równocześnie biskupa Antonio Marto do upublicznienia papieskiego planu wizyty w sanktuarium w 2017 r.” – poinformowała portugalska diecezja.

„W najbliższym czasie należy się spodziewać dokładnego określenia terminu wizyty Papieża. Dotychczas nie ujawnił on bowiem, czy przybędzie na ceremonię stulecia rozpoczęcia objawień, czyli w maju, czy też ich zakończenia – w październiku" – powiedziała Leopoldina Simoes, rzecznik prasowy sanktuarium maryjnego w Fatimie.

Sab/Naszdziennik.pl