05.07.21, 08:15Fot. Flickr, CC BY 2.0

Papież Franciszek przeszedł operację

Papież Franciszek dobrze zniósł zabieg chirurgiczny przeprowadzony w ogólnym znieczuleniu - poinformowała Stolica Apostolska. Wczoraj Franciszek po raz pierwszy w trakcie swego pontyfikatu udał się do szpitala, gdzie została przeprowadzona operacja.

Operacja i leczenie zostały utrzymane w dyskrecji.

Operacja miała miejsce w związku z objawowym zwężeniem uchyłkowym okrężnicy, na które uskarża się papież. Franciszek został przyjęty do Szpitala Uniwersyteckiego Gemelli. Towarzyszył mu tylko kierowca i jeden z bliskich współpracowników.

Franciszek zajął pokój na 10 piętrze. W tym samym pokoju wielokrotnie hospitalizowany był Jan Paweł II.

Zabieg został przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym przez profesora Sergio Alfieriego, któremu asystowali profesor Luigi Sofo, doktor Antonio Tortorelli i doktor Roberta Menghi. Na sali obecny był także osobisty lekarz Franciszka.

Papież spędzi w szpitalu kilka dni.

Kilka godzin przed operacją papież potwierdził, że we wrześniu uda się z pielgrzymką na Węgry i Słowację.

- Z radością ogłaszam, że w dniach 12-15 września bieżąco roku, jeśli da Bóg, udam się z wizytą duszpasterską na Słowację. Wcześniej, w Budapeszcie, będę współkoncelebrował Mszę na zakończenie Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowują tę podróż i modlę się za nich - powiedział Franciszek.

jkg/catholic news agency

Komentarze

Anonim2021.07.5 11:15
Usunęli mu Kanadę.😁😁😁
Skrzypek na dachu2021.07.5 8:43
Kierownik Pfajzera i kierownik Reuters to jedna i ta sama osoba . Ludzie nie dajcie sie nabrac na medialne klamstwa bo to nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka .
Skrzypek na dachu2021.07.5 8:38
Szczepionka gorsza niz zaraza .
plum2021.07.5 8:36
Straśnie jezdem wzruszony... Ciekawe czy coraz większa liczba "zaszczepionych", do której to akcji "szczepień" tak zachęcał Bergoglio, przejdzie operację "zaszczepienia"? Raczej... Na pewno nie, o czym m.in już w tamtym roku informował np. prof. prof. zw. dr hab. Roman Zieliński. Ale kto go słuchał poza nielicznymi? Na pewno nie socjopata i ludobójca Niedzielski i jego team tzw. "ekspertów" rządowych.
plum2021.07.5 8:37
https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/