19.10.14, 07:36Papież Franciszek (fot. Casa Rosada, Wikipedia)

Papież krytykuje naciski homo-lobby na Synod

Papież Franciszek wyraźnie pokazał, że jest niezadowolony z presji, jaką homoseksualne lobby stara się wywierać na Kościół katolicki. W swojej przemowie do Ojców Synodu w sobotę krytycznie ocenił działanie, które podjął rzymski burmistrz Ignazio Marino. Burmistrz w dniu zakończeniu Synodu Biskupów zaprosił do urzędu miasta pary gejów i lesbijek, które zawarły już „związek” w innych krajach i symbolicznie je zarejestrował jako ważne w Rzymie.

Taka rejestracja jest zgodnie z włoskim prawem nielegalna, więc wkrótce, jak zapowiedział już prefekt Rzymu Giuseppe Pecoraro, zostanie anulowana. Był to więc ewidentnie akt propagandowy wymierzony w naukę Kościoła i Synod Biskupów.

Nie podano szczegółowo, w jakich słowach papież skrytykował działania burmistrza. Uczestnicy Synodu powiedzieli jedynie, że Franciszek, będący przecież zarazem biskupem Rzymu, niedwuznacznie i krytycznie ocenił to, co zrobił Ignazio Marino.

pac/kath.net

Komentarze

anonim2014.10.19 7:53
Papieżu Franciszku wiadomo że środowiska LGBT stosują naciski, szantaże i społeczny terroryzm. Oczywiście w imię tolerancji i dla naszego dobra. Widać my nieoświeceni nie rozumiemy, że tylko jest jedna ateistyczna prawda, którą musimy wyznawać.
anonim2014.10.19 7:55
Mistrzostwo świata wiata w zaklamywaniu samego siebie. Tylko on sam wie co na prawdę chce uczynić - a to można zrekonstruowac przez popełnione już wcześniej herezje. Prawdziwe intencje wyjdą dopiero za jakiś czas. Dziś następuje chytrze wiernych zwodzenie . Wszak doskonale wie, że w KK jest ogromny opór wobec nowości i kult tradycji. Stara szatańska metodologia uderzeń: jeśli chce się uzyskać skuteczność, to uderzą się w miejsce dokładnie przeciwlegle wobec prawdziwego celu. Stawiam, że prawdziwym celem jest zdemolowanie liturgii w celu utworzenia jednej światowej pan- religii ( jest już sporo na to dowodów) Obecny sobór jest co najwyżej rodzajem misternego odwracania uwagi.
anonim2014.10.19 8:01
@Jak.Szymon Skąd ten pesymizm. Pan Jezus powiedział, ze bramy piekielne nie przemogą kościoła. Należy zatem wierzyć i ufać Jezusowi a nie tworzyć historyjki. Pozdrawiam
anonim2014.10.19 8:24
Bogdanus Tak, tak powiedział... Kościoła nie przemogą ( bramy piekielne) choć będzie się wydawało, że trwa już tylko w katakumbach. Jednak nas, jego wielu uczestników przemogą. W Lasalette jest mowa, że wielu kapłanów zejdzie z drogi i pociągnie za sobą wiele owieczek. W Fatimie: apostazja zacznie się od samej góry KK! W Akita mowa jest o głębokiej schizme! NMP do Gobbiego: zostanie was mała garstka i (tylko?) mój św Różaniec. To smutne, jednak tej małej garstki wiernych odrodzi się oczyszczony kościół. Tylko czy my będziemy w nim?
anonim2014.10.19 8:32
@CzęstochowskiPoeta To powiedz mi, skąd i dlaczego jest w mediach tyle domysłów, dyskusji z rożnych przecieków w okresie przedwyborczym. Takie dyskusje są na całym świecie. Czy ci dziennikarze są nieprofesjonalni?
anonim2014.10.19 8:40
@Jak.Szymon Psiocząc na cały KK psioczysz na Jezusa który stworzył KK, oraz wspomagasz wrogów KK. To poszczególni kapłani i wierni dopuszczają się zdrady, lecz nie cały kościół, który jest utwierdzony w Jezusie. Mam nadzieję ze dostrzegasz tą różnice pisząc negatywnie o KK.
anonim2014.10.19 8:43
Normalność zwyciężyła, nie płodny margines może się nawrócić i być we wspólnocie Kościoła.
anonim2014.10.19 8:54
A ja myślę sobie, że papież chciał być fajnym nowoczesnym kolesiem, co to majątek rozda, ujmie się za imigrantami z Afryki i pokaże że jest otwarty na każdą dyskusję i że warto rozmawiać. No i zwołał Synod, i namawiał do dyskusji. I "jarnął się", że "przegiął" i że jeśli popuścić to ped...two to zdominuje ono nawet biskupów. No i teraz chce z tego jakoś rakiem wyjść. A że się nie da, to ręcznie trzeba zmieniać dokumenty synodalne. No bo niby jak to jest skoro większość jest za ped-wem a końcowy dokument mówi coś przeciwnego? Coś się tu kupy nie trzyma. Myślę sobie też, że jeżeli normalność ma zwyciężyć to trzeba się przeprosić z tradycjonalistami i pogonić całe to modernistyczne towarzystwo, co to między sobą się... no nie ważne co. No i coś papież o emeryturze kiedyś przebąkiwał. To może by się nad nią zaczął zastanawiać. Odejście Benedykta XVI było potężnym ciosem. Może nadejście nowego Piusa, Jana lub Sykstusa uzdrowi Kościół.
anonim2014.10.19 9:18
@krzysiek Papa Franio wie co by się stało jakby teraz zmienił kurs o 360 stopni. Zmiany są nieuchronne i dla katohomofobów nieubłagane. Brednie potłuczonego geja. Zmienic kurs o 360 stopni,to znalezc sie dokladnie w tym samym miejscu. Co ty geju wiesz o KK ? To, co do ciebie trafia,to jakies mrzonki protestanckich,teczowych Slawików. Posłuchaj geju egzorcysty, kapłana KK -------------Homoseksualne małżeństwa to sakrament satanistów-------------- http://gloria.tv/media/sVCExP37Bis Fragment z filmu: Co szatan mówi na egzorcyzmach - ks. Piotr Glas, egzorcysta, cz. 1 http://www.youtube.com/watch?v=ecXMagpN1hY
anonim2014.10.19 10:20
Bogdanus "Nie ten kala swe gniazdo co je kala tylko ten, co o tym mówić nie pozwala... Cyprian Camil Norwid Mówienie o patologii jest bolesne, ale konieczne dla Oczyszczenia
anonim2014.10.19 11:12
Jak.Szymon Przestań rozsiewać tu zamęt,słowa NAJŚWIĘTSZEJ MARYI DZIEWICY są jasne w swym przekazie Pozdrawiam Ks.Stefano Gobbi Orędzia do kapłanów „Zapraszam was, Kapłani, umiłowani synowie, do wielkiej jedności z Papieżem i Biskupami zjednoczonymi z Nim. Słuchajcie i idźcie za Magisterium Kościoła hierarchicznego, aby oprzeć się podstępnym zasadzkom błędu i niewierności. Jezus ustanowił Swój Kościół na niezawodnej skale apostoła Piotra. Piotrowi Jezus przydzielił zadanie bycia fundamentem Kościoła i zachowywania całej Prawdy. Dla Piotra Jezus prosił, by jego wiara została zachowana w pełni w przeciągu całej historii ludzkiej. Piotrowi dał pewną gwarancję jego zwycięstwa: moce piekielne nie zwyciężą. Moce piekielne nie zwyciężą. Zadanie powierzone Piotrowi jest przekazywane jego następcom. W ten sposób Papież staje się dziś fundamentem, na którym wznosi się Kościół – centrum, w którym zbiega się jego miłość i bezpieczeństwo, aby zawsze zachować w pełni depozyt wiary. Moce piekielne nie zwyciężą, choć szatan rozszalał się, siejąc podziały i schizmy, głębokie rozdarcia, które rozrywają na kawałki jedność Kościoła, Mistycznego Ciała Mojego Syna Jezusa. Wszystkie zróżnicowane wyznania chrześcijańskie, które przez wieki oddzieliły się od Kościoła katolickiego, stanowią zwycięstwo Przeciwnika nad jednością Kościoła – tak upragnioną przez Chrystusa. O nią żarliwie błagał On Ojca. Moce piekielne nie zwyciężą, choć Mój Przeciwnik rozszalał się, by was doprowadzić do odrzucenia miłości. To dlatego atakuje w gwałtowny sposób Papieża, który przewodniczy całej miłości Kościoła. W ten sposób wdarł się w samą budowlę. Szatanowi udało się odnieść tryumf przede wszystkim poprzez podział stawiający Biskupów przeciw Biskupom, Kapłanów przeciw Kapłanom, wiernych przeciw wiernym. Moce piekielne jednak nie zwyciężą, bo po bolesnym okresie oczyszczenia i wielkiego ucisku Kościół rozbłyśnie w całym świetle miłości, jedności i świętości. I będzie to jedno z największych dobrodziejstw, jakich Moja matczyna miłość udzieli Kościołowi. Moce piekielne nie zwyciężą, chociaż dziś doszło do kontestacji Papieża, do sprzeciwiania się mu otwarcie i do odrzucania jego nauczania. W ten sposób rozszerzają się błędy, które oddalają wielu od prawdziwej wiary. Szerzą się sekty, które przyciągają do siebie wiele dzieci Kościoła. W Ameryce Łacińskiej wyjątkowo wielkie rozszerzenie się sekt ukazuje zwycięstwo mocy piekielnych, które wydają się zdobywać przewagę. Wzywam wszystkie Moje dzieci do większej wierności Kościołowi katolickiemu. Przekazuję im miłość do Kościoła, gorliwość w budowaniu jego jedności, silne pragnienie jego świętości, moc dla jego ewangelizacji. Poprzez tych, którzy poświęcają się Mojemu Niepokalanemu Sercu, udaremniam wszelkie wysiłki, które szatan podejmuje dla usunięcia wielkiej liczby Moich dzieci z jedynego Kościoła ustanowionego przez Mojego Syna Jezusa.”
anonim2014.10.19 11:40
@Jak.Szymon Nikt nie zabrania mówić o KK. Ważne jest w jaki sposób przekazujesz informację o KK. Istotne jest, jak wypowiedz jest odbierana i o jakim zabarwieniu, negatywnym czy pozytywnym. Taki prof. Hartman, mówi ze pomaga KK krytykując go a wiadomo ze z lubością niszczy KK. Czy ty podobnie chcesz postępować?
anonim2014.10.19 12:26
Piszecie, że "bramy piekielne go nie przemogą". Na pewno. Ale to może być taka radość, jak radość Urbana, gdy niezadowolonych pocieszał, że Państwo się zawsze jakoś wyżywi. A obywatele? ..... A wiesz, że Kościół w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, kiedyś kwitnący, został zwycięzony?
anonim2014.10.19 14:10
@Krzysiek "Co ty geju wiesz o KK ?" ... "To, co do ciebie trafia,to jakies mrzonki protestanckich,teczowych Slawików." Nazwać "tęczowymi" heteroseksualne małżeństwo to tak jak nazwać rosół zupą pomidorową. Nic innego ci nie pozostało poza zaklinaniem rzeczywiści. W żaden merytoryczny logiczny sposób nie potrafiłaś podważyć, wciąż nie potrafisz i potrafić nie będziesz niczego z opracowania biblistów Slawików. Posluchaj geju jeszcze raz, bo juz kiedys tracilam czas,zeby Tobie wytlumaczyc,ale Ty chyba zrobiles 360 stopni obrotu, czyli NIC SIE NIE ZMIENILO. Twoi biblisci Slawikowie sa EWANGELIKAMI / PROTESTANTAMI / ODSZCZEPIENCAMI OD KK. Ja nawet nie mam najmniejszego zamiaru polemizowac z "tymi biblistami",bo ich "nauki" to herezje. Nazywam ich teczowymi,bo szerza klamstwa homoideologii i zwodza ludzi,ktorzy szukaja Boga. Heretyckie nauki protestantow ,to nie jest oparta na Ewangelii nauka Jezusa. I TO SOBIE GEJU ZAPAMIETAJ !!!!! KATOLIK NIE JEST PROTESTANTEM I ODWROTNIE !!!!!!!!!!!! JA Z PROTESTANTAMI NIE MAM ZAMIARU POLEMIZOWAC !!!!!!!!!!!!!! NIE BEDZIE MI PROTESTANT TLUMACZYL EWANGELII !!!!!!!!!! ZALEZY MI ,ZEBYS BYL CIUT MADRZEJSZY I PRZYJAL TE PRAWDE HISTORYCZNA. JESLI KIERUJESZ SIE PROTESTANCKIM NAUCZNIEM ,TO PRZESTAN MYLIC TO Z KATOLICYZMEM,BO WYCHODZISZ NA DURNIA. PAPIEZ FRANCISZEK JEST GLOWA KOSCIOLA KATOLICKIEGO,A NIE PROTESTANCKIEGO !! JESLI Z TOBA KORESPONDUJE,TO DLA TWOJEGO DOBRA,ZEBYC BYL MADRZEJSZY,GEJU. "Posłuchaj geju egzorcysty, kapłana KK" Dzięki za kolejną dawkę humoru. Przyda się na nudną niedzielę. TEN SIE SMIEJE,KTO SIE SMIEJE OSTATNI.
anonim2014.10.19 14:51
@Krzysiek SKUP SIE PRZEZ CHWILKE I POSTARAJ SIE ZROZUMIEC: Chrześcijaństwo (gr. Χριστιανισμóς, łac. Christianitas) – monoteistyczna religia objawienia, bazująca na nauczaniu Jezusa Chrystusa zawartym w kanonicznych ewangeliach. Jej wyznawcy uznają w nim obiecanego Mesjasza i Zbawiciela, który ustanowił Królestwo Boże poprzez swoje Zmartwychwstanie. Kanon wiary chrześcijańskiej został spisany w Nowym Testamencie i przekazywany jest przez Kościoły. ... Najstarsze chrześcijańskie wyznania, m.in. katolicyzm i prawosławie. ... Według badań PEW Forum, z chrześcijaństwem identyfikuje się blisko 32% ludności świata (wg raportu z 2011 r.[29]). Według sprawozdania organizacji spośród blisko 2,2 miliarda CHRZESCIJAN wyróżnia się : ok. 1,1 mld KATOLIKOW (50,1% wszystkich chrześcijan i 15,9% światowej populacji), ok. 800 mln PROTESTANTOW (odpowiednio 36,7% i 11,6%), w tym: ok. 279 mln zielonoświątkowcy ok. 215 mln ewangelikalni ok. 85 mln anglikanie ok. 77 mln luteranie ok. 74 mln metodyści ok 72 mln baptyści (według danych samego kościoła około 100 mln[30]) ok. 260 mln PRAWOSLAWNYCHi wiernych kościołów orientalnych (odpowiednio 11,9% i 3,8%), ok. 28 mln chrześcijan należących do pozostałych odłamów (głównie Mormoni, Świadkowie Jehowy i Stowarzyszenie Chrześcijańskiej Nauki; odpowiednio: 0,7%, 0,4% i 0,1%) http://pl.wikipedia.org/wiki/Chrze%C5%9Bcija%C5%84stwo ===================================================== "Po pierwsze protestantyzm jak najbardziej oparty jest na Biblii" Tak,z definicji na pocztku wpisu to wyraznie wynika. MUSISZ ZROZUMIEC NA CZYM POLEGA ROZNICA KATOLICY/ PROTESTANCI /PRAWOSLAWNI/ MORMONI/ SWIADKOWIE JEHOWY, TO SA CHRZESCIJANIE. ALE.......KATOLICY TO NIE SA PROTESTANCI...TO NIE SA PRAWOSLAWNI....TO NIE SA MORMONI.....TO NIE SA SWIADKOWIE JEHOWY.... WSZYSCY CHRZESCIJANIE SWOJE NAUKI GLOSZA W OPARCIU O BIBLIE. GDYBY NAUKA PROTESTANTOW BYLA TOZSAMA Z NAUKA KATOLIKOW,TO JUZ NIE BYLOBY ROZNICY I NIE BYLOBY PODZIALU NA PROTESTANTOW I KATOLIKOW. PRZECIEZ Z CZEGOS TO WYNIKA I DLATEGO CIAGLE PROBUJE TOBIE UZMYSLOWIC,ZE NIE MOZNA NAUKI PROTESTANCKIEJ WPROWADZIC DO KOSCIOLA KATOLICKIEGO MIMO,ZE NAZYWAMY SIE CHRZESCIJANAMI. W OBREBIE SAMYCH PROTESTANTOW MAMY JUZ PODZIAL NA : ok. 279 mln zielonoświątkowcy ok. 215 mln ewangelikalni ok. 85 mln anglikanie ok. 77 mln luteranie ok. 74 mln metodyści ok 72 mln baptyści Twoj pobyt na forum katolickim i uporczywe walkowanie,ze protestantyzm jest tym samym co katolicyzm jest ignorancja. Nie badz durniem i jeszcze raz poczytaj.Moze w koncu do geja dotrze,ze nazywanie kogos katolickim gejem,ze jest ok,to jest pomieszanie z poplataniem. Nie oczekuj od katolickiego papieza,ze poprze protestancka herezje. Gdyby tak sie stalo,to papiez juz nie bylby duszpasterzem katolickim ,tylko protestanckim.
anonim2014.10.19 14:56
@K "TEN SIE SMIEJE,KTO SIE SMIEJE OSTATNI." Powiało grozą, aż mi powieka drgnęła :) TWOJ KONIEC ,GEJU ,MOZE BYC JUZ DZISIAJ ! drgnela druga powieka ?
anonim2014.10.19 15:18
@K Zwyczajnie nie masz do tego wystarczającej wiedzy, jako że jesteś tylko ideolożką propagującą swoje amatorskie fantasmagorie i literalne wciskanie pisma. POWTORZE : JA JESTEM KATOLICZKA. NIE JESTEM ideolożką propagującą swoje amatorskie fantasmagorie ,TYLKO OPIERAM SIE NA NAUCE KK. Nauka protestantow / odszczepiencow od KK nie jest nauka KK,TO LOGICZNE!. Roznice wynikaja rowniez z pogladu na homoseksualizm. Gdyby nie bylo roznic,to protestanci nie odszczepiliby sie od KK. JAK JESZCZE MAM TO GEJOWI WYTLUMACZYC? Papież krytykuje naciski homo-lobby na Synod- to tytul tego artykulu. Dlaczego papiez krytykuje homo ? Bo WSZYSCY WIERZACY KATOLICY KRYTYKUJA HOMO,TAK JAK NAJWAZNIEJSZY W HIERARCHII PAPIEZ. NIE MA KATOLICKICH GEJOW.. SA GRZESZNICY W KK. KATOLICY NIE POTEPIAJA HOMOSEKSUALISTOW,ALE POTEPIAJA HOMOSEKSUALIZM. TO NIE SA MOJE AMATORSKIE FANTASMAGORIE,TO WYNIKA Z NAUKI JEZUSA GLOSZONEJ W KK. JESLI KTOS GLOSI INACZEJ,TO JEST BYC MOZE PROTESTANTEM,CZYLI NIE JEST KATOLIKIEM !!! CZY GEJ ZROZUMIAL ????!!!!
anonim2014.10.19 15:46
@K ...Czyli na ideologii, jako, że każde niezweryfikowane wierzenie jest ideologią właśnie. Moje wiara juz zostala zwerfikowana. Wplatalam sie w kontakt z okultysta i poczulam na wlasnej skorze,ze swiat duchowy jest jak najbardziej realny. Innym razem prowadzilam rozmowy z "kolega" , ktory jak sie okazalo podpisal pakt z diablem i odczuwal tego konsekwencje,bardzo niemile. Wysluchaj , co ma do powiedzenia egzorcysta. To nie bedzie czas zmarnowany. Nawet jesli Ty nie wierzysz w Szatana,to przeciez to nie jest powod,zeby on Toba nie manipulowal. Moja ciekawosc i kontakty z okultysta skonczyly sie wizyta u ks.egzorcysty. No coz,mozesz nie wierzyc. Wszystkiego najlepszego.
anonim2014.10.19 15:56
Jan 10 Kowalski Bardzo mi przykro, ale coś w głowie nie pasi, to wykrzykujesz, że ja manipuluję. Niestety w swojej bezczelność ty to robisz sam. Polecam przeczytac oba tomy x. Gobniego "Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej ". Znajdziesz tam fragment który przywołałem. Jest w drugim tomie. Zanim kogoś posądzisz o niecnie czyny, sprawdź źródła! Inaczej się błaźnisz! Twój cytat nie odnosi się do fałszywego proroka i antypapieża. Mamy być wierni Magisterium, papieżowi Benedyktowi i wiernym jemu biskupom, a nie fałszywemu prorokowi i popierającym go biskupom. O to chodzi NMP w orędziach do.x Gobbiego! Nie siej zamętu!
anonim2014.10.19 16:07
@K Troche masz racji, zle sie wyrazilam. Moze ujme to inaczej. Wierzac i otwierajac sie na swiat duchowy,doswiadczylam jego realnosci w swoim zyciu. Moze to rowniez jest wytlumaczeniem,dlaczego Tobie sie wydaje,ze nie doswiadczasz wplywu swiata duchowego na swoje zycie,bo sie na takie doswiadczenie nie otwierasz. Podresle,ze tobe sie tylko tak wydaje. Ale Twoja niewiara w nadprzyrodzonosc jest woda na mlyn wlasnie Szatanowi. Im bardziej nie wierzysz w duchy,tym bardziej jestes przez Zlego ducha manipulowany.
anonim2014.10.19 19:04
Jak.Szymon "Bardzo mi przykro, ale coś w głowie nie pasi, to wykrzykujesz, że ja manipuluję" przepraszam,ale gdzie ja napisałem,że ty manipulujesz..... "Niestety w swojej bezczelność ty to robisz sam" Nie przypominam sobie,żebym używał co do ciebie podobnych określeń,ale cóż.... "Polecam przeczytac oba tomy x. Gobniego" Dziękuję za wskazówkę,są mi znane wszystkie "Zanim kogoś posądzisz o niecnie czyny" A o co to ja niby ciebie bracie posądzam,powiedziałem jedynie"nie siej zamętu",a więc nie rozpisuj się niepotrzebnie,gdyż orędzia do ks. Gobbiego są na prawdę jasno sformułowane "Inaczej się błaźnisz!" Szkoda klawiatury,by to komentować,pozostańmy lepiej w temacie "Twój cytat nie odnosi się do fałszywego proroka i antypapieża. " Brawo,gdyż nie taki był mój zamiar dotyczący jego "Mamy być wierni Magisterium, papieżowi Benedyktowi i wiernym jemu biskupom, a nie fałszywemu prorokowi i popierającym go biskupom. O to chodzi NMP w orędziach do.x Gobbiego! " Nareszcie bracie.Po co tyle niepotrzebnych wypocin,by w końcu powiedzieć w jednym zdaniu co istotne.Nic innego nie miałem na celu.Zbyt wiele czasu tracimy w komentarzach na wzajemnym obrażaniu siebie wzajemnie,a za mało konkretów. Pozatym więcej na luzie bracie i dalej z Maryją
anonim2014.10.20 7:37
A może prawda jest taka, jak to określiła BBC: "Papież Franciszek przegrał walkę o prawa gejów" ? http://zmianynaziemi.pl/wideo/bbc-papiez-franciszek-przegral-walke-o-prawa-gejow Ja nie ufam temu Papieżowi.
anonim2014.10.20 11:58
KRZYSIEK /GEJ/ WYLECIAŁ Z FRONDY !
anonim2014.10.20 20:21
@Tepi Który to już raz ten typ wyleciał...