24.08.14, 13:25Papież Franciszek (fot. Getty/Flickr)

Papież o miłości bliźniego. Nie tylko na Twitterze

„Chrześcijanin potrafi dawać. Jego życie jest pełne wielkodusznych uczynków – lecz ukrytych – dla bliźniego”. Tweet Franciszka dobrze wyraża jego duchowość miłości bliźniego, której nierzadko towarzyszy konkretna pomoc dla potrzebujących.

„Papież nie robi nic wyjątkowego. Robi dokładnie to, co robił Chrystus" – mówi papieski jałmużnik abp Konrad Krajewski. "

Proszę zobaczyć: gdy czytamy Ewangelie, one wręcz trąbią o tym, że Jezus chodził do tych, którzy są ubodzy, do tych, którzy są w potrzebie, do tych, którzy gdzieś się zagubili. Papież nic innego nie robi. Naśladuje Jezusa. Jest Jego ikoną. To my troszeczkę odeszliśmy od takiego sposobu widzenia naszego życia w świetle Ewangelii. Więcej czytamy książek o Ewangelii, niż samej Ewangelii. Dlatego Papież mówi: «Czytajcie Ewangelię. Zobaczycie, jaka jest ona prosta. Jak jej drogowskazy są klarowne». I stąd to jego pochylenie nad ludźmi ubogimi. Ale jako o ubogich nie chodzi o tych z marginesu, którzy śpią pod mostami, którzy piją… to nie o takich ubogich chodzi. To znaczy o nich też. Ale to nie jest cały Kościół. Stąd Papież mówi o peryferiach. O tych, którzy się źle mają. Bo można być bardzo bogatym, a strasznie biednym przed Bogiem” – dodaje abp Krajewski. 

MaR/Radio Watykańskie

Komentarze

anonim2014.08.24 13:59
Pomocą dla bliźniego się nie chwali więc ateistyczna memlo przestań oczekiwać od KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO aby za każdym razem na wasze zawołanie przytaczane zostało obszerne zestawienie co konkretnie PAPIEŻ FRANCISZEK uczynił aby choć odrobinę wspomóc osoby borykające się z trudami ziemskiego żywota! Zacznij od siebie ateistyczna łamago oddaj co masz cennego podziel się z biednymi skoro taki hojny jesteś i wyczulony zamiast powielać w ciąż te same komunistyczne slogany o niezwykle zasobnym skarbcu w Watykanie! Już się nie raz wykazali ateiści na przestrzeni dziejów kiedy to ich ukochany komunizm wiódł prym i dla biednych dzieci tułających się po większych aglomeracjach z powodu że rodziców ateistyczni włodarze zgładzili opracowali metodę pozbyć się problemu w sposób wyłapywania nieletnich i każdorazowego unicestwiania! Idol ateistycznego gamonia piewca ewolucyjnych dyrdymałów Dowknis jednoznacznie przyznał że ludzie z wadami nie mogą mieć prawa do życia najlepiej od razu po zdiagnozowaniu choroby wystawić im nakaz do stawienia się w przybytku gdzie wykonana zostanie eutanazja bo po co mają się męczyć i stanowić obciążenie finansowe skoro ich niedyspozycja sprawia że są zbytecznymi ludźmi! Pętak ateistyczny w zależności gdy mu wygodnie staję się obrońcą biednych ale w rzeczywistości to ateizm nigdy nie udziela bezinteresownego wsparcia dla drugiego człowieka ateiści są i będą zakłamanymi degeneratami dla których wyłącznie indywidualne potrzeby są na pierwszym miejscy i jeśli zdarzy się przypadek gdy los innego człowieka zależy od ateistycznego parcha to bez wątpienia ateista przejdzie obok lub takowego bezbronnego chorego zabije!
anonim2014.08.24 17:02
Wrzos Przeczytaj jeszcze raz co sam napisales... Nie ma większej wartości od modlitwy, a szczególnie od jej najwyższej postaci jaką jest Msza Św. Pomoc materialną, to ostatnia, może przedostatnia rzecz, jaka jest człowiekowi potrzebna.
anonim2014.08.25 21:20
@Jak.Szymon Serio ? no rece opadaja :( To mma nadzieje ze nie chpdzic do pracy nie zajmujesz sie rodzina (o ile ja masz) tylko sie modlisz od rana do wieczora..... Moze ty przeczytaj co napisales :(