03.11.21, 15:32Fot. via: Flickr

Papież wywołuje kolejny skandal. Wita się ciepło z… antychrześcijańskim nacjonalistą z Indii

„Franciszek przywitał dwóch morderców tego samego rana, jedynie afirmując [ich] i nie wzywając do skruchy” – tak skomentował katolicki ksiądz z Indii południowych audiencje, na których papież przyjął w sobotę indyjskiego premiera i amerykańskiego prezydenta. Pragnący zachować anonimowość kapłan dodał: „Polityka Narendry Modiego zabija chrześcijan i muzułmanów; polityka Joe Bidena masakruje nienarodzone dzieci”.

Chrześcijanie z Indii zareagowali oburzeniem na opublikowane fotografie z Watykanu, które przedstawiają papieża obejmującego na powitanie w serdecznym uścisku indyjskiego premiera Narendrę Modiego. Modi jest uważany w Indiach za rasistę, populistę, nacjonalistę i polityka propagującego supremację hinduistów.

W sieci pojawiły się złośliwe memy, w których porównano to spotkanie do propagandowych wizerunków Adolfa Hitlera spotykającego się z watykańskimi urzędnikami. Inni określili przywitanie „pocałunkiem Judasza”, a premiera Indii pokazano ubranego w papieski strój. Zadawano też pytanie, czy ojciec święty poruszył temat prześladowania mniejszości religijnych, które przybrały na sile pod rządami Modiego. Zwracano uwagę na gwałty, aresztowania, pobicia i ofiary śmiertelne, które są przejawem tych prześladowań.

Według portalu „Church Militant” twórca filmów dokumentalnych Anand Patwardhan spytał, czy papież Franciszek poruszył w rozmowie z premierem Indii m.in. kwestię śmierci aresztowanego pod fałszywymi zarzutami 84-letniego jezuity Stana Swamy’ego, który nadaremnie prosił o zwolnienie za kaucją. Towarzystwo Jezusowe, którego członkiem jest również ojciec święty, prowadziło kampanię na rzecz jego uwolnienia.

Z kolei dr Joshua Iyadurai, kierownik Marina Centre for Interdisciplinary Studies in Religion zwrócił uwagę na fakt, że zaproszenie przez Modiego papieża do Indii może mieć związek z kolejnymi wyborami w indyjskim stanie Goa, gdzie katolicy stanowią 25 procent ludności. Wyraził on też zaskoczenie faktem, że „papież milczał w sprawie naruszania praw człowieka” w Indiach. Ofiarami są „mniejszości religijne, dalici [czyli niedotykalni], marginalizowani i działacze praw człowieka”.

Komentatorzy zwracają uwagę na narastające prześladowanie chrześcijan i muzułmanów, pozbawianie ich ziemi i cenzurę pod rządami Modiego, który łączy hinduizm z nacjonalizmem. Wskazują także na to, że choć papież ostro krytykuje takich polityków, jak Donald Trump, Viktor Orbán, Jair Bolsonaro czy Matteo Salvini, zarzucając im populizm i nacjonalizm, to milczy w przypadku polityki Modiego, która faktycznie jest populistyczna i nacjonalistyczna.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

rebeliant2021.11.4 16:57
A nie mówiłem, że sekta Boga Jahwe, że to podwójny skup ?!!! Z jednej strony uchyla nieba bandziorom za kasę, a drugiej strony zastrasza piekłem pokrzywdzonych i deptanych "a jeśli nie przebaczysz... to będzie piekło" - no i oczywiście wszystko za kasę. Gangsterskie pogrzeby dają mnóstwo kasy, a jakie to pochwalne kazania przy tym się odbywają. A zgwałcony dzieciak lub wywieziona do burdelu dziewczyna? A przebaczyć mają natychmiast !!! Ale taka jest właśnie sekta Boga Jahwe, Jezusa Chrystusa ps "zbawiciel", Ducha Świętego oraz ich słupa, czyli diabła. https://www.youtube.com/watch?v=vpkiIdELeiA
konkwista2021.11.4 11:28
To jest lewacki papież, ostatnim prawdziwym papieżem był Benedykt XVI którego zmusili do odejścia z powodu rzekomej choroby, co było bzdurą. Został zaszantażowany.
Maciej Piwowar2021.11.4 10:51
Sam Siebie ,,franek" określił Argentyński Mason.I tyle w temacie.
Anonim2021.11.4 9:45
Bóg dopuścił by papieżem był wybrany sługa lucyfera. Zbyt od dawna było i jest dużo mamony pośród kleru. Kiedy kler stanie się pieniężnie biedny, to tysiące wilków w owczej skórze porzuci te posady. Zostaną tylko ci święci.
Jerzy2021.11.4 9:21
pisząc o franku trzeba używać zwrotu 'tzw. papież Franciszek' bądź 'Franciszek pseudonim "papież"'...
Tak że...2021.11.4 10:55
Uważam, iż w jego przypadku słowo "ksywa" bardziej pasuje niż "pseudonim".
Marek2021.11.4 9:15
nie rozumie działań Papieża, ale to że sie wita to akurat jest chrzescijański gest miłosierdzia. Myślę że Papież ma problemy psychiczne, raz tak , raz tak a generalnie chce rozwalic kościół.
Dilli2021.11.4 8:03
A skad papiez ma wiedziec jaka polityke obrali wszyscy po kolei politycy w ich panstwach. W czasie krytyki badz co badz papiez uczy sie jaka gafe popelnil. Papiez nie bedzie sie uczyl historii calego swiata. Jak ktos sie do niego usmiecha i przybywa do niego tak on go wita.
Magdalena2021.11.4 10:40
Papież może nie wie, ale ma doradców, którzy wiedzą na pewno.
Taki jeden2021.11.4 7:58
To nie jest prawdziwy papież. To antypapież, współpracownik Szatana. prawdziwy papież to Benedykt XVI.
Katriona2021.11.4 7:57
A co niby Papiez mial zrobic. Przybywaja do niego glowy panstw, USA i Indii, wiec skladaja papiezowi hold, a zatem i on ich wita serdecznie. W czasie rozmowy zglebiajacej na pewno papiez wymienia ze zyczy sobie aby dobrze traktowali katolikow w swoich krajach. Na tym polega dyplomacja.
Ala Wilk2021.11.4 7:14
A Orban spotyka się z Putinem który zabił 30 tys. chrześcijan w Gruzji, Syrii i na Ukrainie. No ale Franciszek jest zły a kalwinista Orban dobry. Pisowska logika.
B522021.11.4 6:24
franek to taki trochę bolszewik
Zawi2021.11.3 23:53
Mogę podesłać tajne zdjęcia, jak pewien papież witał się ciepło z komunistycznym przywódcą pewnego okołosowieckiego kraju, nad Wisłą. Ciekawe, czy katolicka część świata pisała wtedy o skandalu
sct2021.11.3 23:11
Już raz pisałem:Tego "papieża" nie interesują wierzący którzy oddawają życie za wiarę lub nienarodzeni.
matis892021.11.3 22:24
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik szykuje wielką plandemiczną obrazę Boga dla Antychrysta. Gdy zacznie świętować, fetować zakończenie plandemii będzie za to czcił i dziękował Antychrystowi. Ogłosili masońsko plandemiczne oszustwo Antychrysta, więc na zakończenie swojej plandemii będą dziękować Antychrystowi. Po tym gdy znaczna część ludzkości przyjmie aborcyjne, demoniczne ''szczepionki'' Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Dla Boga świętowanie i dziękczynienie Bergoglio za zakończenie masońskiej plandemii będzie wielką obrazą, spektaklem nieokiełznanej pychy i bluźnierstwa. W istocie Bergoglio będzie dziękował Antychrystowi. Nie dajcie się nabrać na ten szatanistyczny spektakl.
matis892021.11.3 22:22
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
Styki2021.11.3 21:54
DLA WSZYSTKICH ATEISTOW I NIE TYLKO ; Doświadczenie śmierci klinicznej księdza: jest o fali, niebie i aniele stróżu 🙂 https://fb.watch/8SGaRpyAkZ/ O. Wieslaw Nazaruk.
Krakus2021.11.3 21:40
Cenzura na Fondzie, nie moge 2 x opublikować wpisu :P
hyhy2021.11.3 23:10
Ta, jasne. Twoim współbratymcom tutaj przepuszcza różne bluzgi i obelgi, a tobie nie? Haha dobre! Sądzę, że raczej twój komputer zbuntował się przeciwko twoim "mądrościom". Maszyna, ale jednak coś rozumie i czuje... hyhy
Krakus lewaku2021.11.3 23:12
zrób sobie lewatywę, bezbożniku!
kefas2021.11.3 21:17
Papież Franciszek jeden z niewielu, którzy wprowadzają w czyn słowa ewangelii. Wszak Jezus z celnikami jadał, z cudzołożnicami rozmawiał, niewiernym mówił o cudzie ich wiary, a faryzeusze oraz uczeni w piśmie go ukrzyżowali.Ot polscy wyznawcy KRK wy jak ci faryzeusze i uczeni w piśmie.
SLAWAN2021.11.3 21:45
Ale Jezus nie niszczył swojego domu w imię przypodobania się wszystkim. Ale raczej miał sztywny kręgosłup moralny, co udowodnił na krzyżu. Ot, lewacka manipulacja.
Zawi2021.11.4 0:00
Na krzyżu to udowodnił, że NIE RATOWAŁ swojego domu i rodacy mieli Mu to bardzo za złe, bo liczyli, że pogoni obcych nachodźców a nie będzie pouczał i się z byle kim bratał. A co do zdecydowanej krytyki Jezusa, to ad gremium dotyczyła tylko jednej grupy - pobożnych pyszałków własnego narodu.
font2021.11.3 22:38
Ale Jezus, jak mu "katolicy" zaczęli handelek w Świątyni Pana, to wziął bicz i ich przegnał ze Świątyni a stragany powywracał. Radykalizm Jezusa nie pozwalał mu na ŻADNE kompromisy. Nie prowadził "prywatnych" rozmów z mordercami, o których byś nie przeczytał. Szedł do celników czy cudzołożnic tylko w celu ich nawracania z drogi grzechu.
hm2021.11.3 21:01
też mam wątpliwości, nie wiem co o tym myśleć, ale zalecam wszystkim umiar w tych ocenach, może Franciszek kieruje się miłością do wszystkich, również złoczyńców, bo uważa że tylko w ten sposób może ich skłonić do zmiany, jakiś sens w tym jest, JPII też uściskał płatnego mordercę który chciał go zabić co nie oznacza że popierał morderców
Anna2021.11.3 21:08
oby
Zawi2021.11.4 0:03
JPII witał się z komunistami - Jaruzelskim i Castro. Polacy byli wtedy zachwyceni i nie piszczeli, że nie gani za powszechność i legalność aborcji
arg2021.11.3 20:33
bergoglio to jest gość, który dostał od masonerii misję rozwalenia Kościoła katolickiego, no więc stara się chłop jak może. Ostatecznie Kościół przetrwa, zostanie przez Pana Jezusa odnowiony, a bergoglio, no cóż, pójdzie tam, gdzie go ciągnie, do diabełków.
Po 11 ... HERTRICH-WOLENSKI ...Almagus2021.11.3 20:02
Żydo pato-hejterzy to z kibucu naziści! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jak gówno co dobrze się trzyma ściany. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Koszerne co dupę żyda rozrywa i czyści ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Tak to Loża Polin ich Schudrich rabin osrany -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Rzygi hejtu na Polskę żydo-sadyści
Anonim2021.11.3 19:59
Jak się śfinty Lolek obściskiwał z pedofilami to jakoś polskie katoprawiczki się nie oburzały😀😀😀
jestes perelko2021.11.3 21:33
obserwuje cie
żydek Keller-Krawczyk z FEJK "downunder" i jego CV2021.11.3 19:21
CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- i dalej jego "CV", CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
lolo2021.11.3 19:20
To nie jest papież tylko oszust.
Zawi2021.11.4 0:07
No, wg niektórych, to od czasów Lutra sami oszuści. Jehowi znają prawdę. tak przynajmniej twierdzą
wątpiący2021.11.3 19:06
Pragnę przypomnieć, iż JP2 ściskał się ze zbrodniarzami typu Castro czy Pinochet.
Zawi2021.11.4 0:05
... i Jaruzelski! Co temu ostatniemu może i pomogło, bo na łożu śmierci pojednał się z Bogiem. A np. Piłsudski nie chciał (z papieżem też się chyba nie spotkał)
JPIII2021.11.3 18:58
Ale on nie jest szefem pedophilów tak jak papieżak
LL2021.11.3 17:26
Pierwsze jego wystąpienia publiczne ,gdzie powitał zebranych laickim dzień dobry ,potem smacznego obiadu i do widzenia na zakończenie, wmurowało mnie w ziemię,pomyślałam ... kto to jest ?????? Teraz już wiem . To jest wcielenie zła , antypapież ,to bestia która niszczy Kościół.
matis892021.11.3 17:34
No i pamiętamy też uderzenie pioruna przy wyborze Bergoglio i to jak przy katolickim papieżu Benedykcie XVI gołębie zostały zaatakowane przez mewy na znak wyboru masona i oszusta Bergoglio.
Zawi2021.11.4 0:10
Benedykt żyje i jakoś takich tez nie głosi. Wiec alby Ty się mylisz, albo Bendykt chce zguby Kościoła.
matis892021.11.3 17:40
Znamienne też było wyczekiwanie szatanisty Denisa Rodmana na placu watykańskim w jego oczekiwaniu na wybór masona Bergoglio. Z radości wyboru Bergoglio szatanista Rodman wsiadł w papamobile i jechał w stroju papieża przez Rzym radując się wyborem masona Bergoglio.
````†````2021.11.3 17:48
Błądzisz LL , oj błądzisz...!
LL2021.11.3 18:31
Bo ?
wierzący2021.11.3 18:49
Jak śmiesz małpo tak mówić o naszym Ojcu Świętym, Wikariuszu Jezusa Chrystusa, Następcy Księcia Apostołów, Najwyższym Kapłanie Kościoła Powszechnego, Prymasie Włoch, Arcybiskupie Metropolicie Prowincji Rzymskiej, Suwerenie Państwa Miasta Watykańskiego, Słudze Sług Bożych??? Morda w kubeł i na kolana błagać o wybaczenie!!!! A jak się nie podoba, to wypad do lefebrów!!!
LL2021.11.3 20:25
Naprawdę rozśmieszyłeś mnie :))) to jak śmiesz małpo to arcyśmieszne,odpisuję i śmieję się w głos :))) a tak na powaznie to szkoda mi ciebie,masz oczy i nie widzisz,masz uszy i nie słyszysz, masz rozum ,a nie rozeznajesz dobra od zła. Po owocach ich poznacie ,a ty nie poznałeś,szkoda mi cię . Polecam-wrealu24 YT ,może oni ci otworzą oczy.
wierzący2021.11.3 20:55
Może mi jeszcze polecisz TVN24??? Widzę, że lewactwo pod płaszczykiem wiary włazi już wszędzie i po cichu niszczy perfidnie nasz Kościół Święty który uosabia na Ziemi osoba Namiestnika Chrystusa, którym jest teraz Ojciec Święty Franciszek.
Zawi2021.11.4 0:12
A co tam sralu wrealu. Każdy jehowita mu wytłumaczy, że papiez błądzi, a kto ma oczy na Prawdę, to pójdzie za nimi;)
matis892021.11.3 17:05
Teraz wiemy czemu okultystyczni, masońscy, lewaccy niemieccy naziści uciekali do Argentyny.
poinformowany2021.11.3 18:54
A trzeba wiedzieć, że uciekali za pieniądze Watykanu i wizami załatwionymi przez biskupa Aloisa Hudala! Josef Mengele, Adolf Eichmann, Franz Stangl, Klaus Barbie, Erich Priebke i wielu innym zbrodniarzom pomógł Watykan ewakuować się po wojnie z Europy i tym samym uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Brawo!!! Najwyższe standardy moralne, pokora i służba.
matis892021.11.3 19:08
Niemieccy masońscy, lewaccy Hitlerowcy tyle się nakradli na narodach nie nie potrzebowali od nikogo kasy. Potrzebowali tylko na początek swojej wojny kiedy to dostali kasę od Żydów.
Marek2021.11.3 17:01
Co się dzieje z tym papieżem? To jeszcze upadły kapłan czy może Judasz?
katolik2021.11.3 18:55
To Namiestnik Jezusa Chrystusa na Ziemi!!!
Anna2021.11.3 21:02
Nie ufam mu
matis892021.11.3 16:48
Nazywanie Bergoglio papieżem, katolikiem, Ojcem Św... jest służbą dla Antychrysta, którego Bergoglio jest przepowiedzianym, apokaliptycznym Fałszywym Prorokiem. Bergoglio to sługa Antychrysta, Fałszywy Prorok Nie Katolik, mason, lewak.
matis892021.11.3 16:44
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie mówi o Bergoglio Fałszywym Proroku Nie Katoliku - 5 marca 2011r. ..................,,Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego. Wasz Boski Zbawiciel Jezus Chrystus ''
CO?2021.11.3 16:28
A kiedykolwiek w historii kapłani wzywali do skruchy władcę za to że egzekwuje swoją władzę którą dostał z namaszczenia bożego?
Obserwer2021.11.3 18:41
Słyszał o historii Henryka IV, papieża Grzegorza VII i Canossie?
TO!2021.11.4 8:43
Pojedyncze przypadki były - wtrącali się czy to dla interesu kościoła czy dla strachu że nie pójdą do nieba - bo sami nie wiedzieli czy mają wszystkie wojny władzy osądzić czy część odpuścić i wtrącić się tylko do tych o których było głośno wśród ludu. - na pewno robili to zawsze pod wpływem kwestii- czy o sprawie było głośno. Chociaż teraz właśnie pomyślałem że było pewnie kilku idiotów co oddali życie za wroga władzy - chociaż nauczali sami o posłuszeństwie i przytaczali Pawła który mówił że nie bez powodu władza nosi miecz.
ekhfc2021.11.3 16:22
Narendra Modi zwyczajnie dba o swój naród, jego tożsamość, tradycję oraz tradycyjną religię! Różnym kosmopolitom jest to nie w smak!
Zimny Lech2021.11.3 16:44
Hindusi doznali mnóstwa upokorzeń od chrześcijan za czasów Indii Brytyjskich.
ekhfc2021.11.3 22:55
Masz rację.
matis892021.11.3 16:18
Przypominam, Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik sługa Antychrysta 7.10.2019 wprowadził do KK demona Pachamame pogańską Matkę Ziemię, biblijną Ohydę Spustoszenia. Od tego czasu trwa czas Antychrysta. Jak mówi ks. Daniela od Ohydy Spustoszenia 1290 dni. 7.10.2019 + 1290 = 18.04.2023r.. Jest to wtorek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
Han2021.11.3 16:16
Ten pseudopapież wita sie ze swoimi.Zdaje im relacje . Upadek papiestwa,upadek kościoła katolickiego w Jego osobie.
robaczek2021.11.3 16:09
ALE SIE WAM TEN CYRK SYPIE PATO-KATOLE POLSKIE ;] ................................ no cudnie!
Pan Bóg go osądzi2021.11.3 16:00
! resztę też
STARZY WYSZLI, MAM CHWILĘ, WIĘC:2021.11.3 15:55
A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny: _________________ Гимн Советского Союза !!! _________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _________________ Za Putinu!!! _________________ Urraa!! _________________ Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
Konkretny2021.11.3 15:55
Ten "pragnący zachować anonimowość kapłan" to chyba nie ktoś z tego forum?
katolik2021.11.3 15:47
Gdziekolwiek na świecie ma miejsce śmierć ludzi z róznych powodów, to dla masonów oznacza samoistną realizacji ich planu depopulacji, dlatego nikt kto mógłby mieć realny wpływ na powstanie normalności nie walczy o nią, bo tacy ludzie z wpływami są masonami !
Zawi2021.11.4 0:18
Panie "katolik", z tym planem depopulacji, to akurat łatwo sprawdzić, jak komu idzie - rorodczość wg krajów świata. Mamy 212 miejsce na 224 kraje https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wsp%C3%B3%C5%82czynnika_dzietno%C5%9Bci
Ale za to Fronda…2021.11.3 15:46
gdzieś po katach się rozgląda.
katolik2021.11.3 15:46
Gdziekolwiek na świecie ma miejsce śmierć ludzi z róznych powodów, to dla masonów oznacza samoistną realizacji ich planu depopulacji, dlatego nikt kto mógłby mieć realny wpływ na powstanie normalności nie walczy o nią, bo tacy ludzie z wpływami są masonami !
Anonim2021.11.3 15:44
Wg prawiczków i ich "teologii miłości" powinien wbić mu pastorał w gardło...😁😁😁
A2021.11.3 16:00
Niektórzy lewacy LGBT tak lubią.
Co ty pleciesz, trolu?2021.11.3 16:07
­
hrabia Potocki2021.11.3 15:42
To anychryst-- globalista niszczacy pospolity kosciol