11.11.15, 09:37

Para Prezydencka modliła się za Polskę

Uroczystości 97. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła w środę msza święta w intencji ojczyzny w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uczestniczył w niej udział prezydent Andrzej Duda z małżonką.

Mszy przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Po mszy prezydent złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze, a o godz. 10.30 w Belwederze wręczy odznaczenia państwowe.

Później w eskorcie szwadronu szwoleżerów prezydent uda się przed Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie o godz. 12 odbędzie się uroczysta odprawa wart. Następnie Andrzej Duda złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Późnym popołudniem prezydent udaje się do Białej Podlaskiej, weźmie udział w uroczystości nadania nazwy rondu I Brygady Komendanta Józefa Piłsudskiego oraz wspólnym  śpiewaniu pieśni patriotycznych.

kz/prezydent.pl

Komentarze

anonim2015.11.11 9:50
Z całym szacunkiem do prezydenta Dudy, którego szanuję, chciałbym podnieść kwestię, czy jego żona jest ochrzczoną katoliczką. Bo jak na razie nic mi o tym nie wiadomo.
anonim2015.11.11 13:24
@Treenighetsläran - bo niektórzy Polacy widząc jej nazwisko panieńskie dostają pierdolca. Nasza Pierwsza Dama jest w jakiejś części Żydówką i nic na to nie poradzimy;-)
anonim2015.11.11 21:15
A wiecie co, tak szczerze napiszę. Chuk w to kto rządzi. Ważne jak się prezentuje. A Dudowie się naprawdę ładnie się prezentują. Będę na nich głosował, dają się lubić no i mają "to coś".