22.07.20, 14:05fot. yt

Parlament Europejski będzie wetował projekt budżetu?

Jak informuje PAP, która dotarła do odpowiedniego dokumentu, „uzgodniony przez większość grup politycznych projekt niewiążącej prawnie rezolucji nie akceptuje porozumienia Rady Europejskiej ws. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej w obecnym kształcie i chce negocjacji z krajami UE”. Natomiat PE ocenia posytywnie porozumienie ws. funduszu odbudowy."

Podpsiu pod projektem nie złożyli jeszcze Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR), do których należy PiS.

Projekt zostanie poddany pod głosowanie w czwartek.

Rezolucja, o której mowa będzie stanowiskiem politycznym PE i została przygotowana przez frakcje: Europejskiej Partii Ludowej (EPL), Socjalistów i Demokratów (S&D), Odnowić Europę, Zielonych oraz Zjednoczoną Lewicę Europejską (GUE). Pod tekstem nie podpisali się Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy (EKR), do których należy PiS.

W dokumencie tym możemy przeczytać:

- Konkluzje Rady Europejskiej w sprawie wieloletnich ram finansowych stanowią jedynie porozumienie polityczne między szefami państw i rządów; Parlament nie będzie potwierdzał faktów dokonanych i jest gotów nie wyrazić zgody na wieloletnie ramy finansowe do czasu osiągnięcia zadowalającego porozumienia w nadchodzących negocjacjach między Parlamentem a Radą

A także:

- Proponowane cięcia w programach zdrowotnych i badawczych są niebezpieczne w kontekście globalnej pandemii; proponowane cięcia w edukacji, transformacji cyfrowej i innowacjach podważą przyszłość następnego pokolenia Europejczyków; proponowane cięcia w programach wspierających transformację regionów zależnych od węgla są sprzeczne z unijnym programem Zielonego Ładu; proponowane cięcia dotyczące zarządzania migracjami, granicami oraz polityki azylowej zagrażają pozycji UE w coraz bardziej niestabilnym i niepewnym świecie

Do sprawy odniósł się europoseł Ryszard Czarnecki z PiS, który powiedział:

- Im mniej mówi się (we wnioskach Rady Europejskiej) o ideologicznych wycieczkach jak mechanizm praworządności, tym lepiej. Nie uważamy, abyśmy mieli się wpisywać w tą taką europejską nowomowę, która dużo mówi o praworządności, ale nie chce precyzować jak należałoby mierzyć jej brak.

 

mp/pap

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.22 17:46
czemu PiSowcy są takimi kurvvami no czemu???
gay2020.07.22 17:52
Cześć rusku
katolik2020.07.22 16:10
Jeżeli zawetują to nic nie szkodzi. Polska powinna odlączyć się od unii, bo masoni nas zniszczą szczepionkami przeciwko koronawirusowi
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.22 15:59
Muszę się ze wstydem przyznać, że zawsze byłem i jestem pełen podziwu dla J. Kaczyńskiego. Dla całej jego rodziny. Na wskroś patriotyczną i wielce dla Polski zasłużona. Wstyd mi za moją rodzinę, że mnie na skoorvysyna wychowali, moją siostre na koorve.
gay2020.07.22 17:52
Cześć rusku
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.22 15:42
przetrwaliśmy zabory, przetrwaliśmy wojny światowe, przetrwaliśmy PRL. Czy przetrwamy PiS ?
gay2020.07.22 17:52
Cześć rusku
Anonim2020.07.22 14:34
Kiedy wreszcie opuścimy komunistyczną UE budowaną na wzór ZSRR.
Niech się święci 22 Lipca!2020.07.22 14:33
Wszystkim towarzyszom z okazji waszego święta, ŚWIĘTA BOLSZEWICKIEGO SKOORVYSYNA, życzę tego czego wy życzyliście mojej rodzinie zsyłając na śmierć w głąb waszej Nieludzkiej Ziemi!
Szybka Randka2020.07.22 14:31
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Dlaczego Polska od Unii2020.07.22 14:31
ZAWSZE dostaje ile tylko się da, bez żadnych bajerów? Bo Polska wydaje te pieniądze najlepiej z całej EU! Wystarczy popatrzeć na deficyty Grecji, Włoch, Hiszpanii. Unia wie, że te "dane" euros TO DOBRA INWESTYCJA!
ryszard2020.07.22 14:23
Tak poważnie jeszcze nigdy nie było. Gra idzie o Polskę a więc o całą wschodnią (postsowiecką) Europę. Idzie w UE, oraz w kraju, pomiędzy zwolennikami Międzymorza a tym samym Polski wyrwanej z Niemiecko - Rosyjskiego klinczu i polski na niemiecko francuskim pasku. Ten ostatni podział nie zupełnie przebiega zgodnie z podziałem na PO i PIS. Dla prawdziwych Polaków to będzie trudny czas.
ladychapel2020.07.22 14:18
PiS pod osłoną nocy próbuje znaleźć sposób na sfinansowanie wydatków poniesionych na organizację wyborów prezydenckich 10 maja - wyborów, które się nie odbyły. Podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia do ustaw zdrowotnych dodano poprawkę, która umożliwi sfinansowanie druku kart i pakietów wyborczych do głosowania korespondencyjnego. Miałoby za to zapłacić Krajowe Biuro Wyborcze. W poprawce zapisano, że wszystkie podmioty, które poniosły koszty związane z przygotowaniem wyborów 10 maja - czyli druk kart, pakowanie, transport - mogą wystąpić o rekompensatę poniesionych kosztów. To ponad 70 milionów złotych wydane na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego, to pokrycie wydanych pieniedzy przez Sasina...
ladychapel2020.07.22 14:23
Decyzja o wyborach korespondencyjnych i o tym, że za ich przeprowadzenie będzie odpowiadać Poczta Polska, zapadła w marcu. Była to jednak decyzja nieoficjalna, bo żeby faktycznie przeprowadzić korespondencyjne wybory, Sejm musiałby przyjąć odpowiednią ustawę. Projekt ustawy pojawił się na początku kwietnia. Zawarto w nim m.in. informację o tym, jak mają wyglądać pakiety wyborcze. Ustawa gładko przeszła przez Sejm, jednak utknęła w Senacie. Mimo to Poczta Polska rozpoczęła przygotowania. Jednocześnie, przeciwko takiej formie wyborów ostro protestowała opozycja. Do konfliktu doszło też w obozie rządzącym. Przeciwny korespondencyjnym wyborom Jarosław Gowin, szef Polski Razem, zrezygnował ze stanowiska wicepremiera. Ostatecznie Jarosław Kaczyński porozumiał się z Jarosławem Gowinem i ustalono, że wyborów 10 maja nie będzie. Jak ujawnia TVN24, koszty przygotowań do głosowania, którego nie było, sięgają prawie 70 mln złotych.
ladą w czapę2020.07.22 16:06
Czas kiedy forma spłaszczy się do rozmiarów kanapy z Agaty nieuchronnie się zbliża.
WAŻNY KROK do SAMOUNICESTWIENIA SIĘ EURO-KOŁCHOZU.2020.07.22 14:14
Po jego upadku wróci normalność w relacjach między państwami.
ladychapel2020.07.22 14:40
Troglodytow won z EU i bedzie normalnie
gay2020.07.22 14:11
To nie będzie budżetu