21.09.20, 10:50Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

Patriarchat Moskiewski ,,skutecznym narzędziem rosyjskiej wojny hybrydowej''

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow zapowiedział aktywację „niektórych struktur religijnych jako narzędzi antyukraińskiej działalności” przed wyborami na Ukrainie. Stwierdził to, komentując główne ryzyka i zagrożenia związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem wyborów samorządowych, informuje biuro prasowe RBNiO Ukrainy.

Jednym ze skutecznych narzędzi rosyjskiej wojny hybrydowej przeciwko Ukrainie jest wykorzystanie struktur religijnych w formacie różnego rodzaju »konferencji«, »okrągłych stołów«, »forów międzynarodowych«, »procesji religijnych« itp. Taka wieloletnia działalność służb specjalnych Federacji Rosyjskiej w latach ubiegłych stała się jednym z głównych czynników umożliwiających tymczasową okupację Półwyspu Krymskiego i części terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego”.

Ołeksij Danyłow

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy

Według niego celem takich wydarzeń jest promocja idei tzw. „ruskiego miru”, uzasadnienie rosyjskiej agresji na Ukrainę i promocja antyukraińskich tez rosyjskiej propagandy.

Organizatorzy różnego rodzaju »forów pokojowych« powinni pamiętać o odpowiedzialności karnej za działania antypaństwowe i nie zapominać o tym, że Urząd RBNiO na bieżąco śledzi sytuację w państwie w przededniu wyborów, a ukraińskie organy ścigania będą reagować na wszelkie próby destabilizacji wewnętrznej sytuacji politycznej”

powiedział szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

Jagiellonia.org

Komentarze

Anonim2020.09.21 11:25
To tak jak u nas z KK . A podobno Polska jest bardziej ucywilizowana od Rosji .