Parlament Europejski debatuje dziś nad projektem rezolucji mającej ogłosić Unię Europejską „strefą wolności LGBTIQ”. Głos zabrał m.in. europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki, który wskazywał, że autorom pomysłu nie chodzi o tolerancję, a o wyrugowanie tradycyjnych wartości.

- „W Polsce jest mniej ataków na osoby LGBT niż w waszej postępowej Holandii, Belgii, czy Niemczech. To w Polsce nigdy homoseksualizm nie był karany, a u was był. Wreszcie to w Polsce jest więcej kobiet na kierowniczych stanowiskach. Więc może ta tradycyjna kultura wcale nie jest gorsza niż ta wasza nowa inżynieria społeczna?”

- pytał Patryk Jaki w PE.

- „Wam się wydaje, że będzie uczyć zacofanych Polaków nowej kultury. Tymczasem to nie nasza kultura wytworzyła przemysł zbrodni w Afryce czy nazizm. Dlatego nikt z was nie będzie uczył Polaków kultury”

- podkreślał.

Parlament Europejski chce ogłosić całą Unię Europejską „strefą wolności LGBT”. Jutro ma zapaść decyzja o przyjęciu rezolucji, w której znalazł się m.in. apel do KE o użycie wszelkich środków, w tym mechanizmu warunkowości, w walce z dyskryminacją mniejszości seksualnych.

kak/PAP