06.03.20, 15:30fot. Gage Skidmore, lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr

Paweł Jędrzejewski: Trump jest mocny. Panika Demokratów

"Gdy w roku 2016 Donald Trump wygrał wybory w Stanach, partii demokratycznej i lewicowym mediom niebo runęło na głowy" - pisze Paweł Jędrzejewski na łamach Salon24.pl. 

 

"Przed wyborami media powtarzały bez końca, że Trump to głupek, rasista, homofob, mizogin, ksenofob, islamofob i ktokolwiek by na niego zagłosował, musi być takim samym potworem. Gdy więc do ludzi dzwonili ankieterzy badający poparcie dla kandydatów, prawie nikt nie chciał się przyznać, że odda głos na "reinkarnację Hitlera". Dlatego w dzień wyborów wszyscy analitycy byli przekonani, że Trump przegra jak nikt dotąd, bo tak pokazywały wyniki badań. Tymczasem Trump wygrał i nagrania z minami dziennikarzy stacji telewizyjnych, którzy tego wieczora zastygli w szoku, przeszły do historii" - stwierdza.


"Dziś jest inaczej. Trump ma za sobą ponad trzy lata znakomitej prezydentury, ze świetną sytuacją gospodarczą. W dodatku, dzięki zamieszczaniu tysięcy wpisów na Twitterze, nie musi zabiegać o względy tradycyjnych mediów (gazet i telewizji). Ma bezpośredni kontakt z wyborcami. Jego prezydentura jest barwna, ale nawet ci, którzy byli przekonani, że jest nieobliczalny, muszą przyznać, że nie popełnił żadnego istotnego błędu. Natomiast wskaźniki ekonomiczne, poziom zatrudnienia, wzrost dochodów, poprawa sytuacji tzw. "klasy pracującej" i mniejszości etnicznych, obniżenie podatków, zmiana gospodarczej relacji z Chinami, nowe porozumienie gospodarcze z Kanadą i Meksykiem, zakończenie dwóch wojen, poluzowanie federalnych wymogów biurokratycznych wobec biznesów, odblokowanie wydobywania ropy i gazu łupkowego, polityka zmuszania partnerów w NATO do zwiększania wydatków - to tylko kilka z listy jego niepodważalnych osiągnięć. Nawet z koronawirusem mu się - jak dotąd - udało. Już w styczniu zakazał lotów z Chin" - pisze dalej Jędrzejewski.


"To wszystko składa się na sytuację, w której demokraci odchodzą od zmysłów przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Najsilniejszym kandydatem był do niedawna Bernie Sanders. Polityk tak skrajnie lewicowy, że jego kandydatura nie tylko zakończyłaby się klęską, ale pociągnąłby za sobą na dno demokratów w Kongresie. Dlatego "wierchuszka" partii demokratycznej wpadła w przerażenie i zmusiła groźbami oraz prośbami kilku pozostałych kandydatów do wycofania się przed "super wtorkiem", aby Joe Biden (wiceprezydent za Obamy) mógł wygrać. Teraz walka (po rezygnacji miliardera Bloomberga i lewaczki Warren) będzie już tylko pomiędzy dwoma starcami: 78-letnim Sandersem i 77-letnim Bidenem. Jednak Biden to "kandydat rozpaczy": starał się o nominację partii demokratycznej na prezydenta już w 1988 oraz 2008 roku i demokraci go dwukrotnie odrzucili. Teraz jest w gorszej sytuacji niż wtedy, gdy przegrywał. Po pierwsze, jest już stary i z góry zapowiada, że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję, gdyby wygrał. Po drugie, nieudany impeachment Trumpa, za rzekome powiązania ukraińskie, ujawnił fakt, że syn Bidena był przez lata zatrudniony za kolosalne pieniądze przez Burisma Holdings Limited - firmę energetyczną umiejscowioną na Ukrainie, ale zarejestrowaną na Cyprze. Syn, pracujący dla ukraińskich oligarchów, w dodatku w branży, na której się zupełnie nie zna, podczas gdy jego ojciec jest wiceprezydentem USA, to duży problem dla obecnego kandydata na prezydenta. Po trzecie, Biden jest idealnym uosobieniem braku energii, błyskotliwości, jakichkolwiek nowych pomysłów w polityce. Symbolizuje marazm i nijakość" - dodaje autor.


"Demokraci mają tego pełną, bolesną świadomość. I nie wytrzymują nerwowo. Niby jeszcze robią dobrą minę do złej gry, ale nawet to już przestaje im się udawać" - przekonuje.


Jędrzejewski podaje na to konkretny przykład.


"Na proaborcyjnej demonstracji przed Sądem Najwyższym senator Chuck Schumer - przywódca demokratów w Senacie, jeden z najbardziej zawziętych przeciwników Trumpa - dopuścił się rzeczy niebywałej: groził sędziom Sądu Najwyższego USA - wymieniając ich nazwiska - "nie wiecie, co was uderzy, jeśli wydacie obrzydliwe decyzje". Chciał ich zastraszyć" - pisze.


"Sytuacja jest bezprecedensowa. Senator grożący publicznie sędziom Sądu Najwyższego. Tego w historii Stanów nigdy nie było" - zauważa autor.


"Przewodniczący Sądu Najwyższego John Roberts zareagował natychmiast oświadczeniem, w którym nazwał słowa Schumera nie nie tylko "nieodpowiednimi", ale także "niebezpiecznymi". Donald Trump napisał na Twitterze: "Schumer przyprowadził wielkie niebezpieczeństwo pod próg Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych". Demokraci są w panice. Schumer właśnie to udowodnił" - dodaje.

bsw/salon24.pl

Komentarze

Andy Dooda2020.03.7 19:31
Demokraci leją ze strachu w gacie,a Trump olewa wszystkich (łącznie z Polską)cienkim strumieniem amerykańskiego moczu.
Ogladaj hity online2020.03.7 9:38
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
PolakNieLeming2020.03.7 1:37
Brawo Tramp !!! :) Jakże podobne sytuacje w USA i Polsce. :) Na pohybel naszym wrogom ! Na pohybel czerwonej zarazie !!!
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.7 1:35
Jestem skończonym kretynem. Na łeb mi wali ,co pięć minut. Wybaczcie ! Sam często żałuję, że moja matka, dziwka peronowa, nie wyskrobała mnie do końca tylko pół łba mi wyrwała. :( Sory. Przebaczcie mi, debilowi dyżurnemu na Frondzie. :(
Glaudiusman2020.03.7 0:16
Nie wiem co robią tutaj agresywni ateiści i równocześnie delikwenci o maniakalnych obsesjach wynaturzonego i obrzydliwego seksu, bezczelnie narzucających innym swe plugawe, żałosne wizje. To nie portal dla zbokoli. Ten smród nikomu nie jest potrzebny. A wracając do polityki amerykańskiej to cieszy nas prawicowców fakt, że Prezydent Trump trzyma się dobrze. A lewactwo na margines historii wszędzie na świecie.
Hej2020.03.6 20:12
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 5.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
Ludwik2020.03.6 19:00
Rzadko spotykany idiota.
Anonim2020.07.26 19:57
Radko spotykany Ludwik idiota
Janusz2020.03.6 18:14
brawo Tramp, nietuzinkowy facet, potrafił ogarnąć bałagan w swoim kraju, powinien bez problemu wygrać, czego bardzo mu życzę
Nina2020.03.6 17:11
W demokracji nikt nie ma racji. Jak idziesz spać w liberaliźmie to budzisz się w dyktaturze.
Albert2020.03.6 17:01
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 5.03.2020 komentator portalu Fronda Polak Ateista Dumny Gej zamieścił rasistowski, wulgarny wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Polak Ateista Dumny Gej : Toż to czysty R A S I Z M i W U L G A R Y Z M !!!!!!!!! Mówię do moderatora portalu Franda, że nie możemy popierać rasizmu czy wulgaryzmu ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm, antasemityzm i wulgaryzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Bizon2020.03.6 16:57
Popatrz ilu jajogłowych, lewackich komentatorów zebrało się na tym blogu. Oni nie pojmują, że oprócz umiejętności czytania i pisania trzeba jeszcze myśleć. Najgłupszymi są ci, którzy dobro nazywają złem i odwrotnie. Prawdopodobnie pochodzą z dużych miast, bo w wyborach samorządowych 2018 też głosowali na przygłupów, kryminalistów i seksistów. Ale patologia.
Anonim2020.07.26 20:08
Myślą, myślą ile wezmą kasy za ten hejt. A wybory w 2 turze też przekręcili ale im w pełni nie wyszło, jak zawsze. Słyszę że wreszcie się ktoś opamiętał i procedury przestaną być uzależnione od działań samorządów tylko od Centralnej Komisji Wyborczej.
Michnik ze Szwecji2020.03.6 16:19
Donald Trump i Ronald Reagan to prezydenci o których świat nie zapomni.
Andy Dooda2020.03.7 19:32
O Trumpie z uwagi na jego głupotę
Anonim2020.07.26 20:14
Andy Dooda twoja głupota nie zna granic ,, jak by była gołębicą to by latała ........ "
anonim2020.03.6 16:16
Mam nadzieję, że Amerykanie sobie poradzą. Globaliści twierdzą, że Trump to jedyna przeszkoda na drodze do "nowego Babilonu", który dla niektórych pozostaje najprzyjemniejszym elementem historii świata.
anonim2020.03.6 16:15
BRAWO TRUMP - BRAWO ANDRZEJ DUDA - TO SĄ OPATRZNOŚCIOWI PREZYDENCI _ MODLIMY SIĘ O 2 KADENCJĘ DLA OBU PANÓW !!
ff2020.03.6 16:00
kacap sowiecka onuca Ateista Durny Hej vel Dzielnicowy znowu zanieczyszcza powietrze ...
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.6 15:58
wiem że jesteście zdegustowani mym postępowaniem odbyt nie przeczyszczony mój żona jeszcze nie wrócił ,chyba szuka innego zboka , przepraszam za me debilskie postępowanie
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 16:01
Nie ma za co podróbko have fun i wklejaj moje grafiki jak najwięcej!
Polak Ateista Dumny Gej 2020.03.6 15:56
Moje marzenia! Zapłacę ostatnią kopiejkę za takiego! ..... ▄▄ ▄▄ ......▄▌▒▒▀▒▒▐▄ .... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ...▄█▓░░░░░░░░░▓█▄ ..▄▀░░░░░░░░░░░░░ ▀▄ .▐░░░░░░░▀▄▒▄▀░░░░░░▌ ▐░░░░░░░▒▒▐▒▒░░░░░░░▌ ▐▒░░░░░▒▒▒▐▒▒▒░░░░░▒▌ .▀▄▒▒▒▒▒▄▀▒▀▄▒▒▒▒▒▄▀ .. ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀ Zamiast tego .. to może choć to w odbytnice ...................../´¯¯/) ...................,/¯.../ .................../..../ .............../´¯/'..'/´¯¯`·¸ .........../'/.../..../....../¨¯\ ..........('(....´...´... ¯~/'..') ...........\..............'...../ ............\....\.........._.·´ .............\..............( ..............\..............\
Śmiszek pierwszy dam2020.03.6 16:17
Jakie to jest płaskie i odrażające.
Anonim2020.07.26 20:17
Już ci niedługo prokurator zapłaci za ten rasizm i chamstwo
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 15:32
pamiętajcie katole komunia święta zawsze do buzi nigdy na rękę😂 ..... ▄▄ ▄▄ ......▄▌▒▒▀▒▒▐▄ .... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ... ▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▌ ....▐▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ....▐░░░░░░░░░░░▌ ...▄█▓░░░░░░░░░▓█▄ ..▄▀░░░░░░░░░░░░░ ▀▄ .▐░░░░░░░▀▄▒▄▀░░░░░░▌ ▐░░░░░░░▒▒▐▒▒░░░░░░░▌ ▐▒░░░░░▒▒▒▐▒▒▒░░░░░▒▌ .▀▄▒▒▒▒▒▄▀▒▀▄▒▒▒▒▒▄▀ .. ▀▀▀▀▀ ▀▀▀▀▀
śmieszek2020.03.6 15:53
Wsadź se w doopę tego fiuta i sam się wydymaj.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.6 16:07
masz paluszka zaaplikuj sobie w dvpke na odstresowanie ________________$$$$ ______________$$____$$ ______________$$____$$ ______________$$____$$ ______________$$____$$ ______________$$____$$ __________$$$$$$____$$$$$$ ________$$____$$____$$____$$$$ ________$$____$$____$$____$$__$$ $$$$$$__$$____$$____$$____$$____$$ $$____$$$$________________$$____$$ $$______$$______________________$$ __$$____$$______________________$$ ___$$$__$$______________________$$ ____$$__________________________$$ _____$$$________________________$$ ______$$______________________$$$ _______$$$____________________$$ ________$$____________________$$ _________$$$________________$$$ __________$$________________$$ __________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Ruryko2020.03.7 12:56
maŻYCiel