08.12.20, 16:18Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Paweł Lisicki: Jeśli ustąpimy, państwo polskie stanie się atrapą

Komentując obecny spór w Unii Europejskiej i próbę przeforsowania tzw. mechanizmu praworządności, red. Paweł Lisicki wprost stwierdza, że stawką jest realne istnienie państwa polskiego. Zgoda na proponowane przez niemiecką prezydencję warunki, to w ocenie dziennikarza zgoda na to, że „państwo niepodległe i jego suwerenność staje się swego rodzaju atrapą”.

Instytut Wymiaru Sprawiedliwości zorganizował dziś debatę nt. obecnej sytuacji w Unii Europejskiej. W panelu zatytułowanym „Przyszłość Unii Europejskiej – jak rozporządzenie warunkujące i negocjacje ukształtują Europę” uczestniczył m.in. red. nacz. tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki. Dziennikarz stanowczo ocenił konsekwencje zgody na tzw. mechanizm praworządności.

- „To z czym mamy do czynienia to jest być albo nie być polskiego państwa. Ustępstwo oznaczałoby de facto, że państwo niepodległe i jego suwerenność staje się swego rodzaju atrapą. Pozostaną oczywiście fasadowe instytucje takie jak np. Sejm czy rząd. Ale to będzie wyłącznie fasada” – mówił Lisciki.

Jak zaznaczył, suwerenem jest podmiot podejmujący ostateczną decyzję. Według propozycji UE, to do Brukseli będzie zawsze należała ostateczna decyzja, więc to unijne instytucje staną się realnym suwerenem w całej wspólnocie.

Szokującym w ocenie publicysty jest fakt, że próbując obejść prawo, unijne instytucje, które nie pochodzą z wyboru, chcą przejąć kompetencje demokratycznie wybranych rządów.

- „Ustąpienie w tej sprawie jest jednocześnie zgodą, że państwo polskie będzie atrapą” – podkreślił.

- „Słowo zdrada wydaje mi się niestety na miejscu. Trudno mi nazwać inaczej próby ograniczenia kompetencji polskiego państwa” – dodał.

Dziennikarz zaznaczył, że Unia Europejska wycofuje się z gwarancji, jakie miała Polska decydując się wejść do wspólnoty. Chodzi o gwarancje dot. możliwość suwerennego podejmowania decyzji kwestiach światopoglądowych. Przypomniał przemówienie Ursuli von der Layen, która stwierdziła, że w całej Unii Europejskiej trzeba uznawać związki jednopłciowe zawierające w jakimś kraju „małżeństwo” za małżeństwo właśnie.

Zdaniem Pawła Lisickiego unijne elity dążą do stworzenia jednego, wielkiego państwa federalnego.

- „Tym elementem spajającym europejski lud ma być postępowa ideologia. Jest to próba stworzenia znaku równania jesteś europejczykiem, to znaczy ze jesteś za postępową radykalną nową ideologią. W centrum decyzyjnym UE pojawiło się przekonanie, że skoro nie ma wspólnej historii, nie ma wspólnego rozróżnienia na to co uważamy za wspaniałe a co haniebne, to trzeba stworzyć europejski pseudo-naród. Można próbować to zrobić za pomocą narzucenia radykalnej ideologii” – podkreślił.

kak/DoRzeczy.pl, Facebook

Komentarze

Walter2020.12.9 12:39
Andrzej Duda złamał następujące artykuły: art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 183, 187, 190, 194 i chce dokonywać następnych deliktów. Jarosław Kaczynski, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro nie chcą, żeby Unia Europejska przeszkadzała im w łamaniu praworządności. Dla łamania praworządności gotowi są zawetować budżet unijny, co będzie się wiązało z utratą miliardów euro dla naszego kraju. "Suwerenność" dla polityków związanych z PiS-em polega na łamaniu konstytucji i prawa europejskiego. Jarosław Kaczynski to jest nieszczęście dla Polski!!!
wyjść z UE2020.12.9 8:34
Podobają mi się komentarze w stylu Polska na czysto od wejścia dostała tyle a tyle bilionów euro. Nic nie dostała. UE to handel wymienny. Polska otworzyła swój bardzo duży rynek dla zagranicznych kontrahentów, którzy mogli tu sprzedawać, budować fabryki i transferować stąd pieniądze do swoich krajów praktycznie bez płacenia podatków. Czy polskie firmy mogły to samo. Otóż nie. Wystarczy przykład Fakro i ich walkę w niemczech przywołać. Gdzie Vellux tak zablokował możliwość sprzedaży okien Fakro w niemczech, że praktycznie Fakro mogło pakować walizki. Dopiero po wielu latach sądowych batalii i wydaniu olbrzymich pieniędzy mogli wejść na rynek niemiecki. To tylko jeden przykład, a takich jest setki np. firmy transportowe. Zatem niczego Polska nie dostała. Gdyby tak było to działało by to na zasadzie wzajemności, a nie działa. Niemieckie, holenderskie, francuskie firmy mogą w Polsce działać w sposób nieograniczony. A nasze tam już nie. Stąd sorki ale mówienie, że coś nam UE dała jest gadaniem osoby, która nie ma pojęcia o ekonomii i o tym jak działa UE. Unia nie została stworzona jako związek pomagający słabszym, ale jako związek ekonomiczny i polityczny. Niczego nie dostaliśmy. Zapłacono nam, i to kiepsko, za udostępnienie w nieograniczonym zakresie i z uprzywilejowaniem dla firm zachodnich.
man.of.Stagira2020.12.8 19:39
Wy podłe psy Sorosa! Filisterstwo zapyziałe z Agory! Bigoteria księży bez sutanny -co drugi na tym forum anusem tchnący! Wielbiciele 235 UPIORÓW "płci społecznych"! Amatorzy procesów czarownic w sutannach! WY PLEBS urobiony na odchody zdegenerowanych pseudointelektualistów z Krakowskiego Przedmieścia! Wy Gumofilce przywiezione do naszej Stolicy na sowieckich taczankach. WY, gnój i nawóz historii zalegający ulicę Czerską mojego miasta! - WYDALAJ w zapomnienie hołoto!..
Anonim2020.12.8 20:29
Pluj się dalej, to wszystko co możesz.
Anonim2020.12.9 8:22
Tabletek zapomniałeś? Wracaj twierdzić jak Rydzyk, że krzywdzenie dzieci to tylko uleganie pokusom.
Sławek2020.12.8 19:39
Polska zyskała na Unie Europejskiej w ciągu 16 lat 1 biliard i 427 miliardów zł. Kto jest przeciwny UE, ma oddać te pieniądze. Ale to już !
bobon2020.12.8 21:19
a obliczyłeś ile składek wpłaciła ???
baćka Łukašenka2020.12.8 22:27
Mniej, troliku.
Sławek2020.12.9 0:37
To jest suma na czysto, po odliczeniu składek
wyjść z UE2020.12.9 8:42
Podobają mi się komentarze w stylu Polska na czysto od wejścia dostała tyle a tyle bilionów euro. Nic nie dostała. UE to handel wymienny. Polska otworzyła swój bardzo duży rynek dla zagranicznych kontrahentów, którzy mogli tu sprzedawać, budować fabryki i transferować stąd pieniądze do swoich krajów praktycznie bez płacenia podatków. Czy polskie firmy mogły to samo. Otóż nie. Wystarczy przykład Fakro i ich walkę w niemczech przywołać. Gdzie Vellux tak zablokował możliwość sprzedaży okien Fakro w niemczech, że praktycznie Fakro mogło pakować walizki. Dopiero po wielu latach sądowych batalii i wydaniu olbrzymich pieniędzy mogli wejść na rynek niemiecki. To tylko jeden przykład, a takich jest setki np. firmy transportowe. Zatem niczego Polska nie dostała. Gdyby tak było to działało by to na zasadzie wzajemności, a nie działa. Niemieckie, holenderskie, francuskie firmy mogą w Polsce działać w sposób nieograniczony. A nasze tam już nie. Stąd sorki ale mówienie, że coś nam UE dała jest gadaniem osoby, która nie ma pojęcia o ekonomii i o tym jak działa UE. Unia nie została stworzona jako związek pomagający słabszym, ale jako związek ekonomiczny i polityczny. Niczego nie dostaliśmy. Zapłacono nam, i to kiepsko, za udostępnienie w nieograniczonym zakresie naszego rynku i z uprzywilejowaniem dla firm zachodnich w porównaniu do polskich firm. np. zwolnienia podatkowe.
Dominik pomocnik egzorcysty2020.12.8 19:33
czyli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia
Anonim2020.12.8 18:53
Kultura Europy to filozofia grecka, religia chrześcijańska i prawo rzymskie, my wszyscy doskonale wiemy co w jakiej dziedzinie jest dobre a co złe.
Anonim2020.12.8 18:35
Atrapa dziennikarza raczej nie powinna się wypowiadać na tematy, o których nie ma pojęcia.
bobon2020.12.8 21:21
Mówisz o asach z GW ??
Maria Błaszczyk2020.12.8 18:27
"Atrapą", powiada pan? No cóż... To polska specjalność. Mamy już atrapę sądu konstytucyjnego, która orzeka, o co się ją poprosi, ale potem się jej orzeczeń nie publikuje, atrapę głowy państwa, którą traktuje się z buta, że wspomnę zabawne wypadki z obsadą funkcji prezesa TVP, atrapę szpitala zakaźnego na stadionie, atrapę rzecznika praw dziecka oklaskującego faceta bagatelizującego gwałcenie dzieci, atrapę oświaty ze spektakularnym spadkiem wyników edukacyjnych polskich dzieci i wiele innych atrap...
Anonim2020.12.8 18:35
Jesteś w błędzie, Atrapa, to nie jest polska specjalność, tylko żydokomuny?
Maria Błaszczyk2020.12.8 20:09
Czy możesz rozwinąć tę myśl na przykładzie? Np. co żydokomuna ma wspólnego ze szpitalem dla zdrowych na Narodowym?
Sławek2020.12.9 0:39
Oni nie rozwijają swoich myśli, bo ich nie mają. Klepią jakieś zasłyszane frazesy i tyle.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.8 19:22
Blaszczyk to konsekwentne klamstwa Komuny,ktora zamordowala kilka milionow polskich katolikow,to glos ubecji ,zaklamania,i podlosci bez granic. To taki wzorcowy holenderski Waffen SS,ktory w Polsce zamordowal pol miliona Zydow,zeby dzisiaj glosic o polskim antysermityzmie,.
Maria Błaszczyk2020.12.8 19:50
Kilka miliardów tych katolików, Zbigniewie. A właściwie to biliardów. A co do polskiego antysemityzmu - to chyba nic tu nie trzeba głosić? Starczy ulicą się przejść i popatrzeć na te malunki na murach.
Anonim2020.12.8 18:26
Bardziej już atrapą nie będzie, bo jest zarządzane przez jakiegoś pułkownika FSB za pośrednictwem agentury zwanej "Dwa Kłamstwa i Spójnik". Może się zresztą mylę, bo to nie pułkownik tylko major.
matis892020.12.8 18:20
Panie Lisicki Polska już jest atrapą w UE i pracowały na to SLD, PO i teraz lewacki PIS bardzo starannie. Rząd w Polsce nie jest suwerenny tylko robi to co Rząd Światowy NWO, masoneria globalna im karzą. Np. rząd Polski nie mógł nie kupić szczepionek, albo sam je wyprodukować bo takie były rozkazy z zewnątrz dla wszystkich rządów w UE. Telewizje w Polsce puszczają nam programy Rządu Światowego wysyłane do narodów, Polska niczego większego nie produkuje, Niemcy kazali zamykać kopalnie, zagraniczne supermarkety i firmy rządzą na polskim rynku, lewacki PIS oficjalnie wspiera satanistyczny, masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego do Znamienia Bestii Rządu Światowego NWO, Polacy w Polsce za lewackiego PISu są coraz bardziej prześladowani za wiarę i poglądy nie lewackie.......
katolicka deratyzacja Polskit2020.12.8 19:24
Wymozdzona Konfederacja walczy z medycyna i chce eksteminacji Narodu Polskiego,i wcielenia Polski do Federacji Rosyjskiej.
man.of.Stagira2020.12.8 18:07
SKORO mogliśmy mieć przez 26 LAT ATRAPĘ DEMOKRACJI...kto wie...ten Naród kupi wszystko. Jak to powiedział prof. Leszek (Jerzowicz) Kołakowski: "Właściwie było założenie, że tu się nie obejdzie bez przemocy. Stanowiliśmy mniejszość. W 1946 roku nie wierzyliśmy w prawdziwe referendum czy wybory. Ale był cel, który to usprawiedliwiał. Myśmy nie uważali się za demokratów. Sądziliśmy, że społeczeństwo powinno być rządzone przez oświeconą elitę. Mieliśmy takie bezczelne, młokosowate przeświadczenie, że masy zjedzą wszystko. Masom trzeba podawać jakieś kłamstwa do wierzenia. Trudno." CIEMNY LUD ...wszystko kupi...wersja 0.0..
Anonim2020.12.8 18:28
W 1946 r. Polska była w stanie wojny z bolszewią i żydokomuną. I niewiele się zmieniło. "Oświeconą" łże elitę, tj. bandę czworga bolszewickich Żydów tj. Geremek, Michnik, Kuroń, Mazowiecki wcisnął nam Jaruzelski przy okrągłym stole z poręczeniem polskiego KK za "ukryte" teczki bezpieki i komisję majątkową. Mamy ciągłość żydokomuny?
Anonim2020.12.9 8:24
Ty jesteś atrapą człowieka samodzielnie myślącego. To, że ośmielasz się nawiązywać do Arystotelesa jest obrazą dla jego imienia i miejsca spoczynku.
Monika2020.12.8 17:57
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje zdjęcia ;) : http://panieonline.pl/monia89
Saki Faki2020.12.8 19:29
Nie wchodźcie tam, ona mnie zaraziła syfilisem i mendami. Mendy wytrułem jak wszedłem do Wisły przy okazji włosy zgubiłem. Natomiast syfa leczę już 3 miesiąc.
Obywatel Konformista2020.12.8 17:54
RFN ma ponad 3-krotnie wyższe PKB per capita niż RP.
Anonim2020.12.8 18:01
to weź się do roboty?
Dziennikarz TVP2020.12.8 18:06
Ja i robota to oksymoron.
Konfederata2020.12.8 17:52
Panie Lisicki, USA to też federacja.
Anonim2020.12.8 18:03
i każdy obywatel ma dostęp do broni palnej? a zatem ważny głos w dyskusji?
Anonim2020.12.8 17:48
Dopóki system finansowy Rotschildów za pomocą Banku Rozrachunków Międzynarodowych oraz ich banków centralnych w poszczególnych państwach wydaje rozkazy władzy za pomocą bata i marchewki - niemal każde albo każde państwo na świecie to atrapa.
Anonim2020.12.8 18:06
mało kto o tym pamięta! wybory to atrapa?
Anonim2020.12.8 18:13
W dużej mierze atrapa, bo zauważ kto by nie rządził w pewnych sprawach są jednomyślni. Nikt się nie odważy postawić finansjerze, bo go finansjera kryzysem zdmuchnie.
Anonim2020.12.8 18:17
Rozdaje karty, tworzy polityczne atrapy, doskonale widać to w Polsce, Naiwni myślą, że wybierają?
man.of.Stagira2020.12.8 17:46
SKORO mogliśmy mieć przez 26 LAT ATRAPĘ DEMOKRACJI...kto wie...ten Naród kupi wszystko. Jak to powiedział prof. Leszek (Jerzowicz) Kołakowski: "Właściwie było założenie, że tu się nie obejdzie bez przemocy. Stanowiliśmy mniejszość. W 1946 roku nie wierzyliśmy w prawdziwe referendum czy wybory. Ale był cel, który to usprawiedliwiał. Myśmy nie uważali się za demokratów. Sądziliśmy, że społeczeństwo powinno być rządzone przez oświeconą elitę. Mieliśmy takie bezczelne, młokosowate przeświadczenie, że masy zjedzą wszystko. Masom trzeba podawać jakieś kłamstwa do wierzenia. Trudno." CIEMNY LUD ...wszystko kupi...wersja 0.0..
Anonim2020.12.8 18:29
W 1946 r. Polska była w stanie wojny z bolszewią i żydokomuną. I niewiele się zmieniło. "Oświeconą" łże elitę, tj. bandę czworga bolszewickich Żydów tj. Geremek, Michnik, Kuroń, Mazowiecki wcisnął nam Jaruzelski przy okrągłym stole z poręczeniem polskiego KK za "ukryte" teczki bezpieki i komisję majątkową. Mamy ciągłość żydokomuny?
Anonim2020.12.8 17:42
zebrak polski zawsze ustepowal. po bezzebnym pokrzykiwaniu.
Konfederata2020.12.8 17:22
a ruskaja kionfiederaciju nie popierajut polszy i pis bo eto ruskije agienty.
Foster2020.12.8 17:21
Wyobrażacie sobie, ze kiedyś narody Europy będą się kłaniały w pas Sprawiedliwej i Praworządnej Polsce ?
Obywatel Nacjonalista2020.12.8 17:24
Tak może być za miesiąc, wystarczy rozwalić niemcy o tak ----- https://www.cda.pl/video/447713398
Anonim2020.12.8 18:10
Mały problem na drodze do wolności? POLSKA czy POLIN❓ PRZERAŻAJĄCE fakty o relacjach polsko-żydowskich I K. Baliński .... https://www.youtube.com/watch?v=8uwJ38R5csM
NaziBarbi2020.12.8 17:12
W prawie każdym kraju na zachód są królowie lub królowe. Holandia, Dania Hiszpania itp. itd... Te narody same nazywają się służącymi królewskich mości. Dlatego my, wolni ludzie ze służącymi nie powinniśmy rozmawiać, bo nie ma z kim. Mogą jedynie nam wyczyścić buty i to tylko od spodu.
Aśka2020.12.8 17:04
Bardzo cenię Pana Lisieckiego za ogromną wiedzę, uczciwość dziennikarską i merytoryczne wypowiedzi. Całkowicie się z p. Lisickim zgadzam, bo myślę po polsku. Targowiczan odsyłam do powtórki z historii, chyba nie przepracowali działu pt. Rozbiory.
Po 11 ....2020.12.8 17:15
Myślisz tylko po polsku? Znasz tylko jeden język? Ups. No i odsyłam do powtórki z historii, bo chyba nie rozumiesz czym jest państwo federalne ... Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Argentyna, Belgia. No i Rzeczpospolita Obojga Narodów też była państwem o charakterze federalnym.
Anonim2020.12.8 18:13
Rzeczpospolita Obojga Narodów? Może kiedyś tak mówiono. Ale dziś jednego Narodu. Wielka Polska Katolicka!
Maria Błaszczyk2020.12.8 20:11
"Jednonarodowość" Polski to "zasługa" komunizmu z pomocą przyjaciół. Serio jest się czym cieszyć?
ladychapel2020.12.8 16:58
Ani kroku wstecz. Polska byla, jest i pozostanie przyklasztorna wioska nad rzeka
PRAWDA2020.12.8 17:03
Anglicy wyszli z UNI bo nie chcieli byń ==Niewoolnikami Niemiec ====Niemcy przegrali wojne militarnie a chcieli zniszczyć == Wielką Brytanie Ekonomicznie ==
Maria Błaszczyk2020.12.8 20:13
Chyba niezbyt uważnie śledziłeś, o co tam chodziło. A głównie o to, by "zatrzymać polonizację" Wielkiej Brytanii. I polepszyć ichnią ochronę zdrowia. Jak wiadomo, żadnego z tych celów nie osiągnięto...
Anonim2020.12.8 18:15
wolę przyklasztorną wiochę, jak kibuc, i wiesz, o czym mówię?
kaka2020.12.8 16:45
drogi redaktorze -wszystko sie zgadza tylko to nie redaktorzy -a ob.Kaminski i tajne agencje Panstwa Polskiego powinny o tym rozmawiac i nie dzisiaj ale 2004 roku-plan a wchodzimy plan b- ratujemy sie jesli pojdzie cos nie tak--zgadza sie! Chyba ze kryterjum naboru do tajnych sluzb strzegacych naszych interesow jest WALKA Z POLSKOSCIA
Maciej Płatov2020.12.8 16:42
"Jestem Polakiem", tak jak jestem z "Pogorzyce", tak jak jestem z "Raciborza", tak jak jestem z "Katowic", tak jak jestem z "Cieszyna", ale jestem wszędzie. Jestem w "Do Rzeczy", jestem w "Dzienniku.pl", jestem kürwą żydowską-trollem. Napisz do mnie: [email protected]
Maciej Płatov2020.12.8 16:40
Dziś w dokumentach pisze się OBYWATEL Polski Narodowej---Samo-decydującej o Swych Obywatelach.Uległość wobec UE ,to w Dokumentach napis Obywatel Polski wasala UE ,lub Obywatel ,,polski"Niemieckiego Landu. Ulegniemy ,to Ci co Walczyli o Polskę Gotowi powstać z grobów ,by Napluć w Twarz Zaprzańcy--ZDRAJCY Narodu Polskiego.
Standard parcha2020.12.8 16:40
Co parch może i co jest wg. parcha normalne, np. antypolskie skürwysyństwo, cyt.:" Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE". - . . . . . A jakie jest do tego potrzebne wykształcenie, nie mylić z inteligencja, żeby takimi "standardami argumentować"? Potrzebny jest "doktorat i profesor nadzwyczajny" z PRL-u oraz "profesor zwyczajny" tzw. geremkowsko-żydowski. Oraz pozycja "profesora" w najbardziej prowincjonalnej dziurze Polski, Rzeszów-Mojżeszów. Pomijam takie drobiazgi jak umiejętność myślenia abstrakcją i jakiś tam talent literacki. . . . Gratulacje dla prof. doktora Jana Hatefulshit-Woleńskiego oraz jego synka ułomka Tadeusza.
Foster2020.12.8 16:38
Lisicki - chyba rozum ci odebrało. Co się z Panem dzieje ?. Zwątpiłeś ?
prezbiter - rzym-kat2020.12.8 16:37
Tak, ani milimetr ustępstwa. Krew męczenników niepodległości wzburzyła by się w grobach. Ani krok w tył.
Po 11 ...2020.12.8 16:32
Jesteśmy częścią UE. Braterskiej organizacji równych Narodów. Wyzwania współczesności wymagają konsolidowania się w większe organizacje ponadpaństwowe. To jedyna droga by konkurować gospodarczo, politycznie i militarnie z Chinami, USA itp. A więc na choooj nam państwo polskie? To idea zakompleksionych katoliczkowatych debilków. To idea ciągnąca nas za nogi do pisowskiego bagna.
Styki2020.12.8 16:42
Zwaliles kupke , no to juz idz na sanki.
katolicka deratyzacja Polski2020.12.8 19:30
Komunisci tacy jak PO 11 sa zawsze patritami rosyjskimi albo niemieckimi,ale nigdy polskimi,z czego my Polacy,jestesmy DUMNI.
Jarek2020.12.8 16:25
Lisicki głąbie - Polska już jest atrapą, dzięki PIS. A będzie jeszcze gorzej
PRAWDA2020.12.8 17:07
Jarek === PIS to Sługa Narodu Polski --1,5 miliona nowych miejsc pracy ===Dzieci Emeryci Najedzeni ===zyja Normalnie -- PO -Tuska Zniszczyło Polski Przemysł ==5 miliony biednych Polaków uciekło w świat za Chlebem ==
Definicja prawdy2020.12.8 20:03
Prawda jest jak doopa, każdy ma swoją. Lub, jak mawiał Kwicoł: tys prowda, święto prowda, i goowno prowda.