17.09.21, 11:14Fot. Senat RP via Flickr CC0

,,Pielgrzymki na Nowogrodzką''. Kaczyński studzi zapały

Od jakiegoś czasu pojawiają się doniesienia medialne o rekonstrukcji rządu. W obozie Zjednoczonej Prawicy mają trwać na ten temat intensywne rozmowy. Koalicjanci PiS chętnie przygarnęliby parę stanowisk, zwłaszcza, że praca niektórych z obecnie urzędujących ministrów pozostawia wiele do życzenia.

Miejsce Jarosława Gowina chętnie zająłby Adam Bielan ze swoją Partią Republikańską - formalnie niezależną, faktycznie przybudówką PiS.

Obecnie bowiem Zjednoczona Prawica formalnie składa się jedynie z PiSu i Solidarnej Polski.

Jak informuje Wirtualna Polska, wewnątrz ZP mają trwać intensywne rozmowy na temat rozdziału resortów. PiS rozmawia zarówno z Solidarną Polską, jak i z Bielanem.

Według WP chętnych na stanowiska w rządzie jest wielu. Jarosław Kaczyński zasygnalizował jednak w rozmowie z PAP, że gotów jest pozwolić jedynie na pojedyncze zmiany.

- Prezesowi zależało na tym, żeby przerwać rekonstrukcyjny serial, zanim się na dobre rozpoczął. Zmiany nie będą szerokie, ale jakieś będą - mówi WP anonimowy polityk PiS.

Ponadto na Kaczyńskiego naciskać ma Ziobro w sprawie wywiązania się przez PiS z zobowiązań przewidzianych w umowie koalicyjnej. Ziobro ma naciskać w sprawie stanowiska wiceministra aktywów państwowych oraz ministra klimatu. Spodziewane jest bowiem ustąpienie z tej funkcji Michała Kurtyki. Przeciwnikiem takiego ruchu ma być jednak Mateusz Morawiecki. Tajemnicą poliszynela jest wrogi stosunek Morawieckiego do Ziobry, szczerze zresztą odwzajemniany przez ministra sprawiedliwości.

- Nie jest wykluczone, że dostaną dodatkowe stanowisko, żeby mieli poczucie sukcesu, ale jeszcze nie wiadomo, w którym resorcie – mówi wp inny polityk PiS.

– PiS powinien mieć swojego wiceministra w resorcie sprawiedliwości. Ten punkt nie został spełniony – dodaje.

Rozmówca wp.pl mówi także o "pielgrzymkach na Nowogrodzką".

- Po względnym uspokojeniu sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, posłowie formalnie związani z Bielanem, zaczęli pielgrzymować na Nowogrodzką, rozdzwoniły się też telefony. Miejsc w rządzie z pewnością dla wszystkich nie wystarczy, ale oczekiwania są duże, bo są przekonani, że Zjednoczona Prawica trwa dzięki nim - powiedział.

jkg/wp

Komentarze

janton2021.09.18 15:08
praca umiar pokora bo do polityki ponoć nie idzie się dla pieniędzy........i najlepsze -wystarczy nie kraść pisiorki hahahahahahhahahahahahahhahahahahahahhaha
Filip2021.09.18 13:24
Polska jest największym beneficjentem dopłat unijnych, dużo więcej dostaje niż wpłaca. Gdyby nie przynależność Polski do UE, to dzisiaj bilibyśmy na poziomie rozwoju gospodarczego Ukrainy. Jarosław Kaczyński dąży do izolacjonizmu Polski, to znaczy do polexitu. Łamanie praworządności przez rządzących w naszym kraju jest faktem. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Polityka PiS-u może doprowadzić do utraty dotacji z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. To jest zdrada interesów narodowych naszego kraju.
BieS2021.09.20 12:36
Te twoje fakty to z tego niemieckiego Faktu? Poza tym kłamstwo ma krótkie nogi - nie ma takiego funduszu odbudowy w tak horrendalnej kwocie.To tyle o faktach a reszta wydumana przez chory umysł.
nil2021.09.17 16:22
Widać, że Polacy już dobrze urządzili się w du pie. Miłe ciepełko, a smród stał się naturalnym zapachem.
Paweł2021.09.17 12:18
Dojna zmiana.
katolicka deratyzacja Polski2021.09.17 12:42
Komuna PO ,jak wiadomo,nigdy nie doila,nie kradla i nie klamala. A dzisiaj ? Niech by ktos pod bokiem Kaczynskiego sprobowal cos ukrasc,jak za Tuska,dopiero by miaLsie z pyszna. Kompromituj sie kretynska Komuno,klam dalej,duzo coi z tego przyjdzie,przeciez strzelasz sam sobie w stope !
Anonim2021.09.17 13:55
Buhahahahhahaaaaaa 😁😁😁 po 6 latach rządów, ręcznie sterowanej prokuraturze, aresztach wydobywczych - ani jednego aktu oskarżenia wobec "złodziei z PO"? Powtórzę: ani jednego???!!!!
BieS2021.09.20 12:41
Twoje kłamstwo ma bardzo krótkie nóżki. Buhaha!
Anonim2021.09.17 11:35
Chętnych do dojenia jest więcej niż cycków! 😁😁😁
Anonim2021.09.17 13:48
Cycków jest zawsze mniej niż chętnych do dojenia. Żeby sobie z tym poradzić opracowano "doktrynę Neumanna" - "tak długo, jak długo będziesz w PO, będziemy cię bronili jak Niepodległości". W praktyce, "doktryna" oznacza, że każdy może sobie znaleźć "cycek" i go "doić". Im "cycek" mniej legalny tym lepiej dla "organizacji", bo tym bardziej związani z nią "dojący". Spoiwem jest zwykły strach przed tym, że przestanie się być dla "chłopaków z ferajny" jak Niepodległość.