18.10.15, 10:45(fot. facebook)

Pierwsza Dama Agata Duda wspiera akcję pomocy Rodakom na Litwie

Ruszyła kolejna edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Pomoc dla Polaków na Litwie współorganizowana jest przez oddział Caritas w Szczecinie, a akcję wspiera Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Para Prezydencka w ramach oficjalnego wsparcia przygotuje specjalną paczkę. 

- Nazwa akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci naszych korzeni, pielęgnowaniu tradycji i narodowego dziedzictwa. Jesteśmy wdzięczni naszym Rodakom na Kresach za rozpowszechnianie polskiej mowy, za utrwalanie historii, za trud życia. Naszą akcją oddajemy hołd Rodakom, tym którzy od pokoleń wiernie przestrzegają maksymy „Bóg, Honor, Ojczyzna”. To hołd dla naszych współczesnych Bohaterów zachowujących Polskość w najczystszej postaci
—piszą organizatorzy pomocy na stronie rodakomnakresach.pl.

Pomysłodawcą akcji jest Wojciech Woźniak, a współorganizatorami Łukasz Szełemej, ks. Maciej Szmuc z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Bartłomiej Ilcewicz z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie.
Akcja zadedykowana jest Żołnierzom Armii Krajowej, którzy pochodzą z Kresów - Pani Major Danucie Szyksznian-Ossowskiej, ps. „Sarenka” (Powstaniec Wileński) oraz Panu Kapitanowi Zbigniewowi Piaseckiemu, ps. „Czekolada” (Powstaniec Warszawski).

Dzięki świątecznej zbiórce zapasów żywności pt. „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” udało się zebrać w ubiegłym roku ponad 6 ton darów w 4 tygodnie. Zebrano ponadto 34 tys. złotych, a na Litwę pojechało 400 paczek.

KZ/rodakomnakresach.pl

Komentarze

anonim2015.10.18 12:22
@e-migrant: wow. No i?
anonim2015.10.18 12:25
e-migrant twoja towarzyszka Komorowska wywodzi się z stalinowskiego domostwa. kors wasz kaszalot na zdjęcia się nie nadawał.
anonim2015.10.18 12:26
kors kiepska Kopacz to się przy każdej okazji promuje.
anonim2015.10.18 12:45
kors nie przyznajesz się do swoich, Komorowska jest dla ciebie damą,
anonim2015.10.18 12:46
kors w tym tobie to pochodzenie przeszkadza, podobni do ciebie żydów unicestwiali.
anonim2015.10.18 13:33
kors czas najwyższy abyś sam zaczął korzystać z lekarstw, zdrowe osoby nie potrzebują medykamentów, ty najwyraźniej bez tabletek nie możesz normalnie funkcjonować.