16.06.16, 06:10(fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Pierwsza Dama elegancko nawet w spodniach

Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu na Kaszubach. Goście Prezydentowej opowiedzieli Pierwszej Damie o tym, że uczą się języka kaszubskiego oraz podtrzymują zwyczaje i tradycję swoich przodków, zarówno w rodzinnych domach, jak i podczas uroczystości szkolnych. Mali Kaszubi mówili o swoim regionie, legendzie o powstaniu Kaszub i śpiewali w swoim drugim ojczystym języku, a nawet na pytania Pierwszej Damy odpowiadali po kaszubsku. 

 

- Nigdy nie byłam na Kaszubach, ale Mąż opowiadał mi, że warto tam pojechać, bo to piękne i urokliwe miejsce w Polsce, a Wy dodatkowo bardzo zachęciliście mnie do tego i mam nadzieję, że następnym razem spotkamy się w Waszej Małej Ojczyźnie – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

Na zakończenie spotkania Pani Prezydentowa, zapytała dzieci, czy kibicują piłkarzom uczestniczącym w EURO 2016, i jak obstawiają wynik meczu. „Oczywiście musimy wygrać! Na pewno będzie dobrze!” – chórem odpowiedzieli goście Pierwszej Damy. Ona z kolei, zdradziła, że czwartkowy mecz obejrzy w polskiej Ambasadzie w RFN, w towarzystwie Męża i Polonii mieszkającej w Niemczech. 

za: prezydent.pl (Fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP)