19.11.15, 12:49

Pierwsza Dama odwiedziła wcześniaki w Instytucie Matki i Dziecka: Jestem niezwykle wzruszona, że mogę być w miejscu, gdzie każdą chwilę poświęca się na ratowanie życia

W Światowym Dniu Wcześniaka Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła wcześniaki w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, spotkała się też z ich rodzicami i lekarzami. 
 
- Jestem niezwykle wzruszona, że mogę być w miejscu, gdzie każdą chwilę poświęca się na ratowanie życia - mówiła prezydentowa, dziękując za zaproszenie dyrektorowi stołecznego Instytutu Matki i Dziecka dr. n. med. Tomaszowi Maciejewskiemu.
 
- Cieszę się, że mogę spotkać się z maluchami, które wprawdzie chyba za szybko postanowiły przyjść na świat, ale za to zostały otoczone od razu miłością swoich rodziców i profesjonalną opieką lekarzy i pielęgniarek - dodała.
 
Agata Kornhauser-Duda życzyła rodzicom małych pacjentów przebywających w Instytucie, by ich dzieci były zdrowe i by każdego dnia przynosiły rodzicom wiele radości. W jednej z sal prezydentowa zawiesiła małą skarpetkę - symbol Dnia Wcześniaka. Dzieci wraz z rodzicami wręczyły prezydentowej laurkę.
 
Po krótkiej rozmowie z rodzicami wcześniaków prezydentowa zwiedziła zmodernizowany blok operacyjny. - Myślę, że w tym miejscu wysokiej klasy specjaliści każdego dnia walczą o życie dzieci, jak również o to, żeby prawidłowo się rozwijały - powiedziała. Dodała, że dzięki profesjonalizmowi, wrażliwości i determinacji personelu medycznego Instytut Matki i Dziecka jest miejscem wyjątkowym.
 
We wtorek po raz piąty obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka.
 
 
 
kz/prezydent.pl