02.05.15, 20:34

PILNE: 10 maja zdecydujemy, czy koza zostanie polskim prezydentem

Prezydent B. Komorowski, 1-wszy maja 2015 r., wieczór, w „majówkowym” telewizyjnym orędziu na Dzień Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja:

„Pierwsze dni maja to odpowiedni czas na radosne przeżywanie Konstytucji 3 Maja, na budowanie dumy i wspólnoty wokół biało - czerwonych barw narodowych w Dniu Flagi (...) To także rocznica naszego członkostwa  w Unii Europejskiej (…) Apeluję o dumne demonstrowanie polskich barw narodowych”.

            Prezydent B. Komorowski w złożonym przez siebie w 2010 roku do Sejmu projekcie zmiany Konstytucji (druk 3598) wnosi o zmianę Ustawy Zasadniczej – jak uzasadnia – dla pełnej realizacji zobowiązań Polski wobec Unii Europejskiej i m.in. „dla umożliwienia wprowadzenia (…) w Polsce wspólnej waluty euro”. Wniósł też o dopisanie w Konstytucji RP nowego rozdziału Xᵃ pt: „Członkostwo Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej”. Udział w tej strukturze stałby się przez to jedną z  trwałych ustrojowych zasad istnienia i organizacji Państwa Polskiego. Każdy protest społeczny przeciwko członkostwu Polski w UE byłby więc traktowany jako „zamach na Konstytucję”. Podobnie jak to było po wpisaniu w 1975 r. do Konstytucji PRL jako ustrojowej zasady PRL-u „sojuszu ze Związkiem Radzieckim”.

            Kochający „polską wspólnotę” i jej symbole narodowe Prezydent B. Komorowski nigdy ze swych unijnych propozycji związania Polski z Unią Europejską niemal do stanu samolikwidacji naszego państwa, nie wycofał się. Co jakiś czas – zwłaszcza podczas swych wizyt zagranicznych – mocno je przypomina unijnym decydentom.

            W swym projekcie zmiany Konstytucji z 2010 r. Prezydent wnosi o ponowne zapisanie w niej, że Rada Ministrów może „przekazać Unii Europejskiej kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach”. Mimo, iż w dzisiejszym brzmieniu (art. 90 Konstytucji) jest to kompetencja Rzeczpospolitej Polskiej, tj. Sejmu, a nie władzy wykonawczej, czyli Rady Ministrów. Przepis art. 90 Konstytucji zezwalający na pozbywanie się przez Polskę kompetencji na rzecz podmiotów zagranicznych jest dziś jednym z najbardziej krytykowanych, jako drastycznie godzący w suwerenność Polski, zahaczający o zdradę państwa, prowadzący do jego samolikwidacji przez własne polskie organy państwowe.

            W 2010 roku Prezydent B. Komorowski zaprezentował w swym projekcie także życzenie, by na potrzeby finansowe Unii (Niemiec) i wprowadzenia euro, znieść NBP, jako bank dbający o stabilność polskiej złotówki, włączyć ten bank do Europejskiego Systemu Banków Centralnych, określić jego status jako „wykonującego kompetencje” organów finansowo – bankowych Unii. Prezydent zaproponował też konsekwentnie, by NBP „całkowicie uniezależnić od polskich organów państwowych”, także od kontroli NIK w zakresie w jakim bank ten będzie wykonywał funkcje przełożonych unijnych.

            Jak pogodzić więc dzisiejsze odezwy Prezydenta B. Komorowskiego o „radosne przeżywanie Konstytucji 3 Maja”, o „budowanie dumy i wspólnoty wokół biało – czerwonych barw narodowych”, skoro od 2010 roku Prezydent robi co może, żeby konstytucyjnie sprowadzić polski Sejm, polską demokrację, Polaków, Suwerena do rangi tylko jedynie obserwatora i opiniodawcy dla unijnych decyzji.

            Prezydent B. Komorowski zaproponował w swym projekcie zmiany Konstytucji, by to Rada Ministrów prowadziła politykę wobec Unii Europejskiej, a Sejm i Senat zajął się w stosunkach z Unią tylko tym, co „parlamentom narodowym powierzono w unijnych traktatach”, i tylko w „zakresie i formach” tam określonych. Traktaty te nie przewidują jednak żadnych władczych kompetencji dla parlamentów państw członkowskich w sprawach unijnych, pozostawiając te decyzje organom unijnym. Lekceważone w Unii  parlamenty narodowe mogą sobie do woli tylko opiniować, bez wiążących nikogo skutków.

            Konstytucja 3 Maja rozpoczyna się od słów: „W imię Boga, w Trójcy Świętej Jedynego” i przypomina znaczenie demokratycznych  mechanizmów rządzących państwem, mechanizmów odradzania i naprawy Rzeczypospolitej, mechanizmów tworzenia nowoczesnego państwa, przypomina jego chrześcijańskie korzenie.

            Dlaczego więc, Prezydent B. Komorowski podpiera się dzisiaj Świętem Konstytucji 3 Maja, zbiorem wartości odbudowy suwerennej Rzeczpospolitej, skoro firmuje pomysły mające doprowadzić do zniesienia Rzeczpospolitej i jej roztopienia w międzynarodowej spółce biznesowej walczącej z najmniejszymi nawet objawami przywiązania do chrześcijańskich korzeni Europy państw członkowskich oraz ich narodowej odrębności. Flagi narodowe, symbole odrębności państwowej mają być (i już są) wypierane, tłumione przez nijakie, unijne, niebieskie chorągiewki.

            Dziś w kampanii wyborczej polując na głosy zdezorientowanych patriotycznych wyborców Prezydent B. Komorowski udaje troskę o „biało – czerwoną” i apeluje o jej dumne demonstrowanie. Sprytnie odmawia jednak dyskusji o swych konstytucyjnych projektach wszechstronnego wcielenia Państwa Polskiego w struktury UE, z których to projektów przecież nigdy się nie wycofał.

            „Majówkowe” życzenia prezydenta B. Komorowskiego są wewnętrzne sprzeczne: albo duma z biało – czerwonych barw narodowych, albo z niebieskiej chorągiewki. Jedno wyklucza drugie.

             Jeśli uda się obecnemu Prezydentowi wygrać te wybory, to spełnią się jego marzenia o zmianie polskiej Konstytucji: by łatwo było oddać resztki polskich kompetencji do Unii, zlikwidować złotówkę i wprowadzić dla pogłębienia nędzy Polaków euro, ostatecznie konstytucyjnie zdegradować i zmarginalizować Sejm i inne polskie instytucje państwowe. By w konsekwencji zdegradować polski hymn i flagę, jako symbole unijnych struktur „podrzędnych”.

            A na gruzach, w następne „radosne dni maja”, na kolejne wezwanie urzędującego Prezydenta Komorowskiego nadane po „Wiadomościach”, które nadal będzie prowadził pan red. Kraśko (lub pani Tadla) – będziemy już świętować (oczywiście, by w pełni wywiązać się z zobowiązań unijnych) – Święto Flagi Unijnej i  Unijnej Wspólnoty Narodowej. Odnosić się będziemy do rocznicy uchwalenia unijnych traktatów opartych na pełnej „równości” wszystkiego ze wszystkim.

A na kolejną kadencję Prezydentem Rzeczpospolitej zostanie już zapewne koza. Jak równość to równość!

10 maja możemy wybrać!

Krystyna Pawłowicz

Komentarze

anonim2015.05.2 20:36
Tam gdzie w kraju nie ma króla , nogę stawia Żyd i to już zawłaszcza i to jest jego ziemia obiecana. Polacy zacznijmy myśleć dla nas najlepszy kandydat na prezydenta to taki który chce monarchii ! Żadne Dudy !! Tylko jeden może być prezydentem Rzeczpospolitej GRZEGORZ BRAUN!! http://www.dlapolski.pl/spotkanie-z-grzegorzem-braunem-w-krakowie Media panikują na jego widok!!
anonim2015.05.2 21:01
Zgrabnie napisane Pani poseł, ale lemingi za głupie, żeby myśleć w takich kategoriach. Zresztą teraz grillują i chlają piwo.
anonim2015.05.2 21:13
...poza tym to już się stało, tyle że mamy barana
anonim2015.05.2 22:47
@temida A czy Grzegorz wskazal juz kandydata (badz kandydatke, choc w to drugie watpie) na monarche? I czy ten kandydat spelnia Twoje oczekiwania oraz czy macie z Grzechem pewnosc, ze jest w porzadku jesli chodzi oszroko pojete pochodzenie? :)
anonim2015.05.2 22:53
@temido Monarchia w Polsce jest pomysłem do bani.
anonim2015.05.2 23:06
@ temida fakt. lepszy od Dudy, ale dopiero za 5 lat przy dobrym klimacie politycznym będzie miał szansę wygrać wybory. a tu niestety praktycznie mamy reelekcję Bula, bo jednak Duda nie odrobi straty z I tury, która może wynosić 10%.
anonim2015.05.2 23:30
#Aniasz Może zamiast wątpliwości zaufajmy autorytetom Wiktor Węgrzyn , ks. Makłowski ,Jasna Góra to oni firmują tego kandydata.Jeżeli damy się oszukać, to myślę że tak czy siak tylko na 5lat. Także wolę Brauna na nowe 5 niż Bronka czy Dudę - pochodzenie bardziej wątpliwe.I machali banderowcom jak teraz wyszło nie Ukraińcom pomagali tylko Żydom. A ciekawy artykuł jest o pożarze ludzi żywych w Odessie, chyba na Temat.pl
anonim2015.05.2 23:36
#Wojciech_Polak Monarchia, to jest najlepsze do czego powinniśmy wrócić.!! Inaczej będziemy już wiecznym szambem eurokołchozu i mafii .Rozdziobią nas Szwaby, Ruskie i pejsate.
anonim2015.05.2 23:43
#Gremig Walczmy i nie oglądajmy się za siebie! Może dobry Bóg dlatego naznaczył go nr 1 to może być fart! A odnośnie za 5lat to moze być późno już tylko zostało nam troszkę majatku Polskiego. A najważniejsze to żeby Komorowski nie wygrał, bo młodych za te gwizdy wyśle jako mięso armatnie na Ukrainę już żydowską. A już jak wygra PIS bądź zostanie Komorowski ,to tak czy tak widmo III wojny widać bliski.
anonim2015.05.2 23:54
W Polsce należało by urząd prezydenta albo skasować albo zmienić uprawnienia, bo na razie to jest fikcja (kosztowna - jedna z najdroższych na świecie). I przez to będą na to stanowisko wpychani figuranci - Komorowski przez Tuska czy Duda przez Kaczyńskiego. Kaczyński przecież robi dokładnie to co zrobił Tusk. Kim był Komorowski nim go Tusk nie wystawił na prezydenta? Wiecznie drugoplanowy polityk o małej charyzmie - miły ale bez charakteru. Dopóki nie da się prezydentowi prawdziwej władzy to bezpiecznie będzie takimi obsadzać szefom partii to stanowisko. Obecnie to szopka i igrzyska dla ludu.
anonim2015.05.3 8:42
@Temida Nie wiesz co piszesz o monarchii. A jesli dalej się upierasz to powiedz kto miałby być królem, jak miałoby następować następstwo tronu, co jeśli król zostałby zdeprawowany lub okradał naród? W czym taki król byłby lepszy a w czym gorszy i jakie ryzyka występują?
anonim2015.05.3 8:51
nie głosujcie na P. Kukiza. to produkt WSI i TVN. zastanówcie się dlaczego tak często go pokazują we wszystkich reżimowych przekaziorach. on i JKM to krety PO. z antysystemowych kandydatów tylko i wyłącznie Braun. ale jednak w I turze zagłosuję na Dudę, bo za duże istnieje ryzyko, że w wyniku rozbicia głosów Bul wygra w I turze. nie do końca wiadomo któremu kandydatowi Kukiz odbiera głosy;)
anonim2015.05.3 9:02
Wreszcie zostałam doceniona !! Wycieli mój wpis! Niech żyje wolność słowa w eurokołchozie.
anonim2015.05.3 10:08
@ Nowakowska a może po prostu nie są naiwni i nie dają się nabierać na sztucznie wykreowanego Kukiza. facet, który jak mantrę powtarza slogany o JOW-ach króluje we wszystkich reżimowych przekaziorach. uzyskuje poparcie od giermka PO Wojewódzkiego, którego kilka lat wcześnie zmasakrował zarzucając mu, że idzie jak baran za jedynie słuszną opcją. spece od PR wymyśliły, że w I turze odbierze sporo głosów A. Dudzie, a w II zwolennicy Kukiza zostaną w domu albo zagłosują na Bula. przypominam, że Kukiz w 2007 i chyba 2011 zagłosował na PO.
anonim2015.05.3 10:26
#Gremig Lepiej sobie poradź i nam powiedz na kogo głosujesz? Bo mendzisz!
anonim2015.05.3 10:46
@ temida o co ci chodzi? piszę wyraźnie, że pójdę zagłosować na Dudę. na pewno jest lepszy od Kukiza. który jest kretem PO. zagłosowałbym w I turze na Brauna, ale boję się, że w I turze może wygrać Bul jak głosy za bardzo się rozproszą. napisałem nieprawdę o Kukizie?
anonim2015.05.3 12:40
@Temida- Coś mi nie pasuje wujaszek Brauna prezes TVP Juliusz Braun.
anonim2015.05.3 14:40
Mam nadzieję, że Pani profesor zagłosuje na Brauna.
anonim2015.05.3 14:43
By powstała monarchia trzeba taką możliwość wpisać do konstytucji. Wtedy zbiera się Rada Regencyjna. Potomkowie monarchów katolickich wciąż żyją i spotykają się.
anonim2015.05.3 14:44
Oj sorry coś nie doczytałam. Ale ze Kukiz z WSI to coś tu nie tak? A nie znaczy że głosował na PO to już z tvn . Ja tez o Dudzie mogę pisać że nie ma ślubu kościelnego ze wykorzystuje wiarę naszą do polityki , już nie wspomnę jak trzyma z Izraelem i pragnie wojny tak jak Komorowski, że ciągle podpiera się słowami zmarłego prezydenta co to mu Jedwabne zawdzięczamy , a nie będę wyliczać bo wszyscy to znamy. Kukiz ma dla mnie jakąś wartość której mimo wad bronię, miasteczko rolników pod sejmem, tu ma moje wsparcie Polski rolnik jest naszą wartością największą .
anonim2015.05.3 14:44
@Gremig. Kukiz jest kretem PISu, poczytaj sobie co mówił Gowin o ''naszym koalicjancie Kukizie''.
anonim2015.05.3 14:49
#cox A mój wujek mamy siostry mąż był I sekretarzm PZPR . I co ? Moi rodzice mieli wstręt i ja mam wstręt do bolszewi. :) A wujek ma się dobrze nie było rozkazu go z utylizować :)
anonim2015.05.3 15:13
@ Temida z tym ślubem się mylisz. cywilny wziął w grudniu 1994, a kościelny w lutym 1995. skąd masz takie informacje? jakby nie miał to nie mógłby przyjmować komunii św.
anonim2015.05.3 18:14
JOWy to najlepsze co może ten kraj spotkać. Dlatego tak bardzo nienawidzą go pseudoprawicowcy z PIS i pseudocentrum z PO. A swoją drogą fakt ze Kukiz zagłosował za PO jest dla niego dyskwalifikujacy natomiast to ze Duda był działaczem UW/PO juz nikomu nie przeszkadza. Typowa obłuda polactwowo katolska (bo ani z Polakami ani z Katolikami taka postawa nie ma nic wspólnego )
anonim2015.05.4 6:24
Wole kozę od PIS