15.10.20, 16:07Fot. screenshot - TVP Info

Pilne!!! Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Zakaz wesel w strefach czerwonych

Premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o nowych obostrzeniach, jakie w związku z rozwojem epidemii w Polsce zaczną obowiązywać w strefach żółtych i czerwonych. Przypomnijmy, że od ub. soboty tzw. strefą żółtą objęty został cały kraj.

- „Walka z pandemią COVID-19 to nasze najważniejsze zadanie. Nie ma w tej chwili nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa Polaków” – zapewniał szef rządu na dzisiejszej konferencji prasowej.

Podkreślił, że rząd nie decyduje się ani na skrajność polegającą na braku obostrzeń, ani na całkowity lockdown, ale wybiera zdroworozsądkową drogę pośrednią. Wdrażanie będą obostrzenia, ale takie, które jednocześnie pozwolą na funkcjonowanie gospodarki.

- „Nasza strategia polega na chronieniu zdrowia i życia ludzi. To jest zadanie dla nas wszystkich, niezależnie od sympatii politycznych. Chcemy dzisiaj obronić gospodarkę i życie i zdrowie naszych obywateli” – mówił premier.

Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia, które od 17. października zaczną obowiązywać w Polsce.

W strefie żółtej będzie to ograniczenie działalności lokali gastronomicznych do godz. od 6:00 do 21:00. W pozostałych godzinach będzie możliwe wyłącznie wydawanie posiłków na wynos. W lokalach będzie mógł być zajęty tylko co drugi stolik. Zgromadzenia publiczne zostaną ograniczone do 25 osób.

W transporcie publicznym będzie musiało pozostawać wolne 50 proc. miejsc siedzących bądź 30 proc. wszystkich miejsc. W weselach i innych imprezach okolicznościowych będzie mogło brać udział maksymalnie 20 osób i zakazane będą zabawy taneczne. W uroczystościach religijnych będzie mogła brać udział 1 osoba na 4 mkw.

Nauczanie hybrydowe obejmie szkoły wyższe i ponadpodstawowe. W wydarzeniach sportowych nie będzie mogła brać udziału publiczność a w wydarzeniach kulturalnych publiczność zostanie ograniczona do 25 proc. Zawieszona zostanie też w strefach żółtych działalność basenów, Aquaparków i siłowni.

W strefach czerwonych wprowadzony zostanie m.in. bezwzględny zakaz organizacji imprez okolicznościowych a szkoły wyższe i ponadpodstawowe przejdą na zdalne nauczanie.

kak/TVP INFO, Twitter, wPolityce.pl

Komentarze

Michał Jan2020.10.16 6:39
Pinokio et consortes wpadli w panikę, bo procent wykrytych zakażeń w stosunku do wykonanych testów zaczął o paru dni spadać i potem mogłoby być nieporęcznie te głupoty wprowadzać.
SilnyPedał2020.10.16 5:44
Ojojoj, nie możecie się żenić katolicy-heterycy? Smuteczek. Witajcie w naszym świecie ;)
Michał Jan2020.10.16 6:27
Jeżeli postulatem elgiebetystów jest pozwolenie na organizowanie sobie wesel, to ja ten postulat gorąco popieram.
rebeliant2020.10.16 0:33
I w końcu nasza tradycyjna "głupota" okaże się trafna: jakoś to będzie.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:04
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:03
- 2 Maja, 2020 - 18:25 Maryja: Dzieci Moje Wiele modlitw zanosicie do Mnie i Mojego Syna, lecz niewielu pości i czyni wyrzeczenia. Tak dzisiaj w dniu Mojego Święta proszę was byście bardziej się starały, bo szatan działa ze zdwojoną siłą. Wiele dusz wcale się nie modli i żyje jakby Boga nie było, wiele dusz stało się letnimi i wiele smutek przygniata. Dlatego proszę was w tym ostatnim czasie byście nie ustawały, ani w gorliwości modlitwy, ani w postach i ofiarach. Czas jest krótki, gdy Mój Syn przyjdzie jako Sędzia Sprawiedliwy. I wiele dusz wróci do Mojego Syna lecz wciąż trzeba modlitwy, by każdy grzesznik najbardziej zapragnął Wierne Moje dusze jesteście pod Moją opieką, jesteście pod opieką Królowej Polski, Królowej waszego narodu. Teraz żyjecie w ciągłej niepewności lecz pamiętajcie, że w Bogu jest pewność, że pewność jest w Moim Sercu i Mojego Syna Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Dlatego bądźcie gotowi i zbrójcie swą duszę, by mężne wasze serca przeszły zbawienny ogień oczyszczenia. Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam Pomazańca Bożego co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Józia2020.10.15 21:00
Czy pan premier odwołałby swój ślub czy wesele, jakby miał wejść w związek małżeński w czasie tzw. pandemii?! Jak panu nie wstyd?
Jan Radziszewski2020.10.15 21:00
𝐃𝐀𝐑𝐎𝐆𝐈𝐉 𝐍𝐀𝐒𝐙 𝐋𝐈𝐃𝐄𝐑 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 - 𝐌𝐘 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐄 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐈 𝐖𝐀𝐋𝐂𝐙𝐘𝐌𝐘 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐙 𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐀𝐌𝐈 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐙𝐔 𝐙𝐀 𝐖𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 - 𝐉𝐀𝐊 𝐃𝐔𝐌𝐍𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐂𝐘 !
Jan Radziszewski2020.10.15 21:00
- Teraz pomówimy o klątwie. Tak jak chciałem i była o tym mowa rzuciłeś wczoraj klątwę na Sanepid. ++ Klątwa dotknie go jako instytucję państwa/ publiczną i osoby, które będą nękać w jakikolwiek sposób sprzedawców w sklepach, kierowników tych sklepów, klientów tych sklepów a także tych, którzy będą nękać w jakikolwiek sposób weselników. Podobnie klątwa dotknie tych policjantów, którzy będą dawać mandaty, spisywać czy to w sklepach czy na weselach, czy też kierować sprawy do Sanepidu. Dotknie też w taki sam sposób bezpośrednich zwierzchników tych policjantów. Natomiast policjanci, którzy będą tylko upominać lecz nie dadzą mandatu, choć i tego robić nie mają prawa, i nie będą spisywać, inaczej mówiąc będą podchodzić do ludzi z wyrozumiałością, klątwa ich nie dotknie jak i ich zwierzchnika. Gdyby jednak zwierzchnik oczekiwał od policjantów dawania mandatów a oni by tego nie robili klątwa dotknie tylko zwierzchnika a policjanci będą od niej wolni, nadto ich zachowanie wobec oczekiwań przełożonych będzie poczytane w Moich oczach jako zasługa i będą mieli ode Mnie, Króla Polski Łaskę. To powiedziałem Ja, Jezus Chrystus. Amen.
Jan Radziszewski2020.10.15 21:01
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈.
Jan Radziszewski2020.10.15 20:57
+ Wtorek, 25 sierpnia 2020 Klątwa Boża rzucona na ministra zdrowia Adama Niedzielskiego Wtorek, 25 sierpnia 15.22 +++ Zapisz dziecko - Rzucisz klątwę w godzinie Miłosierdzia. - Tak Panie Jezu. ++ Ja, Krzysztof Michałowski (Cyprian Polak) rzucam klątwę Bożą na nowego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego za wrogie Polsce i Prawdzie, którą jest Chrystus, rozporządzenie dające wysokie nagrody pracownikom sanepidu za wykonywanie kontroli podczas epidemii. + Nie ma to innego celu jak sztuczne utrzymywanie epidemii i premiowanie za karanie, czyli prześladowanie Polaków. ++ Co do maseczek (pomijając inne kwestie) to po kilku minutach noszenia tzw. maseczki ilość dwutlenku węgla między nią a nosem i ustami noszącego ją wzrasta trzykrotnie (trzykrotnie przekracza normę). +Robione było też banalnie proste doświadczenie polegające na tym, że pod maseczkę wkładana była końcówka czujnika dwutlenku węgla, takiego jakiego używa się w prywatnych domach aby uchronić się od zatrucia. Po krótkim czasie noszenia maseczki czujnik taki reaguje alarmem.+++ Nadwyrężony system immunologiczny osób noszących maseczkę sprawi, że na jesieni będą [ Polacy] chorować w większej niż dotąd ilości, a to wobec fałszowania wyników i bazowania na powszechnie znanych już błędach testów, (o czym mówił nawet poprzedni minister zdrowia) będzie przypisywane coronawirusowi COVID –19.+Bezczelność wrogów Polski zwiększa się.+++ O ile Szumowski mógł jeszcze uchodzić za Polaka to Ty kryptożydzie z przybranym kiedyś nazwiskiem „niedzielski” za takiego z wyglądu uchodzić nie możesz i nie chcesz. Wobec tych, wrogich wobec Polski i Polaków zamiarów, które pokazałeś kryptożydzie już na samym początku: + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! + Przeklina Cię Bóg, Amen! +- I tak się stanie. + Potwierdzam to Ja, Jezus Chrystus Król Polski, intronizowany przez Boga Ojca 20 lutego 2020 roku.+++ Strzeż się kryptożydzie szkodzić umiłowanemu przeze Mnie narodowi polskiemu. + Od 1 lipca, Moja Moc sprawiła, że nie chorują na COVID- 19 Polacy i nie będą chorować i umierać. Ale chorują obcokrajowcy, przede wszystkim Ukraińcy. Są najliczebniejsi. ++Twój poprzednik odszedł z ministerstwa w mniej niż miesiąc po rzuceniu klątwy przez mego syna, który jest gniewem Ojca w tym narodzie. +++++ Ty zaś spotkasz się z Bogiem na Sądzie w takim samym czasie. + Jeszcze wcześniej zobaczysz Krzyż na Niebie, który jest głupstwem dla świata a zgorszeniem dla Żydów. + Amen
Jan Radziszewski2020.10.15 21:02
𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐙𝐈𝐏𝐄𝐌 𝐆𝐀𝐓𝐒𝐀 𝐢 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐏𝐀 𝐌𝐀𝐑𝐆𝐎𝐓 𝐓𝐎 𝐍𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐎𝐖" 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍
Anonim2020.10.15 20:44
Od pornografii po adrenochrom, ujawnienia aktywistow swiata... https://www.youtube.com/watch?v=zDwFun2nWB4
katolik2020.10.15 20:06
Polska Zjednoczona Partia Robotnicza PIS niech żyje!!! Brawo komuniści w przebraniu prawicy. I jeszcze jeden i jeszcze raz niech PIS żyje do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. A tak nawiasem, co przez pół roku robiła nasza władza, trąbiła o zbliżającej się drugiej fali, i co - słoń mysz urodził. Jesteśmy w tym samym miejscu co na początku, nic nie mamy, i nic nie będzie. To nawet byłoby śmieszne, gdyby nie umierający ludzie. Pozdrawiam tych, co myślą, że są więksi od Pana Boga, myślcie sobie dalej... .
Przeciw kretynom2020.10.15 19:48
Jeszcze jedno! Skoro szmata na ryju działa to dlaczego wprowadza się ponownie limity ludzi w kościołach? Przecież mają na ryjach najdoskonalsze panaceum, nie wystarczy?
Przeciw kretynom2020.10.15 19:21
Moje miasto liczy 110 tyś. ludzi od początku pandemii oficjalnych pozytywnych testów jest 335, dzisiaj raptem 22 osoby. Jestem w strefie czerwonej od soboty. Zaczyna się jakiś koszmar na naszych oczach i nie w związku z zarazą oczywiście.
Po 11 ...2020.10.15 19:13
A co jak młoda para nie wytrzyma tego czekania na wesele i ... zgrzeszy? Czeka ich wieczne potępienie w czeluściach piekielnych... Czy ten czerwony, bolszewicki premierina zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności ????
Anonim2020.10.15 19:45
Naucz się czytać ze zrozumieniem .
Anonim2020.10.15 20:14
A czemu mają zgrzeszyć,ślub to nie wesele.
Suweren2020.10.15 18:53
Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się koronawirusa i epidemii. To dobre podejście, bo COVID-19 jest w odwrocie, już nie musimy się go bać.
kontrakt na zabicie ludzi za 200mld2020.10.15 18:44
https://oko.press/w-liczbie-testow-polska-za-bialorusia/ W liczbie testów na milion mieszkańców przed Polską są m.in. Białoruś, Wenezuela i Azerbejdżan, a liczba aktywnych przypadków niestety rośnie. Francuskie badania wskazują, że koronawirusem w Europie zakażaliśmy się już w grudniu nawet mozna sprawdzic kto i o ile wczesniej zdiagnozowal pierwszy covid my czy bialorus.........Dzięki przesunięciu przez rząd PIS szczytu zachorowań z lata na sezon jesienno zimowy umrze więcej ludzi bo: 1jest brak uv 2niska temperatura 3powodujaca szok termiczny różnica temperatur miedzy dworem a domem 4gorsza wentylacja w zamkniętych pomieszczeniach 5smog jako przyczyna i transmiter infekcji 6słabsze kadry medyczne wskutek punktów 1-5
PIS wykonuje rozkazy światowych przywódców2020.10.15 18:44
oni są w stanie podpalić kraj,im Polska wisi i powiewa.Miska ryżu powiedział wyrażnie-bedzie nowy porządek świata. jak parę lat temu czytałam o NWO to uważałam że to teoria spiskowa,a to się właśnie zaczyna
Anonim2020.10.15 18:52
ludzie kiedyś przelewali krew by dziś człowiek nie mógł iść do pracy, na spacer czy do lasu... bo zarazi prezesa prezesów
Anonim2020.10.15 18:53
to nie on ma chodzić w masce i kiblować w domu ale wy
Anonim2020.10.15 18:54
cmentarze 1 listopada beda otwarte tylko dla nomenklatury pisowskiej
kicha2020.10.15 18:42
ale świat wywraca się do góry nogami...mieliście Różaniec do granic? przywołaliście Diabła! który w każdym nowym objawieniu Maryi ma inne lico!
An.2020.10.15 19:17
Trollu, na miejsce
Marco Bresalviano2020.10.15 18:24
To są psychopaci!!
trwa zagładzanie Polaków2020.10.15 18:22
10% ludzi miało już kontakt z wirusem a kolejne 10% w ciągu krótkiego czasu do nich dołączy.... 3 tys zgonów na 3 miliony ludzi. Ci co umierają nie są wiele młodsi od średniego wieku ogółem zmarlych. W większosci umierają mężczyzni a średnia ich wieku jest powyżej sredniej krajowej. W 2018 r. przeciętne trwanie życia mężczyzn w Polsce wyniosło 73,8 lat, natomiast kobiet 81,7 lat.....Ponadto GUS mówi ze w tym roku nie zmarlo wiecej osob niz w tamtym, i to uwzlędniając dodatkowe zgony wynikłe z teleporad itp... Do rzeczy: Na COVID-19 w sierpniu zmarły 323 osoby - 144 kobiety (średnia wieku 77,2) i 179 mężczyzn (średnia wieku 73,9).....W lipcu w związku z zakażeniem koronawirusem zmarły 253 osoby - 98 kobiet (średnia wieku 78,9) i 155 mężczyzn (średnia wieku 74,2).....W czerwcu z 400 osób zmarłych - 188 stanowiły kobiety (średnia wieku 77,0), a 212 mężczyźni (średnia wieku 74,6)....W maju na 419 osób, które zmarły w związku z COVID-19 - 224 stanowiły kobiety (średnia wieku 79,5), a 195 mężczyźni (średnia wieku 73,1.....Realnie na sam covid umiera 1 osoba na 10 tysięcy, diagnoza fachowców - nagły spadek odporności, przemęczenie, osłabienie. Patogen po prostu wykorzystuje fakt że nasz organizm nigdy wcześniej z nim nie miał do czynienia....
model szwedzki u szczepionych na gryźlice2020.10.15 18:25
Białoruś 85121 +597 911 +5
a to model polski2020.10.15 18:28
Ukraina 276177 +5590 5229 +96
trwa zagładzanie Polaków2020.10.15 18:19
https://www.medonet.pl/zdrowie,na-grype-choruje-wiecej-osob-niz-wskazuja-oficjalne-dane,artykul,1724839.html https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2587146,Ryzyko-zgonu-z-powodu-grypy-dwukrotnie-wieksze-niz-na-skutek-COVID19-Nowe-dane-z-Anglii Gdyby dziś grypa była całkowicie nowym wirusem to było by 10 razy więcej ofiar niż na koronawirus, także wśród dzieci. Zaledwie 33% przechodzi bezobjawowo grypę a koronawirus 75-96%. .......... A co podaje wikipedia? grypa - ostre zakażenia układu oddechowego, koronawirusy - wywołują sezonowe przeziębienia; z badań przeglądowych przeciwciał wynika, że większość ludzi przebyła w swoim życiu infekcję tymi wirusami[55] łagodne infekcje układu oddechowego[53] (przeziębienia)[54], SARS, MERS[53], COVID-19[56]............
oczy są zwierciadłem duszy2020.10.15 18:17
a on ma wrednie przymrużone,zawsze mnie zastanawiały...mówił pięknie ,ale te oczy ? taki dysonans ....jakby chciał komuś nóż wbijać w plecy po kryjomu tak to odbierałam , i stało się.... wbija nam te noże kazdego dnia.(żeby nie było głosowałam na PIS,nigdy więcej !
błazny jeszcze tak wymyślą, że2020.10.15 18:04
Na weselu ma być jedna osoba,w jedną sobotę pani młoda,a w drugą pan młody
Krakus2020.10.15 17:46
A lasy? Co z lasami? Zamkną?
Anonim2020.10.15 17:36
bani zafiksowani debile pisowscy co u tych qrew jest w tych łepetynach,,, kisiel obłąkani lewaccy pisowscy covidowcy zrobią z nas nędzarzy i niewolników
Obłąkana zgraja Anonimów2020.10.15 19:19
???
jle_ffm2020.10.15 17:16
I sukces rządu poszedł się j....
x2020.10.15 16:53
I tak nie dotyczy czerwonych świń z PiS.
Jarek2020.10.15 16:41
Gdzie dziadzio Strzemecki? Tak fajnie ściemniał o wypłaszczaniu. Dajcie dziadzia.
jle_ffm2020.10.15 17:17
Pinkas, dajcie Pinkasa, on też wieszczył spłaszczenie , dokładnie od 15/10.
Wojtek Polak2020.10.15 16:32
straszenia i terroru kolejny level czy p.p Morawiecki do końca zgłupiał? naukowcy lekarze wirusolodzy całego świata zaczynają podważać pandemię i namawiają do zmiany zachowania deklaracja z Great Barrington podpisało 10ytsięcy naukowców i 27tysięcy lekarzy a nasi rządzący zwiększają zakazy i nakazy a przy tym paraliżują całą służbę zdrowia. o co w tym wszystkim chodzi czyż by nasz rząd został opłacony bo wprowadzanie takich absurdów to albo rządzący zgłupieli albo dostali za to kasę.
ladychapel2020.10.15 16:20
Rząd po pierwszej fali zachorowań chwalił lekarzy, pielęgniarzy, ratowników i wsztstkich, któzywalczyli z epidemią. Teraz, gdy Polska pod względem zachorowań wyprzedziła Włochy - dobry rząd opracował plan walki z pandemią - źli lekarze nie chcą współpracować.
po co leczyć ,lepiej zabijać pandemią testów2020.10.15 18:09
bo lekarze chętnie wspólpracują,ale tylko porady telefoniczne,można siedzieć na de nic nie robić wysyłac masowo na testy i za to brać olbrzymią kasę
Krakus2020.10.15 18:42
Lekarze i pielęgniarki, czyli ci, którzy walczą o nasze życie nie mają z testów nic. Za to takie hieny jak Szumowski et et consortes się obłowili. Ani respiratorów, ani pieniędzy. Lekarzy nie da się dodrukować, jak pieniędzy, a kadry medycznej zdolnej obsłużyć respiratory nie załatwi żaden handlarz broni. PiS przesrał te pół roku pandemii. Nie zrobił NIC, żeby przygotować sie na drugą falę. No chyba, że zdążyli przepisać majątki na żony, złodzieje...
Ela2020.10.15 16:18
Brak wesel... To jak katolicy będą teraz dzieci robić ?
Wojtek Polak2020.10.15 16:36
ciebie głąbie nikt nie zrobił takiego głąba znaleźli w kapuście.
Anonim2020.10.15 18:30
Tak jak do tej pory ,nie martw się o katolików.Śluby brać można ,ślub to nie wesele idiotko.
Ala2020.10.15 19:22
A co Cię to obchodzi? Wesele to nie ślub, Elu. To ślub jest ważny.