07.05.20, 07:55Fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz via Flickr, CC BY 2.0

PILNE!!! Sejm odrzucił senackie weto. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich przyjęta

Wiadomość z ostatniej chwili. Stanowisko Senatu wobec ustawy o wyborach korespondencyjnych zostało dziś odrzucone przez Sejm.

Sejm odrzucił senackie weto głosami 236 posłów, w tym 235 parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy. Przeciwnego zdania było 213 posłów, 11 wstrzymało się od głosu.

Przedwczoraj Senat opowiedział się za odrzuceniem ustawy dotyczącej przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Do odrzucenia weta Senatu konieczna była zgoda w łonie Zjednoczonej Prawicy, co stało się właśnie faktem.

Wczoraj media obiegła informacja o porozumieniu Jarosława Gowina i Jarosława Kaczyńskiego w kwestii organizacji wyborów prezydenckich. Wiemy już, że będą one miały miejsce najwcześniej w czerwcu, być może nawet w lipcu.

Jarosław Gowin na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział też szereg nowelizacji, jakie zostaną wprowadzone do ustawy.

dam/PAP,300polityka.pl

Komentarze

POKOtościerwa2020.05.30 15:08
Dlaczego taka menda,polonofob grodzki jest jeszcze na wolności?.Przecież za łapówki powinien siedzieć w kryminale.
Foster2020.05.8 8:57
Tyle kasy popaprańcy wyrzucili na wybory, które się nie odbędą, chociaż tak zapewniali.
oj, POmorek :(2020.05.7 18:11
Po odrzuceniu senackiego veta, kidawa spod budki miala minę jakby kot Pana Prezesa Kaczyńskiego na s vał jej do butów i nieomal się rozplakała jak jak Hołotnia nad czerwoną książeczką.
XD2020.05.27 7:47
To nie kot. To prezes ciągle sra wszystkim do butów, ale elektorat i tak kłania się w pas i dziękuje za dary XD
Agnie2020.05.7 18:07
Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Konfederacja2020.05.7 14:35
Komuchy z ZP mają gdzieś prawo... byle dalej bezkarnie kraść i demolować kraj. Gdzie anonimowość i powszechność wyborów, PKW... i kto zapłąci za wygłupy Sasina?
Chcesz sie umowic na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.7 14:33
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Radziszewski 2020.05.7 10:18
jak jest w powiedzeniu "Co ma wisieć - Nie Utonie!" Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. Okazałem Ci Łaskę gdy Hostia przytoczyła się do Twoich rąk. Nie byłeś tego godzien jak każdy, ale jesteś prezydentem Mego umiłowanego kraju, skąd pochodzi Mój przodek o imieniu Iz ( jak było w tych Orędziach). Dlatego tak Cię uszanowałem. Uszanuj Ty i Mnie, nie tylko w sercu, kłaniając się wrogom Polski, lecz postawą. Polska to nie Polin. Polska jest krajem starożytnym a Ariowie - Słowianie, w tym zwłaszcza z terenów dzisiejszej Polski, nieśli kulturę i swoje geny na Bliski Wschód i w wiele innych miejsc. Imię Mojej Matki jest słowiańskie – Miriam, to znaczy - jestem pokojem. Korzenie Mojego Imienia też są słowiańskie : Iz, co znaczy – z głębi prarzeczy. Przykładem jest rzeka Izera, dzisiaj w Niemczech, wtedy i później rzeka ludu tylko słowiańskiego. Dawid oznacza - dający wid, czyli światło. Uzupełniaj swą wiedzę prezydencie Dudo bo źle Cię uczyli ( jak i innych Polaków). Sam powiedziałeś, że się uczysz, zatem ucz się. Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
XD2020.05.27 7:45
Pisałeś ten patetyczny bełt leżąc krzyżem w jakimś barokowym kościele? XD
GIZD2020.05.7 10:03
Śmiercionośne koperty będą siać spustoszenie wśród lewackiej gawiedzi .
Konfederacja2020.05.7 14:36
Powiedział lewak zyjący z lewackiego 500+...
PiS to partia korupcjogenna i masońskie bajania2020.05.7 9:52
jak Kaczyński chce sfałszować wybory : https://www.youtube.com/watch?v=i-wgfWxmIuM
Cogito ergo sum2020.05.7 9:43
Tej, pisowczyki. Pakiety wyborcze muszą być przesyłane listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
PiS to partia korupcjogenna i masońskie bajania2020.05.7 9:40
Teatrzyk dla przekupionej jej wlasnymi pieniędzmi tłuszczy trwa. A tymczasem Debate wygrał bezapelacyjnie K. Bosak. Duda bladziutko wypadł a prof. Piotrowski dołożył swoje w sposób kulturalny,że na niego ze swoja liczna rodziną nie zagłosuje, bo tak jak wieluuuuu Polakow Duda pod dyktando swoich marksistowskich mocodawców zawiodł. W czerwcu mogą sie odbyć zwyczjaowe wybory a nie dawac pola do oszustw PiSowi... https://www.salon24.pl/u/an24/1043640,wybory.
Dario2020.05.7 8:57
Gratulacje za tempo. Dyskusje są zbędne, na myślenie w Sejmie nie może być miejsca. PAD dostał kwadrans na podpis. Tu jest Polska, nie jakaś zafajdana demokracja.
diki2020.05.7 9:23
dokładnie ...senat po dwóch dniach mógł 28 dni temu ustawę odrzucić ale trzymał miesiąc ...nie wiadomo po co ? wiadomo aby zrobić PO-burdel , PO-targowicę, PO-ciamajdan to jest PO-polska PO-matołów... chociaż konstytucja nakazuje zrobić wybory prezydenckie.. to PO-matoły obrońcy konstytucji nie chcą zrobić wyborów ale w Niemczech to już wybory można zrobić no nie ? i tak będzie dopóki PO-wyborców -masochistów nadal będzie dużo ...Tu jest Polska a nie jakaś zafajdana demokracja ? w Niemczech można w Polsce nie można .. bo marszałek "koperta" i reszta PO złodziei mówi że nie można...
Realista2020.05.7 8:37
Kaczyński nie ma litości dla swoich ludzi. Najpierw wystawił na odpowiedzialność karną Morawieckiego, Sasina i Kamińskiego za organizację wyborów korespondencyjnych bez podstawy prawnej. A teraz znowu wystawił Sasina bo ten przecież zgodnie z obowiązującym prawem powinien w ciągu najbliższych 2 dni zorganizować wybory prezydenckie. Chłopaki mają jeszcze trochę czasu, ale za kilka lat posypią się wyroki skazujące. I już nie będzie Adriana żeby ułaskawiał partyjnych kolegów. A Kaczyński po raz kolejny pokazał jakim jest szkodnikiem. Zamiast zgodnie z prawem wprowadzić stan klęski żywiołowej tak kombinował, że w efekcie doprowadził do zmarnowania publicznych pieniędzy na wybory, które się nie odbędą. I to w czasie epidemii i kryzysu kiedy i służba zdrowia i upadające firmy potrzebują wszelkiego możliwego wsparcia. A przy okazji doprowadzil do kryzysu w swojej koalicji i wzmocnił Gowina. Ten już wie, że może skutecznie zablokować absurdalne pomysły Kaczyńskiego. No i to Gowin teraz ośmieszył Kaczyńskiego, który przecież do znudzenia powtarzał, że wybory w maju się odbędą. To ciekawe, że akurat lekceważony przez Kaczyńskiego Gowin właśnie rozpoczął upadek prezesa Pis.
STANISLAW2020.05.7 8:59
Zgodnie z prawem byłoby decydować stan klęski żywiolowej nie dla wyborów, ale dla walki z klęską:"Wszyscy politycy i obywatele na barykady - przeciw koronawirusowi!" Tak rozumiem uczciwość prawa! A Ty?
Realista2020.05.7 9:10
Stan klęski żywiołowej powinien był być wprowadzony właśnie do walki z epidemia. A nie został wprowadzony tylko z jednego powodu. Żeby nie przesuwać wyborów. A teraz ponieważ Gowin postawił Kaczyńskiego pod ścianą wybory i tak będą przesunięte jakimś absurdalnym zagraniem, które jest ośmieszaniem państwa. Wyłącz tvpis i pomyśl kto tu manipuluje prawem.
ktoś tam2020.05.7 10:29
Na prawdę? Ale to nie Ty płaciłbyś kasę na odszkodowania dla koncernów niemieckich jakby był ten stan? A właściwie byś płacił. Podniosło by się jeszcze bardziej podatki a potem byłoby: ostatni gasi światło i wybiera kraj do emigracji.
Realista2020.05.7 11:04
Zanim napiszesz coś głupiego poczytaj przepisy dotyczące tych odszkodowań. I zweryfikuj z ryzykiem roszczeń odszkodowawczych związanych z wprowadzaniem tak szerokich ograniczeń praw i wolności bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Jedynym powodowem niewprowadzenia stanu klęski żywiołowej była chęć zapewnienia Dudzie reelekcji w maju zanim jeszcze kryzys się poglębi i kiedy pozostali kandydaci nie mogli prowadzić kampanii wyborczej. Ale ta machlojka Kaczyńskiemu się nie udała. A roszczenia odszkodowawcze dużych firm i tak mogą się pojawić. To temat na kolejne lata.
katolicka kretynizacja polski2020.05.7 8:21
Cały wczorajszy dzień w reżimowej telewizji TVP jak i przez PiS Marszałek Senatu pan Grodzki był wściekle atakowany a dziś sejm przyklepał to o co walczył czyli przesunięcie wyborów na inny termin! PiSdziaki to jednak debile!
Fiona2020.05.7 8:23
Ty jesteś debil
ktoś tam2020.05.7 10:25
Ale przesunięte bez stanu nadzwyczajnego, Pieseczku?
katolik2020.05.7 8:18
aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens.
XD2020.05.27 7:42
Aborcja jest zagładą? Bo tysiące sierot nie umierają na ulicach porzucone przez matki, którym kazano rodzić? Bo kobiety nie umierają po skrobance w weterynarnej piwnicy? In vitro jest zagładą? Bo daje możliwość posiadania dzieci tym, którzy nie mogą a bardzo chcą? Gender jest zagładą? To znaczy płeć, zainteresowania i zawód Twojego sąsiada oznaczają dla Ciebie zagładę jeśli różnią się o Twoich?
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.05.7 8:18
ZABRAĆ GRODZKIEMU IMMUNITET, WYWALIĆ Z SENATU I ZROBIĆ POKAZOWY PROCES ZA ŁAPÓWKARSTWO I ZA DYWERSJĘ PRZECIW POLSCE!!!!
ladychapel2020.05.7 8:27
Jestes tak samo szurniety jak twoja gruba matka i ten idiota - twoj ojciec
Ciężarny gej przejechany na pasach przez Biedronia2020.05.8 5:28
Widać, że ta sromotna porażka opozycji w Sejmie odebrała Ci spokój i humorek. Ty, zawsze taki błyskotliwy?
ladychapel2020.05.7 8:17
Dopoki stary, zoliborski dziad zyje - doputy Polska bedzie b urdelem stala
marianl2020.05.7 8:20
Uważaj bo to brzmi jak groźba i to jest karalne.Proponuję ważyć słowa.
Klejnot Nilu2020.05.7 8:31
Halo Policja! Proszę przyjechać na Frondę!
Fiona2020.05.7 8:21
jak ci źle dupku to wyp....aj z Polski
ZERR02020.05.7 8:40
Przecież zamknęliście granice.
J.P2020.05.7 9:06
Zostać w Polsce z taką Fioną to zaszczyt.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.05.7 8:14
I co lewacy? A tak chętnie stosowaliście zasadę: Żydzi mogą użyć kłamstw ("wybiegów") by oszukać goja. (Talmud, Baba Kamma 113a.) I na nic to wszystko. Przegraliście z kretesem. Żadne szczekania i sztuczki "katolickiej kretynizacji" tego nie zmienią! Długo będziecie leczyć tego kaca.
Belinda2020.05.7 8:12
To co zrobiła opozycja w postaci łapówkarza Grodzkiego to jest sabotaż panstwa polskiego i na to powinien byc artykuł w kodeksie karnym nie mozna sabotazystom stale odpuszczac
Igor2020.05.7 8:20
Przyjdzie czas i wezmą się za koperciarza Grodzkiego
J.P2020.05.7 9:04
Drodzy PiSowi rodacy, wiadomo, że w szpitalach się brało, bierze i brać będzie niezależnie od wyznawanego poglądu politycznego. Grodzki was boli bo jest wam obcy ideowo, a reszta ordynatorow, kierowników i dyrektorów jakoś już nie. Dlatego wasze utyskiwania są wyłącznie polityczne a nie prospoleczne.
ktoś tam2020.05.7 10:37
Gdyby Grodzki nie robił destrukcji państwa, nie opowiadał bredni, że "demokracja zwyciężyła" bo on objął stanowisko i głoszenia jeszcze paru innych durnot oraz nie wykazywał cech socjopatycznych to pewnie pies z kulawą nogą by nie machnął ogonem. Był w końcu senatorem wcześniej. Ludzie są w stanie przełknąć wiele, ale nie jawne zaprzaństwo.
Dam2020.05.7 12:14
To, że wyznawców dojnej zmiany grzechy ludzi obchodzą tylko kiedy nie są oni z PISem jest dobrze znane. Można być komuchem, reżimowym dzieckiem, obrońcą pedofila, alimenciarzem, łapówkarzem, ale dopóki jest się z partią, będziecie takiego bronić. Dobrze, że się już nawet nie kryjecie.
Urszula2020.05.19 9:30
Słuszna uwaga. Znam nawet takiego szefa hospicjum co bierze w łapę za lepszą opiekę nad terminalnie chorymi. To jest dopiero podłe. A ile ordynatorów szpitali prowadzących prywatną praktykę przyjmuje pacjentów prywatnie i zaraz kieruje ich na oddział szpitalny. Nie muszą czekać miesiącami na miejsce w szpitalu.
Bogo2020.05.7 8:11
Naczelnik powiedział "wam POpaprańcy kury szczać prowadzać, a nie uprawiać POlitykę"
Konfederacja2020.05.7 14:38
Obecna władza to nic tylko demolowanie kraju i okradanie Polaków... ale prymitywny elektorat kupi każdą ciemnotę.
Leszku hehe2020.05.7 8:10
- Jarosław Gowin dał się zjeść Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego giętki kręgosłup nagiął się w stronę mistrza. Zaczyna mi to przypominać syndrom sztokholmski. Po tym wszystkim, co między nimi się wydarzyło, ofiara wraca do porywacza i będzie dalej ofiarą przemocy Jarosława Kaczyńskiego - mówił o byłym wicepremierze Szymon Hołownia.
Belinda2020.05.7 8:14
I bardzo dobrze!bo to Kaczyński i PIS jest najważniejsza zreszta Gowina juz nie ma własna partia rzuci mu się do gardła
Igor2020.05.7 8:18
Hołownia płaczek żydowski ... co on może ?
Po 12-te: Nie dyskutuj z opętanym psychopatą2020.05.7 8:20
Najpierw musisz ochłonąć po tym szoku, dopiero potem pisz. Bo na razie to jest bełkot!
Żywy trup Diduszki pod Sejmem2020.05.7 8:24
Stachu do Piachu!
Leszku hehe2020.05.7 8:33
Hostia z niedzieli już przestała ci działać?
turkuć podjadek2020.05.7 8:53
stachu , zrób kupę ..... nie POleprzy ci się , ale ulży w du...pie
ktoś tam2020.05.7 10:16
He, he, he... "ofiara przemocy"... Pewnie w rodzinie. Idź zgłoś na policję, Gowin dostanie "błękitną kartę"... Może Brudziński zainterweniuje...
Lepszy goj niż gej!2020.05.7 8:10
Grodzki, i jego krecia robota, wyszedł na głupka!!! A teraz oficer LWP alias kretynizacja itd. może się odlać (do koszernego kibla). Bo gęby nie zamknie na pewno. Przegrał i on, i jemu podobni. Poszczekają sobie do księżyca. Tyle im zostało. Polska zwyciężyła!
Leszku hehe2020.05.7 8:11
Obok "Polski" to ty chłopie w życiu nawet nie stałeś.
Lepszy goj niż gej!2020.05.7 8:16
Tyle tylko wymyśliłeś? Widać, żeś się jeszcze nie pozbierał po tej porażce.
AntyfanPO2020.05.7 8:40
Kandydat na prezydenta powinien spełniać minimum trzy warunki. 1. być Polakiem 2. być inteligentnym 3. być uczciwym. Platforma ma kłopot, bo gdzie takiego znajdzie wśród swoich.
J.P2020.05.7 9:01
1. Chodzi o czystość krwi? Nie ma czegoś takiego. 2. Każda istosta żywa posiada inteligencję. 3. Uczciwość to strasznie relatywne pojęcie. Kandydat na prezydenta powinien być przekonywujacy, mieć wiedzę w dziedzinach społecznych i ekonomicznych i to warunkuje jego wybór przynajmniej przeze mnie.
ktoś tam2020.05.7 10:20
To Donaldinio spełnia Twoje kryteria. 1) Dziadek w Wermachcie i kocha Merkel. 2) Taaa... no fakt każda istota posiada inteligencję, ale nie wszystkie mają rozum. 3) Kto jak kto, ale relatywizm u Tusku jest legendarny, zwłaszcza gdy chodzi o uczciwość...
ktoś tam2020.05.7 10:23
Ps. P. Bosak też się kwalifikuje. Pradziadek z Izraela, ale to pewnie złośliwość ludzka tak gwarzy. Inteligencje też ma... jak ludzie radzieccy. No a jeśli chodzi o relatywizm to diengi od oligarchy u wujka Putina w końcu nie śmierdzą. A tak poza tym... czysta polskaja krew...
J.P2020.05.7 10:50
Czepianie się już klasycznego dziadka z Wehrmachtu jest żałosne i świadczy o rozumie o którym się rozpisales. Prosty to rozum, który Dude przeciwstawia od razu Tuskowi. Nie mam pośród kandydatów żadnego któremu bym mógł zaufać na 100%. Chyba nie ma sensu dalej cokolwiek pisać.