– Rządzący mają obywateli w nosie. Robią to, co uważają za słuszne. Nie szanują decyzji pana prezydenta Andrzeja Dudy oraz milionów obywateli - mówił Piotr Duda, szef "Solidarności", po głosowaniu w Senacie, który odrzucił wniosek Andrzeja Dudy dotyczący referendum.

– Nie mamy żadnych wątpliwości co do obecnej ekipy rządzącej, szczególnie Platformy Obywatelskiej – powiedział.

– Precz z Platformą Obywatelską! – dodał.
Jak zaznaczył szef "Solidarności" wynik głosowania w Senacie "to skandal".

– Rozliczymy was za to! 25 października już nie potrzeba cudu. Społeczeństwo wyciągnie sobie z tego wnioski. Pani premier, gdzie pani słowa? "Rozumiem, słucham, pomagam" – gdzie są te słowa? Gdzie obywatelskość? Precz z Platformą Obywatelską – grzmiał.

– Jacy to obłudnicy, którzy dziś udają, że są proobywatelscy. Oni się nie zmienili, tylko założyli maski na czas kampanii – mówił lider "Solidarności".

- Musimy być mądrzejsi i mówić głośno o tym, że to jest wielkie draństwo! - dodał.

– Chcieliśmy żyć w wolnym kraju. Rządzący pokazali, że naszą ojczyznę traktują jak prywatny folwark. Tak nie może być! Mam nadzieję, że szybko zmienimy tę władzę i przyjdzie kolejna, która będzie służyć społeczeństwu – podkreślił.

Senat odrzucił wniosek prezydenta o przeprowadzeniu referendum w październiku. Prezydent chciał, by Polacy w dniu wyborów parlamentarnych wypowiedzieli się w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz ochrony Lasów Państwowych. Za przyjęciem wniosku było 35 senatorów, a przeciw 53. Dwóch wstrzymało się od głosu.

KZ/Onet.pl