13.11.14, 08:09Piotr Duda (fot. Piotr Drabik, Wikipedia)

Czy Piotr Duda został ukąszony przez Putina?„Solidarność” może szkolić narodowców

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda powiedział na antenie TVN24, że był we wtorek na obu marszach – prezydenckim i organizowanym przez narodowców.

„Pan prezydent nie powinien mieć problemów z zabezpieczeniem marszu, ale tam też byli prowokatorzy i policja musiała kilka razy interweniować. Natomiast to co się stało później skończyło się znowu tym, że banda chuliganów zakłóciła obchody” – powiedział Duda.

Stwierdził też, że dwa marsze nie oznaczają podziału Polski.

„Każdy ma swoje poglądy polityczne. (...) Jeżeli chodzi o demonstracje, które mieliśmy wczoraj, to nie są rządy komuny, to nie jest tak, że kazali nam wyjść na ulice jak 1 maja. Każdy świętuje tak jak chce, inni siedzą w domach. Ja wiem, bo u mnie w Gliwicach na całej ulicy tylko u mnie w oknie wisiała flaga. Jakby w tym dniu były otwarte hipermarkety, to by większość siedziała w hipermarketach, dobrze, że je pozamykali” – mówił Piotr Duda.

Przewodniczący NSZZ „Solidarność” dodał, że ma doświadczenie z chuliganami, którzy przeszkadzają demonstracjom. „W ubiegłym roku demonstracja wrześniowa, mieliśmy ogromne problemy. Chuligani wchodzą w grupę i próbują wykorzystać demonstrację do walki z policją. Myśmy mieli swoje służby, trzeba było od razu reagować, brać ich na bok, dzwonić po policję. Widziałem w relacjach, że ci chuligani na wczorajszym marszu to grupa, która szła z przodu, my byśmy sobie na to nigdy nie pozwolili. Trzeba bardziej robić kontrolę, tych, którzy przyjeżdżają” – powiedział.

Zapytany, czy „Solidarność” będzie szkolić narodowców w zakresie zabezpieczania marszu, nie wykluczył takiej możliwości. „Już były takie propozycje i będziemy starali się pomóc” – zapewnił.

bjad/tvn24

Komentarze

anonim2014.11.13 9:00
e tam... Solidarność... Dejwida niech wezmą do szkolenia... Zgodnie z tym co donosi portal mysl.24 to Młody Wildstein szybko by zrobił "porządek"... z tą chuliganerką... ;-) http://mysl24.pl/spoleczenstwo/1959-pijany-wildstein-zaatakowal-rannego-narodowca.html
anonim2014.11.13 9:45
Duda to fałszywa bestia nie wierzę w to co mówi
anonim2014.11.13 10:31
No tak - Solidarność to czysta prawica. Pewnie tak, jak NSDAP. Widać że myślowy obskurantyzm i nieuctwo a także brak logiki myślenia trzyma się mocno co poniektórych postujacych. No ale to norma w necie
anonim2014.11.13 11:28
wczoraj o dziwo bardzo dobrze mówił A. Dębski, że policja w cywilizowanym kraju strzelałaby z amunicji ostrej do zadymiarzy. ciekawe czy doczekamy tego w POlsce.
anonim2014.11.13 18:33
O tak, dokładnie tacy zadymiarze przyczepili się do Marszu, jak wy w necie. Upierdliwi i wchodzą nie na swoje podwórko, a wchodzą tylko po to by jątrzyć.
anonim2014.11.13 18:40
Wystarczyloby, zeby ci kibole niesli flage ukrainy i krzyczeli "smier putinowi", wtedy to byliby bohaterzy dla dla tego antypolskigo portalu, bo majda byl ok, ale jak ktos w Polsce chce zamanifestowac swoja frustracje to jest rusofilem i fszysta, podjudzanyn przeez ruskich, a ukraincy sa ok, bo oni walcza o wolnosc Chcialbym inaczej , ale brakuje mi slow Kurwy i zlodzieje Narod was rozliczy
anonim2014.11.13 18:50
A przez kogo 9(lub przez co) został ukaszony bjad, że wypisuje takie bzdury
anonim2014.11.14 7:52
Zastanawiam się, czy to tropienie "agentów Putina" przez Frondę nie przypomina przypadkiem metod amerykańskiego senatora Josepha MacCarthy'ego w latach 50'.
anonim2014.11.14 12:32
@Volan- Coś w tym jest.
anonim2014.11.14 19:39
@cox Trzeba niestety na to tak spojrzeć. MacCarthy skończył tragicznie. Mam nadzieję, że redaktorzy Frondy się opamiętają.